Łączenie wielu ekranów z komputerem MacBook Pro 2016 za pomocą paska dotykowego


25

Zastanawiam się nad kupnem nowego MacBooka Pro z 4 portami USB-C.

Chcę podłączyć dwa komputery, mysz i klawiaturę oraz Ethernet do MacBooka Pro, używając jak najmniejszej liczby portów USB-C.

Potrzebuję więc adaptera z:

 • dwa porty DP lub HDMI (lub jeden port DP z obsługą łączenia łańcuchowego)
 • dwa lub więcej portów USB
 • port Ethernet

Najlepszym rozwiązaniem byłby hub, do którego wszystkie urządzenia są podłączone za pomocą jednego połączenia z MacBookiem Pro, w tym zasilaczem. Najgorszy przypadek, jeśli podłączenie MacBooka Pro do urządzeń wymagałoby ode mnie korzystania z wszystkich czterech portów USB-C.

Biorąc pod uwagę odpowiedzi do tej pory, mogę powiedzieć, że:

 • Łączenie łańcuchowe może, ale nie musi działać z MacBookiem Pro (ponieważ wymaga DP1.2, który jest obsługiwany przez mikroukład graficzny, ale nie jest pewne, czy jest obsługiwany przez sam MacBook Pro)
 • W ostateczności mogę podłączyć monitory za pomocą dwóch kabli, pozostawiając mi dwa porty dla pozostałych urządzeń peryferyjnych.

Czego wciąż nie wiem:

 • Czy łączenie łańcuchowe działa z koncentratorem, czy też wymaga pierwszego monitora podłączonego bezpośrednio do MacBooka Pro?
 • Czy istnieje jakiś koncentrator obsługujący podłączanie wszystkich wymienionych urządzeń za pomocą jednego połączenia wysyłania do MacBooka Pro?

Jest to pomocne, jeśli podajesz konkretne produkty, które rozważasz zakupić, w ten sposób możemy dostarczyć ci dokładne informacje.
Allan

Cóż, w ogóle nie jestem rozliczony, dlatego proszę o rekomendacje :) Ale monitorami, które jeszcze rozważałem, są Dell Ultrasharp U2515H
Patrick Schönfeld

1
Zgodnie z własną notatką wsparcia Apple, opisują to, co jest obsługiwane, a nie: support.apple.com/en-us/HT206587 W celu obsługi łączenia łańcuchowego na MBP, wymaga późnego modelu Mac, który obsługuje wyświetlacze MST. Stamtąd musisz mieć monitory obsługujące MST, z których następnie musisz wyznaczyć jeden główny i dodatkowy, który odbywa się za pomocą menu monitora. Na wyświetlaczach DELL, po włączeniu MST, odbywa się to przy podświetlonym wyświetlaczu, wybierając źródło wejścia portu wyświetlacza i przytrzymując przycisk z zielonym znacznikiem wyboru przez 8 sekund w celu wyświetlenia monitu o pierwotne / wtórne.
Jim

Odpowiedzi:


15

Mamy zupełnie nowy MacBook Pro z końca 2016 roku i 2 monitory Apple / LG 21.5 USB-C 4K. Łączenie łańcuchowe / MST nie działa. Używamy monitorów i nic więcej z oryginalnymi kablami. Jedynym sposobem na jego uruchomienie jest podłączenie każdego z osobnych portów USB-C do MBP. Smutne ale prawdziwe.


Witamy, pytaj inaczej! To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie. Jeśli masz inne pytanie, możesz je zadać, klikając Zadaj pytanie . Możesz także dodać nagrodę za zwrócenie większej uwagi na to pytanie, gdy będziesz mieć wystarczającą reputację .
Tetsujin,

9
Pozwolę sobie być innego zdania; to bardzo dobrze odpowiada na pytanie. Faktycznie stwierdza, że ​​DisplayPort 1.2 MST (aka „łączenie łańcuchowe”) nie działa (potwierdzone przeze mnie z podobnym sprzętem). Zapewnia również prawidłowe rozwiązanie, chyba że / dopóki Apple nie obsłuży MST w MacOS: podłącz każdy monitor za pomocą kabla adaptera DisplayPort do USB-C. To najlepsza, najdokładniejsza odpowiedź na to pytanie, mimo że jest krótka.
allquixotic

1
Właściwie, to nie praca, ale nie z 4K wyświetlaczy. Wypróbuj go z wyświetlaczami 1080P i będzie działać dobrze.
MarqueIV,

10

Po przeprowadzeniu krótkich badań na temat monitorów łańcuchowych Dell, natknąłem się na te informacje na ich stronie pomocy technicznej :

Transport wielostrumieniowy (MST), znany również jako Daisy Chaining, to nowa specyfikacja połączenia, która pozwala na połączenie wielu monitorów szeregowo z sygnałem wideo przesyłanym z komputera do monitora, a następnie z pierwszego monitora do drugi monitor i tak dalej. Różni się to od tradycyjnej konfiguracji, w której oddzielny kabel wideo prowadzi się z karty graficznej do każdego monitora równolegle. Upraszcza to okablowanie wideo w większości sytuacji, ale ma pewne szczególne wymagania konfiguracyjne, aby go włączyć.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Monitory łączenia łańcuchowego są obsługiwane w specyfikacji Display Port (DP) 1.2 ....

Szukałem strony ze specyfikacjami Apple na nowym MacBooku Pro i nie znalazłem niczego, co wyraźnie wskazywałoby, że obsługują specyfikację Display Port 1.2. Mimo że obsługuje go Intel HD Graphics (15 "MBP), podobnie jak Intel Iris Graphics 550 (13" MBP).

Nie ma więc powodu, dla którego nie można go wspierać, ale obecnie nie znam nikogo, kto mógłby to przetestować. Jednak potrzebne, jeśli obsługiwane jest łączenie łańcuchowe DP:

Jeśli łączenie łańcuchowe nie jest obsługiwane, wystarczy 2 szt. Pierwszego elementu, a następnie wystarczy podłączyć go do dwóch oddzielnych portów

Jak zauważono w komentarzach, zostało to przetestowane i stwierdzono, że Apple nie obsługuje łączenia łańcuchowego MST. Dlatego jedynymi dwiema opcjami w tym momencie jest użycie 2 bezpośrednich kabli TB do DP (pierwsza opcja powyżej) lub połączenie łańcuchowe monitorów z trzecim urządzeniem TB (jak pamięć) między dwoma monitorami, jeśli masz takie wymagania dotyczące systemu operacyjnego.


1
Z pamięci, podczas głównego wydarzenia Apple, odniesiono się do nowego MacBooka Pro obsługującego specyfikację Display Port 1.2.
Monomeeth

@Monomeeth - myślałem, że też to słyszę, ale nigdzie nie mogę tego znaleźć na piśmie. Ponadto wszystkie przykłady łączenia łańcuchowego Apple pokazują urządzenie TB między MBP a wyświetlaczem.
Allan

@allan To pomocne, dzięki. Niestety, nadal zastanawiam się, co jest dla mnie najlepszą opcją, ponieważ muszę również dołączyć dwa urządzenia ukryte USB i ethernet, jak powiedziano w pierwotnym pytaniu.
Patrick Schönfeld

1
RE: Wersja DisplayPort #… Strona broszury Apple.com dla Thunderbolt 3 wymienia „DisplayPort” i „Mini DisplayPort”, ale nie wspomina o numerze wersji. I bez numeru wersji na stronie wsparcia Apple, połącz się z Thunderbolt 3 na swoim MacBooku Pro z końca 2016 roku . Ale ta infografika autorstwa Intela (ThunderboltTechnology.net) dokumentująca Thunderbolt 3 określa: 8 linii DisplayPort 1.2 (dwa wyświetlacze 4K 60Hz)
Basil Bourque

4
Przetestowałem to, a łączenie łańcuchowe nie działa w systemie macOS Sierra.
jksoegaard,

9

Nie jestem pewien, czy to odpowiada na pytanie, ale testuję to teraz z nowym MacBook Pro Touchbar 13 "z 4 portami USB-C.

W testach korzystam z Minix Neo C Hub, który ma

 • 2x USB3 - porty typu A.
 • Gigabit Ethernet
 • Czytnik kart SD
 • HDMI
 • Kolejny port USB-C, którego można użyć do zasilacza

Jestem w stanie uruchomić dwa monitory, jeden przez HDMI na Minix (Dell U2415), a drugi przez DisplayPort (Dell U3014) za pomocą kabla USB-C do DisplayPort. Mogę połączyć łańcuchowo z Dell U2415 do innego Dell U2415 dla 3 monitorów, ale będą one tylko dublować i nie rozszerzać wyświetlacza.

Z tego, co przeczytałem, jest to ograniczenie MacOS, a nie ograniczenie sprzętowe. Oczywiście, jeśli bootcamp do Windowsa, możesz bez problemu połączyć łańcuchowo w DP 1.2.

Zacząłem pisać na maszynie, a potem zepchnąłem się na bok z wieloma rzeczami, więc mam nadzieję, że jest to spójne.


Prawidłowo, tworzenie kopii lustrzanych działa, ale nie na wielu monitorach, gdy łączysz je razem.
allquixotic

2

Dobra, po kilku dalszych badaniach chcę podzielić się moimi odkryciami.

Czy można mieć koncentrator z pojedynczym podłączeniem, do którego podłączone są wszystkie monitory (DP lub HDMI) i urządzenia peryferyjne?

Najwyraźniej nie. Nie znalazłem żadnego produktu, który obsługuje więcej niż jeden port DisplayPort lub więcej niż jeden port HDMI. W rzeczywistości nie byłem w stanie znaleźć żadnego koncentratora lub stacji dokującej, która obsługiwałaby więcej niż jedno urządzenie wyświetlające przez HDMI lub DisplayPort.

Ale istnieje takie urządzenie, jeśli jeden monitor ma natywny port USB-C, a drugi monitor ma DisplayPort . Następnie można przejść do stacji dokującej Thunderbolt 3 Express, która wydaje się być jedynym urządzeniem obsługującym dwa urządzenia wyświetlające, ale z tymi ograniczeniami.

Jakie mam opcje?

To pozostawia mi następujące opcje:

 1. kupując monitor DP i monitor USB-C (choć dla tego drugiego nie ma tak wiele do wyboru, w rzeczywistości jestem tylko pewny co do wyświetlacza LG Ultrafine promowanego przez Apple) i wspomnianego wyżej hubu.
 2. kup dowolny koncentrator USB-C „z zasilaniem” i port HDMI; użyj tego dla pierwszego ekranu i urządzeń peryferyjnych, i podłącz drugi ekran za pomocą odpowiedniego adaptera (np. USB-C na HDMI, USB-C na Displayport)
 3. kup dowolny koncentrator USB-C dla urządzeń peryferyjnych, użyj adapterów dopasowujących dla obu urządzeń wyświetlających i (chyba że wybrany hub USB-C jest „z dostarczaniem energii”) użyj ostatniego portu do zasilania Macbooka.

Koncentrator USB-C z zasilaniem

Istnieje kilka koncentratorów USB-C z co najmniej jednym portem HDMI, które są podłączone do macbooka za pomocą jednego portu USB-C i są w stanie zasilać macbooka. Koncentratory te są oznaczone jako „koncentrator USB-C z zasilaniem”. Niestety niektóre z nich obsługują tylko tworzenie kopii lustrzanych , więc obsługa rozszerzania ekranu jest niepewna .

Koncentrator, który go obsługuje, wydaje się być najlepszym wyborem, ponieważ koncentrują się one w rozsądnej cenie, można w zasadzie wybrać każdy dostępny monitor na rynku, a do komputera Macbook należy podłączyć maksymalnie dwa porty, aby podłączyć urządzenia moje pytanie (pięć).

Jednym z takich urządzeń jest urządzenie HooToo , które - wraz ze standardowym kablem HDMI i kablem USB 3.1 do Displayport - powinno załatwić sprawę.

Co z łańcuchem stokrotkowym?

Jak powiedział komentator, nie jest do końca pewne, czy ne Macbook obsługuje daisychaining, ale nawet jeśli: Najwyraźniej nie ma hubów USB-C z obsługą DisplayPort, a nawet wtedy nie byłoby jasne, czy ta kombinacja będzie działać z daisychaining.


Jakie ostateczne rozwiązanie wybrałeś? Mam do czynienia z tym samym problemem i zastanawiam się nad połączeniem tej „stacji dokującej” hypershop.com/products/… z dodatkowym adapterem USB-C> HDMI. IIRC wymienione monitory Dell obsługują również wejście HDMI.
jbndlr

1

Pracuję nad tym samym problemem, chociaż planuję zdobyć dwuportowy MBP. Istnieje kilka adapterów USB-C na DP, które podobno obsługują MST, jednak, jak już wspomniano, obecnie nie jest jasne, czy sam MBP obsługuje MST, nie mówiąc już o tym, czy będzie go obsługiwał w połączeniu z niektórymi adapterami.

Dlatego moim obecnym wnioskiem jest uzyskanie dwóch własnych koncentratorów cyfrowych AV USB firmy Apple z HDMI - powinno to zapewnić dwa porty USB, dwa porty HDMI i pozwolić mi użyć jednego z nich do zasilania. Przeczytałem kilka komentarzy, że USB-C w tych koncentratorach można wykorzystywać wyłącznie do zasilania, a nie do przesyłania danych, co wykluczałoby użycie ich do innych urządzeń USB-C, ale przynajmniej dwa kable można podłączyć każdego ranka po przyjeździe w biurze...

Powyższe jest dość drogim rozwiązaniem, za 59 € za każdy adapter, ale przynajmniej teoretycznie nie powinny one rujnować portów USB-C na samym MBP, ponieważ plotki o niektórych tanich kablach są plotki do zrobienia.


Mam nowy komputer Mac z 2 x USB-C. Czy możesz potwierdzić, czy to zadziałało? Idealnie chcę 2 komputery zewnętrzne, 1 klawiaturę i 1 mysz + zasilacz do komputera Mac. Czy to możliwe?
Fasani

Tak, na razie korzystam z dwóch koncentratorów cyfrowych AV USB-C - podłączam monitory przez HDMI, podłączam klawiaturę do USB i podłączam oficjalny zasilacz do jednego z nich. Jedyny problem, jaki mam, to to, że czasami monitor, który jest podłączony na sekundę, zaczyna migotać - wydaje się, że dzieje się to po śnie i muszę się zrestartować.
Dominykas Blyžė

0

Dziękuję za opublikowanie swoich ustaleń, mam te same pytania, a łańcuch połączeń byłby również świetną odpowiedzią dla moich podwójnych monitorów Dell. Jeśli nie, potwierdź, że wybieram opcję 2:

„kup dowolny koncentrator USB-C z zasilaniem” i port HDMI; użyj go do pierwszego ekranu i urządzeń peryferyjnych, a drugi ekran podłącz za pomocą odpowiedniego adaptera (np. USB-C na HDMI, USB-C do DisplayPort ) ”

Z niespodzianką używania adaptera Dell Da200 z portem Ethernet i korzystania z ładowarki na 3 USB-C zapewnia tańsze rozwiązanie.

adapter da200 działa -> https://www.youtube.com/watch?v=PY2o0ZpA-6E


-1

Zainteresowany, gdzie to idzie, mój MBP już wkrótce i chciałbym móc połączyć łańcuch ...

OWC obsługuje HDMI i USB-C, więc czy nie możesz podłączyć obu jednocześnie, a jeśli monitor ma łańcuch połączeniowy USB-C, podłącz także inne monitory?

https://eshop.macsales.com/shop/usb-c/owc/usb-c-dock

Inną opcją jest http://www.macrumors.com/2016/10/27/belkin-debuts-thunderbolt-3-express-dock-hd/

Używając tradycyjnej TB do połączenia łańcuchowego ... mój obecny MBP 2013 wykorzystał 2 wyświetlacze TB połączone łańcuchowo, ale może nowy będzie w stanie przesunąć 3?


-2

nowy Macbook Apple z portami USB C połączy się TYLKO z ekranami wyposażonymi w piorun. NIE będzie działać z ekranem wyposażonym w mini-wyświetlacz. Nauczyłem się tego na własnej skórze. Dla mnie działa tylko z ekranem Thunderbolt firmy Apple (wyświetlacz Apple), ale nie ze starym iMacem 27 (ma mini-wyświetlacz, taką samą wtyczkę, ale nie piorunem) lub dowolnym z moich Dellów, w tym 4k ... Łączenie łańcuchowe nie będzie działa albo jako, że pierwszy ekran nie działa ... Częstym błędem jest pomylenie mini wyświetlacza piorunem .... Typ ekranu, który można zaczepić, jest bardzo ograniczony (na przykład nowe LG sprzedawane przez Apple, lub stary wyświetlacz Apple, który nie jest 4k lub 5k. Uwaga, strzeż się ....


1
To nie jest poprawne. Przy odpowiednim kablu złącza DisplayPort / Mini DisplayPort będą działać dobrze. Multi-Stream Transport (MST) nie działa, ale nadal możesz podłączyć jeden monitor DisplayPort do każdego portu USB-C na Macbooku Pro (lub uzyskać koncentrator USB-C i możesz podłączyć jeszcze więcej).
allquixotic

Ja także podłączam wiele typów wyświetlaczy do nowego MacBooka Pro. USB C (wbudowany DP) z ładowaniem, USB na DB, USB na HDMI, TB 3 na TB 2 / mini DP itp.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.