Co się stanie, jeśli podłączysz więcej niż jedną ładowarkę do nowego MacBooka Pro (2016)?


112

Kontrowersyjna decyzja Apple'a o konwersji wszystkich portów w ofercie MacBook Pro 2016 na porty USB-C przyczynia się do zatarcia różnicy między portami zasilającymi (takimi jak zasilacze) a portami, które mogą zasilać urządzenia zewnętrzne (takie jak klucze USB, myszy lub inne gadżety).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To zmusiło mnie do zastanowienia się nad następującym scenariuszem: siedzisz przy stole, w którym laptop jest podłączony z prawej strony, i nie zauważasz, że jest podłączony, więc decydujesz się naładować go drugą pobliską ładowarką, która leży wokół (tj. należący do osoby, która mieszka z tobą i która niedawno siedziała w tym samym miejscu).

Co by się wtedy stało?

Czy komputer ładowałby się dwa razy szybciej, czy jedna z ładowarek zostałaby zwolniona przez system (która?), Czy też generowałaby dopłatę, która zniszczyłaby komputer?

Nie mogłem znaleźć niczego na ten temat w Internecie, ale ponieważ zawsze próbuję wymusić podłączenie USB do ładowarki MagSafe mojego MacBooka Air, myślę, że łatwo mogłem popełnić tego rodzaju błąd.

Uwaga: moje pytanie dotyczy tego, co się stanie, gdy do MacBooka Pro zostaną włożone dwie ładowarki, ale zastanawiam się również, co by się stało, gdyby włożone zostały 3 lub 4 ładowarki. Chociaż ten scenariusz jest mało prawdopodobny przez pomyłkę, stanowiłby oczywistą podatność na narażone urządzenie, tj. W przestrzeni publicznej.


37
Zastanawiam się, dlaczego trzymali gniazdo słuchawkowe.
immibis

17
@immibis Courage. :-p
ceejayoz

2
@immibis niewątpliwie niedopatrzenie, a może jakiś powód techniczny. Jestem pewien, że usuną go w modelu 2017.
Doktor J

1
Model 2018 tutaj i nadal ma Jacka: o
Petr

2
Bez odpowiedzi tutaj dzieje się, gdy dwa mniejsze źródła zasilania są podłączone jednocześnie. Zostawiłem ładowarkę w biurze i zamiast niej używam ładowarki do iPada, dwóch z nich. Wygląda na to, że nie pomaga, ale nie jestem pewien, czy mógłbym powiedzieć.
ktamlyn

Odpowiedzi:


128

System wybierze źródło zasilania, które zapewnia największą moc i nie będzie czerpać energii z innych źródeł.

Apple wydało artykuł pomocy (i jeszcze jeden ) opisujący to:

  • MacBook Pro pobiera energię tylko z jednego zasilacza, nawet jeśli podłączonych jest więcej niż jeden - więc użycie wielu zasilaczy nie przyspieszy ładowania.

  • Jeśli podłączysz wiele zasilaczy do swojego MacBooka Pro, zostanie użyty ten, który zapewnia największą moc, bez względu na kolejność ich podłączania.

  • Nie należy podłączać żadnego źródła zasilania o mocy przekraczającej 100 W. Może to spowodować uszkodzenie komputera Mac.

21
hę teraz zastanawiam się, dlaczego nie będzie po prostu pobierać mocy ze źródła zasilania, które zapewnia największą moc poniżej 100 W ...
Michael

23
Albo dlaczego nie pobiera tylko 100 W z ładowarki, która jest w stanie dostarczyć więcej niż 100 W.
immibis

11
A może może obsłużyć więcej niż 100 W, chcą po prostu oderwać się na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.
Roman Reiner

47
Adaptery nie „wypychają” zasilania urządzenia.
dunni,

8
@JJJ Gdyby tak było, każde urządzenie w twoim domu smażyłoby się, gdy gniazdko „popycha” 1800 W.
Random832,

1

Ta osoba próbowała i straciła zdolność do ładowania. Biorąc pod uwagę tę stronę wsparcia Apple, do której Alan Shutko podłączył się w swojej odpowiedzi, domyślam się jednak, że szkody te zostaną objęte gwarancją.


1
Niestety, połączona strona pomocy nie mówi nic o korzystaniu z wielu ładowarek, więc możesz nie mieć szczęścia, opierając na niej roszczenia gwarancyjne.
8bittree

0

Nie zwiększają mocy (waty), ale zwiększają NAPIĘCIE. A jeśli ładowarka poda niewłaściwe napięcie, w twoim urządzeniu mogą się zdarzyć złe rzeczy.

Napięcie jest negocjowane między urządzeniami (np. Ładowarką / komputerem Mac), ale jeśli ładowarka jest niezgodna, mogą się zdarzyć złe rzeczy.


1
Dla wszystkich głosujących za Craigiem W, wzór matematyczny to Volty pomnożone przez Amperki równe Watom (V * A = W). Innymi słowy, przepychają napięcie, a zbyt duże napięcie spowoduje wzrost watów, uszkadzając sprzęt. Linus Tech Tips wyjaśnia to znacznie lepiej niż potrafię w odcinku TechQuickie tutaj: youtube.com/watch?v=mvuHsu8S6v8
Joshua Richards jr2 0x6A7232

3
Głosowane, ponieważ nie jest to odpowiedź na pytanie i powinno być tylko komentarzem do rzeczywistej odpowiedzi.
ponury
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.