Problemy z uruchamianiem MacBooka - mysz i klawiatura nie działają przy logowaniu / utknęły na logo Apple


14

Dzisiaj ponownie uruchomiłem komputer Mac po kilku tygodniach bezczynności. Po ponownym uruchomieniu dostałem ekran logowania z nieodpowiadającą klawiaturą i myszą.

Tuż przed tym problemem miałem Aperture otwartą z problematyczną biblioteką. Nie wiem, czy jest to powiązane, po prostu o tym wspominam. Mam zdjęcia Aperture na dysku zewnętrznym, który został odłączony nieprawidłowo z powodu odłączenia kabla. Próbowałem ponownie otworzyć Aperture, ale odmówił, a naprawa biblioteki nie powiodła się kilka razy. To był czas, kiedy zdecydowałem się na ponowne uruchomienie, po czym pojawił się ten problem. (Aktualizacja: Przysłona nie wydaje się powiązana, ponieważ problem ten wystąpił po raz kolejny bez użycia Przysłony.)

Mam dwa konta na tym MacBooku (siatkówka 13 "z początku 2015 r.), Więc widzę dwie ikony tych kont z nazwami pod nimi. Poniżej widzę następujący tekst:

Jeśli masz problem z wprowadzeniem hasła, naciśnij iOS. przytrzymaj przycisk zasilania na komputerze Mac, aby go zamknąć. Następnie naciśnij ponownie, aby uruchomić w systemie odzyskiwania systemu operacyjnego.

Touchpad nie reaguje (w ogóle nie ma ruchu), klawiatura nie działa. Próbowałem nacisnąć TAB, klawisze kursora i pierwszą literę nazwy mojego konta.

Próbowałem uruchomić ponownie, po czym komputer Mac przeszedł w tryb odzyskiwania. Nie chce tego Znam hasło i wiem, że to nie jest problem. Już raz miałem ten problem, jakieś sześć tygodni temu. Od tego czasu miałem kilka restartów. Wtedy nie mogłem zacząć od jednego dnia, a potem nagle zadziałało. Nie pamiętam, co zrobiłem, żeby to działało. Następnie wykonałem jeden lub dwa restarty, które działały normalnie.

Informacje o systemie

 • macOS Sierra 10.12, najnowsze aktualizacje
 • początek 2015 Mactbook Pro Retina, 13 "
 • Podstawowa karta SD Qi włożona, która jest zawsze podłączona
 • Zewnętrzny dysk twardy został podłączony
 • Cały dysk, w tym dysk systemu operacyjnego, jest szyfrowany za pomocą FileVault

Sytuacje

 1. Kiedy tak się stało, próbowałem przez 10 lub 20 minut kolejnego rozruchu, który pokazywał czarny ekran z logo Apple. Właśnie go zabiłem i zauważyłem, że laptop jest bardzo gorący na górze klawiatury, gdzie znajdują się klawisze funkcyjne. W pobliżu touchpada temperatura jest normalna.
 2. Wykonałem kolejny rozruch, a następnie widzę ekran startowy z dwoma kontami. Touchpad nie działa, mysz się nie porusza. To nie jest problem sprzętowy.
 3. W trybie odzyskiwania mysz i klawiatura działają poprawnie.
 4. Po kilku próbach mogłem wybrać konto za pomocą klawisza Tab. Oznacza to, że naciskam klawisz, nic się nie dzieje, próbuję ponownie, a potem nagle wybierane jest jedno konto. Nacisnąłem Sklawisz pierwszej litery nazwy użytkownika (S), więc równie dobrze może to być klawisz, który to aktywował. Nie reaguje. Naciskam tylko klawisz, czekam dziesięć sekund, naciskam inny klawisz, mam nadzieję, że coś się wydarzy. Nagle pojawia się pole hasła. Wprowadzenie hasła jest problematyczne, ale spróbuję. Kiedy zaczynam wpisywać moje (długie) hasło, nagle wypełnia się kropkami szybciej niż podczas pisania. Hasło nie działa, próbowałem kilka razy.
 5. Naciskam przycisk zasilania, aby zabić maszynę. Kilka godzin później spróbowałem ponownie. Teraz działa bez problemu.

Chociaż oznacza to, że problem został rozwiązany, miałem tę sytuację już dwa razy. Po kilkukrotnym pozostawieniu urządzenia wydaje się, że działa. Nie zrobiłem nic, aby to naprawić, poza pozostawieniem maszyny mocy na kilka godzin. Zasilacz nie został podłączony. Moje przeczucie mówi mi, że może to być problem ze sprzętem, ale nie rozumiem tego.

Czy ktoś może wyjaśnić to zachowanie?


Rozwiązania

Do tej pory widziałem trzy „rozwiązania” tego problemu. Zobacz komentarze!

 1. Podłącz mysz lub klawiaturę USB podczas logowania. Możesz się rozłączyć po zalogowaniu. Jeśli dysk zewnętrzny jest podłączony podczas logowania, najpierw go odłącz.
 2. Wyłącz Filevault.
 3. Świeża ponowna instalacja; konto użytkownika może być utrzymywane bez zmian, włącznie z biblioteką użytkownika.

Aktualizacja 1

Stało się to po raz trzeci. Wczoraj wyłączyłem komputer Mac. Dzisiaj próbowałem uruchomić komputer i ten proces się powtarza. Próbowałem wielu restartów. Po uruchomieniu systemu przywracania mogę pisać i działa mysz. Mogę odblokować dyski, więc hasło jest OK. Ale nie muszę resetować hasła - właśnie udowodniłem, że IW działa. Więc uruchamiam ponownie, a potem znowu - bez myszy, bez klawiatury.

Cóż, mogę nacisnąć pierwszą literę mojej nazwy użytkownika, a następnie po długim oczekiwaniu widzę, że użytkownik został wybrany. Następnie mogę nacisnąć Enter i otrzymam pole hasła. Mogę nacisnąć jeden klawisz, poczekać, aż zobaczysz, że wprowadzono jeden znak (jedną kulę), a następnie nacisnąć inny klawisz. Czasami nic się nie dzieje, więc ponownie naciskam ten sam klawisz, a po chwili nie masz pojęcia, co jest wprowadzone, a co nie.


Aktualizacja 2

Sprawiłem, że znów działa. Próbowałem tego wszystkiego bez podłączonego zasilacza. Po podłączeniu i naładowaniu do pełnego 100% mogę zacząć od nowa. Nie wiem, czy to jest powiązane i spróbuję to odtworzyć.


Aktualizacja 3 - rozwiązanie (na razie)

Wyłączenie FileVault wydaje się naprawiać ten problem natychmiast, w ciągu kilku sekund. Następnie mogę ponownie uruchomić komputer, zalogować się i w tym momencie dysk nadal musi zostać odszyfrowany, więc to nie jest problem.


Aktualizacja 4 - ostrzeżenie

Zobacz Niepoprawne hasło po włączeniu FileVault

Nie włączaj ponownie FileVault po jego wyłączeniu.

Jeśli naprawdę chcesz to zrobić, najpierw wykonaj dobrą kopię zapasową, być może obraz dysku.


Aktualizacja 5 - nowa instalacja - działa na razie

Zrobiłem nową instalację, z włączoną funkcją Filevault, i działa ponownie. Oznacza to, że zniknęła stara biblioteka systemowa. Zachowałem bibliotekę systemową użytkownika, kopiując ją z resztą konta użytkownika. Nie wiem, jak długo to potrwa, ale wiem, jak znów zacząć działać.


Aktualizacja 6 - wygląda na problem (błąd) związany z Filevault i USB

Niektóre komentarze sugerują podłączenie klawiatury lub myszy USB podczas logowania, które można odłączyć zaraz po zalogowaniu. Jeden z komentujących powiedział, że stało się to tylko wtedy, gdy podłączony był dysk zewnętrzny. Odłączenie go na chwilę rozwiązało problem. Po podłączeniu problem pojawił się ponownie. Wygląda na to, że jest to błąd, który dotyczy zarówno USB, jak i Filevault.


1
Czy próbowałeś uruchomić Apple Hardware Test (AHT) ? Przytrzymaj klawisz D podczas rozruchu ze stanu wyłączonego przy podłączonym zasilaczu sieciowym. Zrobiłbym to kilka razy, ponieważ wydaje się, że masz problem, gdy MB jest uruchomiony i działa przez jakiś czas.
Allan,

1
Czy próbowałeś uruchomić komputer w trybie awaryjnym? To wyłączy wszelkie dodatkowe kext itp. I wyczyści / przebuduje niektóre rzeczy, więc może pomóc, jeśli jest to problem z oprogramowaniem. W każdym razie, aby zdiagnozować to poprawnie, musisz włączyć SSH i udostępnianie ekranu oraz zalogować się zdalnie, kiedy to nastąpi. Sprawdź górę, zajrzyj do syslog i zobacz, jak maszyna reaguje na dane nadchodzące przez VNC ...
tolgraven

1
@tolgraven, możesz uczynić swój komentarz odpowiedzią. W takim razie mogę wynagrodzić ci punkty premiowe. Nie rozwiązałeś problemu, ale dałeś mi dobrą sugestię, w przeciwnym razie punkty zostaną utracone.
SPRBRN

1
Mam ten problem po raz trzeci. Napraw go, podłączając zewnętrzną klawiaturę i mysz, a następnie ponownie zainstaluj system macOS (nie z wehikułu czasu, czysta instalacja). Za każdym razem dzieje się to po pewnym czasie. Różnica między uruchomieniami nie ma znaczenia. Zdarza mi się na MacbookPro na początku 2015 roku. Czy zdarza się to każdemu, kto ma inną konfigurację sprzętu?
Vive

1
@ Elliott, możesz przejść do trybu odzyskiwania, a klawiatura działa normalnie. Tam możesz wyłączyć filevault, a następnie ponownie uruchomić komputer na odszyfrowanym komputerze.
SPRBRN

Odpowiedzi:


4

Miałem dokładnie ten sam problem. Dla mnie był to problem z FileVault.

Spróbuj wyłączyć FileVault i sprawdź, czy to pomoże. Również po wyczyszczeniu pamięci NVRAM następny rozruch będzie OK.

Sądząc po odpowiedziach na forum, jest to znany problem Apple, ale o mojej wiedzy nie ogłoszono żadnej aktualizacji oprogramowania ani programu wymiany sprzętu.


Właśnie miałem ten problem. Tym razem trwało to zbyt długo i postanowiłem wyłączyć Filevault, po czym mogłem od razu się zalogować. Dziwne jest to, że nie trzeba było odszyfrowywać dysku. Zajęło to około dwóch sekund, potem mogłem zrestartować, zalogować się, wszystko działa, a teraz odszyfrowuje dysk twardy, który nie jest już potrzebny. Czy później ponownie zaszyfrowałeś dysk? To moja intencja, a następnie zobacz, co się stanie.
SPRBRN

1
Czasami wystarczy wyczyszczenie pamięci NVRAM, aby to naprawić. Wyłączenie FileVault nie jest w moim przypadku opcją.
Ian Dunn

2

Zainstalowałem Sierra dzisiaj i napotkałem ten sam problem. Tak, działało również rozwiązanie, które wyłącza przechowalnię plików.

Jeśli nie możesz (lub napotykasz trudności) przejść przez ekran logowania, po prostu podłącz zewnętrzną mysz i klawiaturę . Na szczęście działają dobrze, a to pomoże Ci przejść ekran logowania i rozwiązać problem.


Masz na myśli, że wszystko działa normalnie, gdy używasz myszy zewnętrznej? Więc możesz zalogować się normalnie, a następnie kontynuować pracę bez problemów? Nadal nie mam Filevault. Kiedy będę mieć czas na rękę, spróbuję wykonać nową instalację, całkowicie zmieść dysk i zobacz, czy to pomoże. Wiedząc, że wyłączenie blokady plików jest dość łatwe, warto spróbować.
SPRBRN

Tak, mysz nie będzie działała idealnie (dużo opóźni), ale klawiatura działa. Możesz łatwo wpisać hasło, a następnie kontynuować.
hashcode55

Dzisiaj widziałem ten problem na El Capitan. Podłączenie zewnętrznej klawiatury nie działało! Musiałem wejść w tryb odzyskiwania, zanim zadziała którakolwiek klawiatura.
James

Moja zewnętrzna klawiatura też nie działała. Jednak resetowanie pamięci NVRAM (⌘⌥PR podczas rozruchu) działało.
SilverWolf - Przywróć Monikę

Utknąłem w pętli, w której MacBook tak naprawdę nigdy się nie wyłącza ani nie uruchamia ponownie, chociaż wybieram i naciskam „Uruchom ponownie” i „Zamknij”. Dostanę czarny ekran przez 10 sekund, potem pojawia się logo, nigdy nie potwierdza żadnego naciśnięcia klawisza, aby uruchomić w trybie awaryjnym lub zresetować NVRAM. Bardzo się cieszę, że znalazłem tutaj pytanie, odpowiedzi i komentarze, ale frustracja jest taka, że ​​muszę mieć klawiaturę tylko po to, aby rozwiązać ten problem.
Deborah

2

Miałem podobny problem z macOS 10.12.6 na moim iMacu z 2017 roku. Problem znika po odłączeniu zewnętrznego dysku twardego USB (obudowa Sabrent) i powraca po ponownym podłączeniu dysku.


Wygląda na to, że jest to problem między Filevault a USB. Inni wspominali, że podłączenie myszy lub klawiatury USB rozwiązuje problem. Dzięki za opinie!
SPRBRN

Byłem w stanie to naprawić, odłączając większość moich urządzeń USB, ale pozostawiając mysz / klawiaturę podłączoną bezpośrednio do iMaca (nie przez hub), a także zresetując NVRAM. W przeszłości resetowanie pamięci NVRAM było wystarczające, aby to naprawić, ale tym razem musiałem również odłączyć te urządzenia.
Ian Dunn

1

Czy próbowałeś uruchomić komputer w trybie awaryjnym? To wyłączy wszelkie dodatkowe kext itp. I wyczyści / przebuduje niektóre rzeczy, więc może pomóc, jeśli jest to problem z oprogramowaniem.

W każdym razie, aby zdiagnozować to poprawnie, musisz włączyć SSH i udostępnianie ekranu oraz zalogować się zdalnie, kiedy to nastąpi. Sprawdź górę, zajrzyj do syslog i zobacz, jak maszyna reaguje na dane wejściowe nadchodzące przez VNC ...


Właśnie miałem ten problem. Po twoim komentarzu włączyłem logowanie SSH, aby mieć pewność, że zadziałało. Nie mogłem się zalogować i patrząc wstecz, jak powinno to działać? System jest szyfrowany za pomocą Filevault. Tak więc po uruchomieniu uruchamia się rodzaj systemu operacyjnego, który umożliwia zalogowanie się i odblokowanie systemu. Jak działałoby SSH lub jakakolwiek inna usługa w tym momencie? W każdym razie okazało się, że wyłączenie Filevault rozwiązało problem. Więc zmieniłem przyjętą odpowiedź na odpowiedź @AMilassin.
SPRBRN

1

Dostaję ten sam problem z komunikatem o ponownym uruchomieniu w trybie odzyskiwania, co wydaje się bolesne. Za każdym razem, gdy tak się dzieje, podłączam magiczną klawiaturę do komputera Mac tak, jakby się ładowała - i to działa od razu. Po uruchomieniu normalnego pulpitu można go odłączyć. Wydaje mi się, że to robak jabłkowy.


Zrobiłem nową instalację i to naprawiło to dla mnie.
SPRBRN,

1

Mam ten problem z magiczną myszą Apple (bluetooth) i ogólną klawiaturą USB podłączoną do 12/24 rdzenia „cheesegrater” mac pro pod 10.12.6:

Uruchom ponownie po około dziesięciu dniach, wtedy nie będzie wskaźnika myszy ani klawiatury.

Rozwiązanie:

 • Odłącz mac pro od źródła prądu przemiennego
 • Poczekaj minutę na zresetowanie kontrolera systemu
 • Podłącz ponownie
 • Włącz zasilanie za pomocą przycisku z przodu Mac Pro
 • Maszyna pojawia się normalnie
 • Zaloguj się, mysz i klawiatura działają poprawnie

Waham się nazywać to „rozwiązaniem”, ale jest to dla mnie przynajmniej konsekwentnie działający hack.

PS: Nie używam filevault.


-3

Dlaczego nie zacząć w RecoveyPartition. Wybierz DiskUtility z menu Narzędzia, kliknij kartę FirstAid w najnowszej Sierra, aby sprawdzić i naprawić uprawnienia do dysku.


3
Nie, nie będzie. Przestań publikować domysły jako odpowiedzi.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.