Jak mogę używać monitora USBC DisplayPort z moim 12-calowym MacBookiem i jednocześnie ładować?


11

Miałem nadzieję, że dostanę monitor Asus MB169C +, który zwiększy moją powierzchnię ekranu podczas podróży i pracy na moim 12-calowym MacBooku.

Jestem jednak zdezorientowany, jak mogę ładować mojego MacBooka i jednocześnie korzystać z wyświetlacza? Spodziewam się, że będę go konfigurował przez dłuższy czas podczas podróży i wolałbym nie wyłączać wszystkiego z baterii, gdy chcę korzystać z monitora.

Czy to w ogóle możliwe? Wygląda na to, że potrzebowałbym jakiegoś sposobu podziału mocy, a także połączenia USB z DisplayPort, ale ciągle bardziej zaniepokojony ograniczeniem tego systemu z jednym portem.

Odpowiedzi:


7

Jeśli zamierzasz korzystać z Asus MB169C + podczas ładowania MacBooka, potrzebujesz adaptera, koncentratora, stacji dokującej itp.

Oto kilka przykładów:

UWAGA: Nie korzystałem z żadnego z nich osobiście - połączyłem się z nimi tylko po to, aby podać przykłady tego, jak możesz osiągnąć to, co chcesz. Istnieje jednak wiele produktów, które zaspokoją Twoje potrzeby, od tanich po drogie.


Ok, więc przypuszczam, że to jest rozwiązanie, chociaż w tym momencie wysyłane jest tylko jedno z tych urządzeń (port Kadi) i musiałbym dowiedzieć się, czy funkcjonalność DisplayPort jest utrzymywana przez hub. Być może rzeczywiście chodzi o czekanie, aż te centra staną się bardziej wszechobecne.
waffl

Tak, jeśli zamierzasz nadal korzystać z Asus MB169C +. Zasadniczo istnieje wiele opcji, jeśli używasz wyświetlacza z typowym połączeniem „wyświetlającym” (np. HDMI, Thunderbolt itp.). W twoim przypadku musisz upewnić się, że każdy adapter, koncentrator itp. Ma port USB-C obsługujący funkcję „DP Alt Mode” lub „DisplayPort over USB-C” oraz że zapewnia również zasilanie, aby Asus MB169C + mógł moc!
Monomeeth

1

Właśnie podpisałem oświadczenie, że odpowiedź Monomeeth jest prawie na pewno nieprawidłowa.

„Hub +” i „Arc Hub” na pewno nie będą działać, ponieważ aby naładować urządzenie, będą wymagały 1x USB-C do MacBooka, 1x USB-C do ładowarki i trzeciego USB-C do podłączenia do monitora USB-C . Mają tylko 2x USB-C na adapterze.

„Kadi Port” może działać, ale jest bardzo wątpliwy, ponieważ ma inny port HDMI na pokładzie. Oprócz HDMI wymagającego aktywnej konwersji protokołu z DisplayPort (zwiększającej koszty i złożoność), wymagałoby to również umieszczenia w środku koncentratora DisplayPort MST, a koszt jest bardzo mało prawdopodobny.

Jestem zainteresowany rozwiązaniem tego problemu, ponieważ pozwoli mi to używać go z Galaxy S8 / S8 + w podróży bez rozładowywania baterii.

Mam mnóstwo żeńskich płytek PCB USB-C, które zamówiłem w serwisie eBay. Kiedy będę miał więcej czasu, połączę cztery z nich razem. Będzie to, że dwa główne porty zostaną połączone razem ze wszystkimi pinami oprócz zasilania i CC (TX, RX, D +, D-, SBU). Linie zasilania i CC zostaną podłączone do odpowiednich portów ładowania. Nie wiem, czy to zadziała, czy jest bezpieczne. Ale zaczynam desperacko. Nie mogę uwierzyć, że ani jedna firma nie zidentyfikowała tego niszowego rynku. Rozejrzałem się szeroko.

Rozwiązałem problem, jak podłączyć normalny komputer DisplayPort bez USB-C do Asus MB169C + - ale to nie jest ładne. Polega ona na użyciu Sunix UPD2018 i zbudowaniu obudowy do zasilania przez magistralę PCIe x1 - przetestowane i sprawdzone na YouTube. Ale to nie rozwiązuje problemu zasilania.

Przykro mi, ale o ile mi wiadomo, poprawną odpowiedzią jest, przynajmniej na razie, że nie ma rozwiązania.

Powodzenia!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.