Spam Zaproszenia kalendarza iCloud


120

Dzisiaj nagle otrzymałem zaproszenie do kalendarza spamu za 19,99 USD okulary przeciwsłoneczne Ray Ban (nigdy nie subskrybuję, nie sprawdziłem, nie przeszukałem ani nie odwiedziłem żadnej powiązanej strony, więc wyraźnie spam) i ma inne widoczne konta e-mail w zaproszeniu.

Zastanawiam się, czy powinienem się tym martwić? Czy którekolwiek z moich kont zostało naruszone, czy jest tak proste, jak to, że mają moje wiadomości e-mail z dowolnego miejsca i wysłały zaproszenie, jak każdy spam?

Pytania, na które należy odpowiedzieć:

 1. Co powinienem sprawdzić / skonfigurować, aby upewnić się, że moje konto iCloud jest bezpieczne?
 2. Jak mogę usunąć to zaproszenie bez wysyłania powiadomienia do nadawcy, aby nie mogli oni wiedzieć, że mój adres e-mail jest aktywny?
 3. Jak mogę zapobiec tym powiadomieniom w przyszłości?

Przejrzałem ten problem, ale tak naprawdę nic nie mogłem znaleźć.

Oto zdjęcie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy mogło to wynikać z włamania na twoje konto podczas masowego włamania do Yahoo?
NoahL,

Nie myśl tak Zmieniłem hasło natychmiast po tym, jak zaczęły się rozpowszechniać wiadomości. Ale to dobra uwaga! Prawdopodobnie tak mają mój adres.
Denis Rasulev

To samo zdarzyło mi się dziś po raz pierwszy. Mam bezpieczne hasło iCloud i nie używam go ponownie w żadnych innych witrynach.
Craig Otis,

1
zaproszenie z kalendarza pokazuje także inne ofiary. wygląda to jak brutalne zgadywanie wiadomości e-mail. Apple musi po prostu lepiej filtrować
Steven Lu,

1
Nie mogę uwierzyć, że Apple nadal nie rozwiązało tego problemu
Casebash

Odpowiedzi:


98

Co do tego, jak temu zapobiec w przyszłości (pytanie nr 3):

 1. Zaloguj się do Kalendarza iCloud w przeglądarce internetowej komputera

 2. W razie potrzeby uwierzytelnij, a następnie wybierz widok Kalendarza

 3. Wybierz ikonę Ustawienia koło zębate ⚙ w lewym dolnym rogu, a następnie naciśnij Preferences...

preferencje

 1. Wybierz Zaawansowane

Wybierz opcję otrzymywania zaproszeń kalendarza pocztą e-mail zamiast zezwalać serwerowi na wstawianie ich bez sprawdzania do kalendarza:

Ustawienie zaproszeń e-mail

 1. Wybierz Email to [youremail]zamiastIn-app notifications

Teraz możesz decydować i usuwać lub przetwarzać spam kalendarza, taki jak zwykły spam e-mail, co pozwala na systematyczne odfiltrowywanie zaproszeń kalendarza spamu.


Sprawdziłem dzisiaj - okazało się, że ta opcja została skonfigurowana dokładnie tak, jak piszesz PRZED pojawieniem się tego spamu w moim kalendarzu. Myślę więc, że to nie pomoże uniknąć tego w przyszłości ... :(
Denis Rasulev,

Dzięki, to dokładnie dla mnie zadziałało. Odkryłem, że nie mogę przenieść zdarzenia kalendarza spamu do nowego kalendarza, ponieważ mechanizm został wykonany bezpośrednio w iCal i nie miałem uprawnień do zapisu w kalendarzu spamera. Ale kiedy zmieniłem powiadomienia o zdarzeniach na pocztę e-mail, stwierdziłem, że nie tylko zapobiegło to przyszłym wystąpieniom, ale także pozwoliło mi usunąć istniejące zdarzenia, ponieważ „odrzucenie” zostało teraz wysłane za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ta odpowiedź jest w rzeczywistości prawdziwą poprawką. (z wyjątkiem części, w której Apple musi teraz mieć przycisk „wydarzenie kalendarza spamu”).
szkoc

2
To najlepsza odpowiedź na zapobieganie spamowi w przyszłości. Dziękuję Ci.
Caimen,

2
@RLH - Upewnij się, że masz preferencje kalendarza, a nie ogólne ustawienia iCloud - popełniłem ten błąd.
Sperr

1
Interfejs kalendarza iCloud.com pozwala teraz zgłaszać zaproszenia jako spam .
Paul D. Waite,

68

Mam dokładnie ten sam e-mail. Udało mi się go pozbyć, wykonując następujące czynności:

 1. Utwórz nowy kalendarz iCloud - nazwałem moje śmieci
 2. Przenieś zaproszenie do spamu do nowego kalendarza śmieci
 3. Usuń nowo utworzony kalendarz śmieci ze spotkaniem ze spamem - upewniając się, że wybierzesz opcję „Usuń i nie powiadamiaj” w wyświetlonym oknie dialogowym.

To zadziałało dla mnie - mam nadzieję, że dla ciebie też.


Hmmm ... Fajny pomysł, choć dla mnie nie zadziałał :( Właściwie, ponieważ nie zareagowałem na zaproszenie w żaden sposób (ani go nie zaakceptowałem, ani nie odrzuciłem) Nie mogę go nigdzie przenieść , tylko go skopiować. Co nie help :(. Jak przeniosłeś to zaproszenie do spamu do innego kalendarza?
Denis Rasulev

Sugestia przeniesienia kalendarzy działała dla mnie idealnie. Jeśli przejdziesz do kalendarzy, kliknij u dołu, aby wyświetlić wszystko, jeśli edytujesz, możesz dodać nowy iCloud o nazwie spam. Następnie przejdź do zaproszenia do spamu, które pokazuje, który kalendarz jest przypisany, aby go kliknąć i wybrać nowy. Następnie wróć do Pokaż wszystkie kalendarze i usuń grupowanie spamu, mówi, że usuwa wszystkie powiązane wiadomości e-mail.
Tigger

8
Upewniłem się, że nie zareagowałem również na zaproszenie - nie chciałem przyznać, że znaleźli prawdziwe konto, a potem zalali ich więcej spamu. Po utworzeniu nowego kalendarza śmieci, wróciłem do zaproszenia, kliknąłem prawym przyciskiem myszy, wybrałem kalendarz, a następnie nowy kalendarz śmieci. Spowodowało to przeniesienie zaproszenia do spamu bez odpowiedzi. Ponieważ był to jedyny element w nowym kalendarzu, właśnie usunąłem cały kalendarz!
Szakal

3
Skąd masz pewność, że odpowiedź nie zostanie wysłana?
Sam Brightman,

15
To nie jest dobra rada. Sprawdziłem to za pomocą zaproszenia iCloud z innego konta - okno dialogowe, które pojawia się po usunięciu niepotrzebnego kalendarza, oferuje opcję usunięcia kalendarza i braku powiadomienia. Jednak mój status został zaktualizowany i odrzucony w kalendarzu osoby, która wysłała zaproszenie. Możliwe, że spamerzy nadal mogą wykryć Twój adres e-mail, jeśli go używasz.
Sam Brightman

10

Apple utworzył przycisk „Zgłoś śmieci” w aplikacji kalendarza na iCloud.com - kiedy zgłosisz zaproszenie, zostanie ono usunięte we wszystkich zsynchronizowanych kalendarzach.

Jeśli otrzymasz zaproszenie, które uważasz za śmieci lub spam, możesz zgłosić je do iCloud.

 1. Zaloguj się do iCloud.com przy użyciu swojego Apple ID, a następnie kliknij Kalendarz.
 2. Otwórz wydarzenie, które chcesz zgłosić, a następnie kliknij Zgłoś śmieci.
 3. Kliknij OK.

Wydarzenie jest automatycznie usuwane z kalendarza na wszystkich urządzeniach, na których logujesz się przy użyciu tego samego Apple ID.

Zrzut ekranu kalendarza iCloud.com


7

Obecnie nie wydaje się to możliwe przy użyciu zaakceptowanej odpowiedzi, przynajmniej jeśli zapraszający jest w twoich kontaktach - potrzebuje jakiegoś działania ze strony Apple. Proszę skomentować, jeśli istnieje dodatkowa prywatność wobec zaproszeń od osób spoza twoich kontaktów (pomyślałem, że warto udzielić odpowiedzi na to pytanie, biorąc pod uwagę, że informacje nadal wydają się przeciekać).

Próbowałem zaakceptować odpowiedź: wysłałem zaproszenie na moje konto iCloud z innego wydarzenia iCloud i podążyłem za zaakceptowaną odpowiedzią. Konto wysyłające uznało zdarzenie za odrzucone. Nie jest jasne, czy spamerzy widzą to za pomocą swojej metody, ale jest to na pewno możliwe.

Próbowałem również przenieść zaproszenie do kalendarza śmieci bez usuwania go, a nawet tę akcję można zobaczyć - zapraszający widzi coś takiego jak „Usunięto z domu”.


1
To nie jest odpowiedź, powinien to być komentarz.
Todd Wilcox,

3
Jest gdzieś pomiędzy. Na podstawie tego, co widziałem, zaakceptowana odpowiedź jest błędna, a obecna odpowiedź na większość pytań brzmi „nie, nie można temu zapobiec”. Odpowiedzi mogą się zmieniać z czasem, jeśli pojawią się nowe informacje.
Sam Brightman,

1
Zgadzam się, że zaakceptowana odpowiedź jest mniejsza niż idealna. W tej chwili otrzymałem nagrodę za największą liczbę głosów, aby wskazać, że jest to dobry sposób na uniknięcie tego rodzaju uciążliwości w przeciwieństwie do radzenia sobie z każdą instancją.
bmike

@bmike 1. Zmieniłem zaakceptowaną odpowiedź (nie wiedziałem, że to możliwe), więc twój komentarz / nagroda może wymagać aktualizacji, jeśli jest to wymagane. 2. Do czasu zaakceptowania poprzedniej odpowiedzi tylko ona rozwiązała problem. 3. Czy istnieje potrzeba zmiany pytań / odpowiedzi, aby były bardziej pomocne dla społeczności?
Denis Rasulev

@DenisRasulev - zawsze możesz zmienić zaakceptowane. Bounty pomoże innym zobaczyć poprawkę, więc wyrządzić szkody (które widzę). Nie widzę potrzeby wprowadzania zmian. Dobre pytania.
bmike

2

W odniesieniu do nr 2 (jak usunąć bez wysyłania powiadomienia do nadawcy) - nie mam jeszcze odpowiedzi, ale mogę potwierdzić, że wyżej głosowana odpowiedź od Szakala powyżej („przenieś spam do tymczasowego kalendarza, następnie usuń kalendarz tymczasowy ”) nadal wysyła ODRZUCENIE do nadawcy.

Zrozumiałe, że wielu ludzi tutaj i w innych mediach społecznościowych, którzy dzielą się obejściem, zaufało jedynie przyciskowi „Usuń i nie powiadamiaj” w kalendarzu z ostrzeżeniem „otwórz-zaproś-usuń”, aby zrobić to, co mówi.

Jest to jednak Stack, w którym powinniśmy promować testowalność, powtarzalność i ogólnie dowody empiryczne.

Jest to po prostu przetestowane i obecnie powtarzalne w najnowszej wersji systemu macOS i kalendarza w tym momencie pisania: po prostu poproś innego użytkownika iCloud o wysłanie zaproszenia i poproś, aby obserwowali zmianę statusu akceptacji z BRAK ODPOWIEDZI na ODRZUCONY, natychmiast po kliknięciu „ Usuń i nie powiadamiaj ”dla tego kalendarza tymczasowego.

Do tej pory @AppleSupport jeszcze nie odpowiedział na nic poza „Wyślij nam wiadomość z urządzeniem i wersją systemu operacyjnego”.

W międzyczasie mam 5 zaproszeń na spam wypełniających mój kalendarz, których nie dotykam.

I nie, nie chcę wyłączać funkcji bezpośredniego przesyłania z wiadomości e-mail do kalendarza, ponieważ jest to dobra funkcja, po prostu potrzebuje „automatycznie wyświetlać zaproszenia w kalendarzu, ale tylko dla nadawców w moich kontaktach” i „ przesuń-w lewo-aby-usunąć-zaprosić "... a następnie faktycznie NIE wysłać odrzucenia.


Głosujący w dół ... czy chcesz rozwinąć ten wybór? Inne komentarze wspominają o tym samym, ale na poziomie komentarzy nie są one widoczne, a ludzie przybywający tu po dobre porady, nie zauważają ZŁEJ i niesprawdzonej porady, która została poddana pod głosowanie. Niepokojący się głosowaniem w dół, bardzo zaniepokojony ciągłym przekazywaniem złych rad.
storsoc
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.