Czy można używać iPhone'a jako zewnętrznego szyfrowanego dysku dostępnego dla iOS i dowolnego systemu operacyjnego opartego na Uniksie?


8

Czy można używać iPhone'a w sposób, który można szyfrować i uzyskiwać do niego dostęp zarówno przez iOS, jak i dowolny system operacyjny oparty na Uniksie jako dysk zewnętrzny? Nawet jeśli w każdym systemie konieczne jest dodatkowe oprogramowanie lub majsterkowanie.

Powodem jest to, że zawsze noszę go ze sobą i wydaje się to o wiele bardziej bezpieczną alternatywą dla przesyłania poufnych plików do Dropbox, dzięki czemu mogę uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem telefonu i dowolnego innego komputera.


~~ Prześlę to pytanie do kilku innych społeczności stosów tematycznych w nadziei na uzyskanie dobrej odpowiedzi. Nie byłem tu od dłuższego czasu; daj mi znać, jeśli to nie jest koszerne, i usunę je ~~ Edycja: Odradzono mi to, więc bądźmy gotowi.


3
Przesyłanie postów nie jest dobrą etykietą w sieci Stack Exchange: meta.stackexchange.com/questions/64068/... Myślę jednak, że to dobre pytanie dla tej witryny.
Jaime Santa Cruz,

1
Ok. Usunie pozostałe. Tx!
margaritam

Czy możesz wyjaśnić, co rozumiesz przez „jako dysk zewnętrzny”. Czy mówisz, że chcesz używać iPhone'a jako napędu zewnętrznego dla iPada (tj. Innego urządzenia z systemem iOS)? Co rozumiesz przez „oparty na Uniksie” system operacyjny - to naprawdę nie ma sensu. Bądź konkretny, jeśli masz na myśli Linux, FreeBSD, OpenBSD, macOS lub cokolwiek innego.
jksoegaard

1
@jksoegaard: Kiedy mówię iOS, mam na myśli tego samego iPhone'a, celem jest, aby pliki były szyfrowane niezależnie od zwykłego systemu operacyjnego, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości ich wyświetlania w moim telefonie. Kiedy mówię o Uniksie, mam na myśli właśnie to. W rzeczywistości każdy system operacyjny na pulpicie powinien spełniać moje zadanie: wyodrębnienie maszyny wirtualnej jest sprawą szybką i jestem gotowy na dostosowanie mojego przepływu pracy.
margaritam

Przepraszam, ale „tylko to” tak naprawdę tego nie ucina. Linux nie jest na przykład oparty na Uniksie jako takim - jednak niektórzy mogą go nazwać „opartym na Uniksie”, ponieważ jest „podobny do Uniksa”. Bardzo trudno jest ci pomóc odpowiedzieć na twoje pytanie, gdy nie możesz określić, z którymi systemami operacyjnymi chcesz go współpracować. Nie mamy pojęcia, czy chcesz współpracować z SCO UnixWare, AIX lub NetBSD.
jksoegaard

Odpowiedzi:


1

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Istnieje ogromna liczba aplikacji do zarządzania plikami. Sztuką jest znalezienie takiego, który jest (a) bezpieczny i (b) zapewnia serwer webdav, dzięki czemu można uzyskać dostęp do plików na urządzeniu z innych komputerów w sieci (za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub innego klienta webdav).

Używam Files by Olive Toast, co z pewnością pasuje do twojego drugiego kryterium. Innym, który wygląda tak, byłby EZ Server Lisa Burns.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zależy to, czego szukasz. Czy chcesz, aby pliki były przechowywane w zaszyfrowanej pamięci na urządzeniu z systemem iOS? Tak działa iOS na wszystko. Czy chcesz je chronić hasłem? Czy twoje hasło do systemu iOS nie jest wystarczające? Czy chcesz, aby serwer Webdav obsługiwał https? Prawdopodobnie konieczne tylko w przypadku korzystania z publicznych sieci Wi-Fi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.