Przypomnienie pokazuje nieprawidłową liczbę na różnych urządzeniach


12

Mam iPhone'a, iPada, MacBooka i Maca mini i używam Przypomnień na wszystkich moich urządzeniach zsynchronizowanych przez iCloud. Mam utworzonych kilka list i obecnie nie mam niekompletnych pozycji. Jednak liczba odznak Przypomnienia na MacBooku pokazuje „2”, podczas gdy na Mac mini pokazuje „1”. Zarówno na iPhonie, jak i iPadzie liczba jest równa zero („0”), co jest poprawne. Jeśli sprawdzę na moim koncie iCloud.com, liczba również nie będzie liczona. Skąd pochodzą te alerty fantomowe? Jak się ich pozbyć?

Odpowiedzi:


14

TLDR : Uruchom aplikację Kalendarz, przejdź do Ustawienia, Alerty, a następnie włącz opcję „Pokaż wiadomości kalendarza udostępnionego w Centrum powiadomień” i uruchom ponownie.

Następuje dłuższe wyjaśnienie.


Miałem ten sam problem: brak znaczka na moich urządzeniach z iOS, ale znaczek „1” na moim Macu.

Po przeszukaniu aplikacji konsoli znalazłem kilka wiadomości CalNCServicewskazujących, że prosi on o liczbę znaczków „1” w imieniu EKCalendarInviteReplyNotification. To sugeruje, że znaczek był wynikiem pewnej aktywności na wspólnej liście przypomnień. Wydrukował nawet nazwę omawianej listy - wspólnej listy, którą „opuściłem” jakiś czas temu.

Ale w Centrum powiadomień nie było powiadomień związanych z tą listą. Okazuje się, że powiadomienie zostało odfiltrowane przez ustawienie w aplikacji Kalendarz . Poszedłem Calendar.app -> Settings -> Alertsi włączyłem „Pokaż udostępnione wiadomości kalendarza w Centrum powiadomień”.

To samo z siebie nic nie zrobiło, ponieważ zdarzenie zostało już odfiltrowane. Więc poszedłem do Monitora aktywności i wymusiłem zamknięcie CalNCService. Zrestartowałem aplikację Kalendarz, aby zrestartowała usługę (ponowne uruchomienie również załatwi sprawę), a BOOM, system podał mi brakujące powiadomienie!

Powiadomienie było takie, że nie mam już dostępu do tej wspólnej listy (westchnienie, kogo to obchodzi). Zgaduję, że osoba, która pierwotnie udostępniła mi ją, usunęła ją. Po prostu odrzuciłem to powiadomienie i odznaka zniknęła.

Premia wyjaśniająca :

Dlaczego Kalendarz ma coś wspólnego z Przypomnieniami? Jest tak, ponieważ wewnętrznie Przypomnienia zostały pierwotnie (i wydaje się, że nadal) wdrażane przy użyciu „tajnych” ukrytych kalendarzy. Zrobili to, ponieważ w czasach poprzedzających iCloud synchronizacja Kalendarza była tylko jednym z niewielu sposobów udostępniania danych między urządzeniami. Możesz więc synchronizować i udostępniać swoje listy przypomnień, nawet jeśli korzystasz z Google, Yahoo lub czegokolwiek innego. Innym sposobem udostępniania danych były serwery e-mail - dokładnie tak zrobiła aplikacja Notes. Przypomnienia == Kalendarze, notatki == E-maile.

W tym czasie bystry, ale jestem pewien, że inżynierowie mają już dość tego.


To zadziałało dla mnie. Dziękuję Ci!
DaveL17

3

Możesz spróbować wymusić odświeżenie Przypomnień w iCloud za pomocą sztuczki debugowania:

Przejdź do terminala (w /Applications/Utilities/Terminal.app) i wprowadź następujące polecenie:

defaults write com.apple.reminders RemindersDebugMenu 1

Teraz otwórz Przypomnienie (lub uruchom ponownie aplikację), a zobaczysz menu debugowania, przejdź do tego menu i kliknij Odśwież i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Oto zdjęcie tego menu:

Menu debugowania przypomnienia

Aby pozbyć się menu debugowania, wpisz następującą komendę:

defaults delete com.apple.reminders RemindersDebugMenu

Następnie uruchom ponownie aplikację Przypomnienie.


Niestety nie działało to dla mnie, ale fajna wskazówka dotycząca ukrytego menu debugowania. Nie wiedziałem o tym.
DaveL17

2

Najpierw pomyślałem, że przywrócenie starszej instancji magazynu „Kalendarze i przypomnienia” za pośrednictwem iCloud.com naprawiło dla mnie fantomową odznakę, ale po pewnym czasie wróciła!

Po spędzeniu absurdalnie dużej ilości czasu na wypróbowaniu wszystkich sugestii tutaj i w Internecie, jedyną procedurą, która naprawdę pomogła w końcu (przynajmniej do tej pory, kciuki!) Była ta opisana w sekcji „Mac” Apple Dokument pomocniczy „Uzyskaj pomoc dotyczącą korzystania z Kontaktów, kalendarzy i przypomnień iCloud” :

  • Przejdź do System Preferences... / iCloudi wyłącz CalendarsiReminders
  • Zamknij Preferencje systemowe
  • Poczekaj 1 minutę
  • Idź do System Preferences... / iCloudjeszcze raz
  • Włącz CalendarsiReminders
  • Uruchom ponownie komputer Mac

Ten ostatni punkt jest kluczowy. Dopiero po ponownym uruchomieniu zniknęła odznaka fantomowa (i zniknęła od około 30 minut). I nie, ponowne uruchomienie w pojedynkę, bez wcześniejszych kroków, również nie pomogło.


1

W systemie iOS nie ma potrzeby ponownego uruchamiania w celu zaktualizowania powiadomienia na plakietce przypomnień. Wystarczy otworzyć aplikację Kalendarz, nacisnąć „Kalendarze” i pociągnąć w dół całą stronę, aby zaktualizować wszystkie swoje kalendarze. Wymusi to również aktualizację twoich przypomnień.


0

Rozwiązałem ten problem, przywracając przypomnienia i kalendarze ze strony ustawień iCloud , zgodnie z sugestią tego wątku społeczności . Użyłem najnowszej kopii zapasowej (dziś rano), więc nie nastąpiła utrata danych. Nie ma znaczenia, czy błędna odznaka była obecna przez dłuższy czas.


-1

Miałem ten sam problem na moim nowym iPhonie 7plus. Naprawiono to poprzez ponowne uruchomienie komputera poprzez przytrzymanie przycisku budzenia i zmniejszania głośności, a następnie włączenie z powrotem.


-1

Znalazłem odpowiedź tutaj :

To, co wydaje się działać, to zabicie procesu dokowania. Aby to zrobić, po prostu uruchom Monitor aktywności, znajdź element o nazwie „Dok” i kliknij Zakończ proces. Dock zniknie, a kilka minut później uruchomi się ponownie. I oto! Nigdy więcej widmowej odznaki.

Zadziałało, gdy wszystko inne zawiodło.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.