Jak sprawić, aby okna pełnoekranowe pojawiały się obok bieżącego miejsca z wyłączoną „… przestawiaj spacje na podstawie ostatniego użycia…”


15

Mam wiele aplikacji działających jednocześnie. Niektóre aplikacje wyświetlam na pełnym ekranie obok pierwszego pulpitu do ogólnego użytku, a niektóre inne aplikacje na pełnym ekranie obok drugiego pulpitu do pracy.

Problem polega na tym, że kiedy umieszczam aplikację na pełnym ekranie, jest ona umieszczana obok ostatniego miejsca. Wiem, że włączenie opcji „Preferencje> Kontrola misji> Automatyczne przestawianie spacji w oparciu o najnowsze użycie” spowodowałoby umieszczenie aplikacji obok pulpitu, na którym się znajduję, ale postanowiłem je wyłączyć, ponieważ nie chcę, aby spacje się poruszały.

Zauważyłem (złe) obejście:
- klikaj zielony przycisk pełnego ekranu aplikacji, dopóki nie zostanie przedstawiony wybór umieszczenia go po lewej lub prawej stronie ekranu;
- zwolnij mysz, aby przypisać aplikację do boku;
- kliknij dowolne miejsce z boku aplikacji; aplikacja powinna teraz być pełnoekranowa i powinna zostać umieszczona w następnym miejscu (nie na końcu).

Czy istnieje sposób, aby wyłączyć tę opcję, a jednocześnie móc otwierać aplikacje na pełnym ekranie bezpośrednio obok pulpitu, na którym aktualnie jestem?

Odpowiedzi:


2

Obejście wydaje się mieć niepotrzebną długość. Jeśli ktoś przytrzyma zielony przycisk, a następnie kliknie samą aplikację, natychmiast pojawi się pełny ekran w następnym miejscu, a nie na końcu. Jest to proces dwuetapowy. Podobnie jak metody takie jak ta hipotetyczna: Przejdź do menu Widok -> „Pełny ekran w następnej przestrzeni, a nie koniec”. Również opcja zmiany kolejności spacji została wyłączona na moim komputerze Mac.

MacOS 10.14.5

MacBook Air 2017


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.