Jak mogę przywrócić mój profil .bash?


11

Przypadkowo nadpisałem mój ~/.bash_profileplik.

Czy ktoś ma „próbkę”, którą mogę skopiować, lub wie, gdzie mogę ją znaleźć?


1
Warto wspomnieć, że GitHub to doskonałe miejsce do przechowywania dostosowań plików dot. Przykład tego, jak to zrobić, patrz: sursolid.com/managing-home-dotfiles-wit-git-and-github
Ian C.

2
Wskazówka: Za pomocą Time Machine regularnie wykonuj kopie zapasowe swoich plików, abyś mógł je odzyskać w razie przypadkowego usunięcia lub edycji. Najlepszą inwestycją, jaką możesz zrobić na komputerze, jest plan tworzenia kopii zapasowych.
Chris Page

Po prostu, nie sądzę, że os x ma „domyślny” .bash_profile.
Robert S Ciaccio,

3
Naprawdę mógł na to odpowiedzieć Google („sample bash_profile”). Trzecie trafienie stanowi dość masywną próbkę: tldp.org/LDP/abs/html/sample-bashrc.html

Odpowiedzi:


7

Jeśli okno terminala jest nadal otwarte, możesz zapisać bieżące ustawienia środowiska, aby je odbudować. Odzyskany plik będzie zawierał więcej informacji, niż mógłbyś sam zdefiniować, więc usuń niepotrzebne części:

Zdefiniowane zmienne i funkcje:

$ declare > .bash_profile.recovered

Skróty:

$ alias >> .bash_profile.recovered

3

Wyszukaj pliki dot_files w Google lub Github, jeśli podoba Ci się przykładowy.

Jeśli chcesz go przywrócić, możesz spróbować pobrać go z kopii zapasowej TimeMachine (jeśli jest obecny)


2
lub jakakolwiek inna kopia zapasowa - jeśli żadna kopia zapasowa nie zacznie jej teraz tworzyć, zanim zrobisz cokolwiek innego
użytkownik151019

2

Kopia zapasowa znajduje się w:

/etc/skel/.bash_profile

Po prostu skopiuj go do bieżącego pliku.


Warto dodać, że jest to standardowy szablon, więc wszelkie zmiany wprowadzone przez użytkownika w jego lokalnym .bash_profilepliku nie zostaną w nim odzwierciedlone.
nohillside

4
Począwszy od systemu macOS Yosemite (10.10) wydaje się, że nie jest to już prawdą. Jest to standardowe ustawienie dla innych Unices, ale nie mogę już znaleźć pliku szkieletu dla nowych użytkowników w systemie plików.
tripleee

2

Możesz spróbować go odzyskać za pomocą TestDisk .

Jeśli to nie działa, wpisz:

x56~:$ alias >> ~/.bash_profile

i

x56:~$ echo "PATH=$PATH" >> ~/.bash_profile

aby przynajmniej odzyskać ŚCIEŻKĘ i aliasy, które możesz wkleić w nowym pliku profilu.


1

Niestety, po to jest kontrola wersji. Nie ma możliwości cofnięcia modyfikacji, podczas gdy usuwanie za pomocą wyszukiwarki faktycznie przenosi się do kosza.

Użyj TimeMachine w przyszłości. Oprócz tego da ci spokój, gdy obecny dysk twardy umiera. Wiem, że ludzie, którzy borykają się z tym problemem teraz, i jeśli zainwestowaliby tylko 30–50 USD w dysk twardy, problemy nie wystąpiłyby. Polecam po prostu nauczyć się od tego i okresowo tworzyć kopie zapasowe za pomocą timemachine.

Github, o którym wspomniał Ian C, to świetne miejsce do tworzenia kopii zapasowych plików dot, a także plików innych użytkowników. Kontrola wersji na ratunek tutaj, nie wiem, ile razy mnie to uratowało, ale zdecydowanie więcej niż pamiętam. Zaletą TimeMachine jest to, że kontroluje również wersję, problem polega na tym, że jest przechowywany przez czas migawki, a nie wersję logiczną.

Powodzenia.


Wehikuł czasu właśnie uratował mi dzień. Popieram tę strategię, jako ktoś, kto lubi ostre aliasy wiersza poleceń, które czasami brakuje odwrotnego ukośnika i wszystko psuje.
Alien Life Form

0

Jeśli nie możesz użyć Terminalu do uzyskania dostępu do swojego ~/.bash_profile(np. Jest on uszkodzony), możesz użyć BBEdit lub dowolnego innego edytora GUI, który może otwierać pliki z lokalizacji i otwierać uszkodzony plik, aby go naprawić.

BTW. jeśli znasz lokalizację i nazwę dowolnego ukrytego pliku, możesz użyć tej metody, aby go otworzyć (zakładając, że jest to plik tekstowy).


0

Ta metoda działa tylko wtedy, gdy zapisałeś bash_profileplik do punktu, w którym chcesz wrócić w TextEdit, nie działa, jeśli został edytowany przy użyciu vi lub nano (dzięki @nohillside za wskazanie tego). Możesz otworzyć plik za pomocą TextEdit (np. open ~/.bash_profile) I kliknąć, File -> Revert To -> Browse All Versions...a następnie wybrać wersję, do której chcesz przywrócić.

Obraz przedstawiający powyższą procedurę


2
Może być praca wspominając, że działa to tylko w przypadku zmian zastosowanych w TextEdit (zmiany zastosowane z wersją vilub nanonie będą wersjonowane).
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.