Rozmiar okna Lion Findera w systemie Mac OS X.


13

Wiem, że kiedy zamknę okno wyszukiwarki przy następnym otwarciu, otworzy się w tym samym rozmiarze.

To działa ze mną przez jakiś czas, ale czasami wszystkie okna wyszukiwarki wracają do domyślnego rozmiaru (Małe okno) z wyjątkiem folderu Macintosh HD!

Dlaczego? Jak mogę to naprawić? To jest bardzo denerwujące.

Odpowiedzi:


2

Jeśli przytrzymasz opcję podczas zmiany rozmiaru okna, a następnie zamkniesz je, przy następnym otwarciu okna ze stacji dokującej otworzy się w nowym domyślnym rozmiarze.

Będziesz musiał to zrobić innymi sposobami otwierania okna wyszukiwarki, takimi jak kliknięcie ikony HD na pulpicie lub zamknięcie okna przechodzącego do pliku -> nowe okno wyszukiwarki.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności nie będziesz musiał tego robić ponownie.


Nie mogłem odtworzyć żadnego z nich. Czy na pewno wymagana jest zmiana rozmiaru podczas trzymania lub że domyślny rozmiar zależy od sposobu otwierania okien?
Lri,

Tak, właśnie to zrobiłem ponownie na OSX Lion. Musisz upewnić się, że zamknąłeś okno i że jest to jedyne otwarte okno.
Graeme Hutchison,

To jest naprawdę przydatne!
gentmatt

2
Nie wiem, czy to kiedykolwiek działało, ale z pewnością nie działa teraz, i chyba od Leoparda, tak myślę. Opcja przytrzymywania zmienia rozmiar tylko od środka okna; przytrzymanie klawisza Shift ogranicza proporcje - tak jak w Adobe Creative Suite. Tak, zmiana rozmiaru okna i zamknięcie powoduje, że folder, aby pamiętać o wielkości po otwarciu okna Findera do tego folderu, ale możliwość posiadania nie ma nic wspólnego z nim (i nie sądzę opcji urządzenie gospodarstwa kiedykolwiek miał coś z tym zrobić …).
iynque

2

Ilekroć zamykasz wszystkie okna Findera, ostatnie zamknięte okno wydaje się określać domyślny rozmiar nowych okien Findera. Przez „nowe okna wyszukiwarki” rozumiem te utworzone za pomocą skrótu Command + N. Jeśli zdarzy ci się Command + kliknij dwukrotnie folder, aby otworzyć go w nowym oknie, nie zawsze przestrzega tego „domyślnego rozmiaru”.


3
Tak, ale jak powiedziałem, wszystkie okna Findera po pewnym czasie zmieniają się na domyślne małe. Ponadto muszę fizycznie otworzyć każdy folder i zmienić jego rozmiar, aby zmienić rozmiar.
darksky

Szkoda - chciałbym, aby każde okno miało swój własny rozmiar. : |
JFW

2

Ustaw swój ulubiony rozmiar okna Findera, a następnie przejdź do menu Findera: Widok -> Pokaż opcje widoku (możesz także zmienić ustawienia w tym oknie) i na koniec kliknij „Użyj jako domyślnych”.


1
Nie mogę kliknąć „Użyj jako domyślnych”, chyba że zmienię coś innego niż rozmiar okna. Nie sądzę, aby domyślnie zapisywał rozmiar okna, tylko Opcje widoku.
iynque 20.01.2013

1

W niektórych wersjach systemu OS X występuje błąd polegający na tym, że jeśli przeniesiesz nawet niewielką część okna poza ekran przed jego zamknięciem, to przy następnym otwarciu tego folderu nastąpi reset do domyślnej pozycji i rozmiaru wbudowanego systemu operacyjnego. (Testowałem 10.9-Mavericks i 10.10-Yosemite)

Po samodzielnym potwierdzeniu tego problemu możesz zgłosić błąd na stronie bugreport.apple.com

Nawiasem mówiąc, jest to bardziej skomplikowane, jeśli masz wiele ekranów o różnych rozmiarach. Załóżmy, że masz MacBooka Pro 13 cali przymocowanego do 27-calowego wyświetlacza typu iMac, teraz zmień rozmiar okna według potrzeb na tym ekranie i umieść go na środku 27-calowego ekranu. Gdy następnym razem otworzysz to okno folderu na wbudowanym ekranie MacBooka Pro, będzie ono ustawione w lewym górnym rogu, teraz nieco poza ekranem; resetuje rozmiar i lokalizację.

Zauważyłem ten problem, kiedy zacząłem używać jednego wyświetlacza 4k z kilkoma innymi znacznie mniejszymi ekranami. Odkąd odkryłem ten problem, staram się trzymać okna Findera całkowicie w lewym górnym kwadrancie monitora 4k lub całkowicie w granicach innych mniejszych wyświetlaczy.


0

Upewnij się, że masz hasło (ustaw je, jeśli nie - Preferencje systemowe: Użytkownicy i grupy).

Uruchom terminal z aplikacji: narzędzia

Zamknij wszystkie okna Findera.

W wierszu poleceń powłoki UNIX wprowadź następującą komendę UNIX:

sudo find /-name ".DS_Store" -depth -exec rm {} \;

Po wyświetleniu monitu o podanie hasła wprowadź hasło administratora Mac OS X.

To polecenie służy do wyszukiwania i usuwania wszystkich wystąpień pliku .DS_Store, zaczynając od katalogu głównego (/) systemu plików na całym komputerze.


Jeśli problem nadal występuje w określonym oknie, konieczne będzie ręczne skopiowanie dowolnego pliku DS_Store z tego katalogu.

Wpisz następujące polecenie UNIX:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -bool true

Następnie:

killall Finder

Otwórz okno Findera i skopiuj plik DS_Store. Następnie wklej go do katalogu, który wcześniej był wyświetlany, jest nieprawidłowy.

Wpisz następujące polecenie UNIX:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -bool false

Następnie:

killall Finder

W ten sposób naprawiłem błąd wyświetlania rozmiaru okien na moim komputerze (Mac OS X 10.7.2).


Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich poprzednich ustawień, ale nie ustawi domyślnego rozmiaru. Po wyczyszczeniu plików .DS_Store, jeśli otworzysz nowe okno Findera, zmienisz rozmiar, a następnie zamkniesz, otrzymasz nowy .DS_Store dla tego folderu z zachowanym rozmiarem okna, a wszelkie nowe okna Findera otworzą się w tym konkretnym folderze zachowa ustawienie rozmiaru okna. … Ale nadal nie jest domyślny.
iynque

Wystąpił błąd składniowy. Prawidłowa składnia tosudo find / -name ".DS_Store" -depth -exec rm {} \;
bswinnerton
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.