Czy możesz wyjaśnić, jak działa monit terminalu?


3

Mam pytanie dotyczące monitu w terminalu Mac. Otworzyłem Terminal i instalowałem GIT. Nie wiem nic o Uniksie ani o tym, jak korzystać z Terminalu, więc proszę wybacz moją ignorancję. (Wiem, że Terminal jest bardzo potężny. I łatwo to popsuć!)

Komunikat brzmi następująco:

Macintosh-2:~ myname$

Co Macintosh-2znaczy Nigdy nie widziałem tego przed monitem terminalu.

Myślisz, że mój Mac jest w porządku? Co się stało ze standardowym monitem?


Nie ma nic złego w komputerze Mac. Opowieść „w tle” usunąłem (edytowałem w trakcie przeglądu), ponieważ nie mają tutaj zastosowania. Monit jest standardowym monitem OS X. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz odpowiedź Matteo.

Odpowiedzi:


6

To nazwa twojego komputera. Możesz zobaczyć i edytować wartość w „Preferencjach systemowych -> Udostępnianie -> Nazwa komputera”.

Monit domyślnej powłoki (bash) można zmienić, zastępując PS1wartość środowiska.

# will show >
export PS1='>'

# will show the hostname followed by a space and >
export PS1='\s >'

Wartości te są wprowadzane do pliku o nazwie .bash_profilezlokalizowanego w katalogu głównym katalogu domowego (np. /Users/yourname/Lub ~/). Okres przed nazwą pliku skutecznie ją ukrywa. Możesz przeczytać więcej o ukrytych plikach uniksowych tutaj .

Możesz zobaczyć pełną listę znaków specjalnych (np. \s) Na stronie podręcznika bash (domyślna powłoka).

Wpisz man bashterminal i przewiń w dół do PROMPTINGsekcji. A jeśli chcesz uwolnić ich potencjał, przejdź do Magii Podpowiedzi i baw się.


1
Doskonała odpowiedź Matteo! Dodałem edycję, w której mogą wprowadzić te wartości.

@ Matteo, dziękuję za doskonałą odpowiedź. Czy z jakiegoś powodu słyszałeś kiedyś, że Mac OSX zmienia nazwę hosta komputera? Czy robi to wirus / złośliwe oprogramowanie? Czy jest to coś do zmartwienia, czy też przesadzam z tym? Dziękuję Ci!
Laxmidi

@Laxmidi: zależy, nazwa hosta może zostać automatycznie zmieniona w zależności od lokalizacji sieci. Również niektóre aktualizacje systemu dodają „-2” do mojej domyślnej nazwy hosta i nigdy nie zrozumiałem, dlaczego.
Matteo

@Matteo, Cool. Jeśli zdarzyło się to innym, to prawdopodobnie nie jest to powód do zmartwień. Dzięki wielkie.
Laxmidi

Zaleca się umieszczanie większości dostosowań w ~ / .bashrc i uruchamianie ~ / .bash_profile ~ / .bashrc, aby dostosowania dotyczyły zarówno powłok zalogowanych, jak i niezalogowanych.
Chris Page
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.