Co to jest dobre narzędzie graficzne SFTP dla OS X?


96

Potrzebuję małego narzędzia graficznego, za pomocą którego mogę ssh na serwer i zobaczyć wszystkie pliki oraz skopiować i wkleić (przeciągnij i upuść) na moją maszynę lokalną.

Używam Snow Leopard.


3
Tylko uwaga, ponieważ wspomniałeś, że jesteś nowy na Macu (jestem w zasadzie na odwrót): używanie kopiowania / wklejania do pracy z plikami wydaje się być bardzo PC. Przeciągnij i upuść, jak wspomniałeś, to „sposób na komputery Mac”. Możesz użyć klawiszy modyfikujących, aby wymusić przeciągnięcie i upuszczenie do duplikatu / kopii (opcja), przeniesienia (polecenie) lub utworzenia aliasu (polecenie + opcja). Domyślne zachowanie zmienia się w zależności od tego, czy poruszasz się między dwoma różnymi woluminami i zawsze jest wyświetlane jako znaczek obok kursora podczas przeciągania.
NReilingh

2
W tytule mówisz FTP, w pytaniu mówisz SSH. Myślę, że szukasz narzędzia SFTP (FTP przez SSH). Jak wielu odpowiedziało, Cyberduck jest świetnym darmowym i otwartym narzędziem do tego.
Oskar

Ponieważ korzystasz z systemu Snow Leopard, spójrz na MacFusion - możesz po prostu podłączyć połączenie ssh / sftp jak wolumin sieciowy, proste. (uwaga: może również działać z Lwem, patrz tutaj )
ocodo

1
Możesz przeciągać i upuszczać w systemie Windows. Możesz wycinać / kopiować / wklejać na komputerze Mac. Obie opcje działają na obu platformach. To, co wybierzesz, jest wyłącznie osobistą preferencją.
szczupły

1
Możesz użyć Findera do dostępu tylko do odczytu sftp. Idź-> Połącz z serwerem: sftp: //123.123.123.123
CousinCocaine

Odpowiedzi:


92

Cyberduck (bezpłatny)

Świetny darmowy klient FTP. To jest moja aplikacja. Za każdym razem, gdy potrzebuję dostępu FTP, korzystam z Cyberduck. Nie jest tak lekki jak Fugu, ale dodaje znacznie więcej funkcji niż Fugu. Bardzo podoba mi się również integracja Growl z Cyberduck.

Cyberduck

Fugu (bezpłatny)

Niesamowity mały klient FTP. Jak zauważyłem powyżej, jest to lekki klient FTP. Doskonale nadaje się do prostych transferów FTP i przeglądania. Lubię nawigację na dwóch panelach.

Fugu

EDYCJA: Zapomniałem dodać te.

Filezilla (bezpłatny)

W rzeczywistości nie korzystałem z Filezilli zbyt intensywnie, ale z tego, co widziałem, bardzo mi się podoba. Pobrałem go i grałem przez chwilę i bardzo lubię połączenia z kartami. Lubię też możliwość łatwego skakania na ścieżkę.

Filezilla

RBrowser (bezpłatny, aktualizacja za 29 USD)

Darmowy klient FTP / FTP-SSL. Zwykle nie używam RBrowser, ponieważ do odblokowania innych protokołów (lokalny, FTP / SSL / TLS, SFTP-SSH) konieczna jest aktualizacja za 29 USD. Podoba mi się Site Manager. Jest to przydatna mała rzecz.

RBrowser Site Manager RBrowser Browser

Szukałem i znalazłem kilka innych darmowych klientów FTP:

FireFTP (bezpłatny) - rozszerzenie Firefox

Jedynym minusem jest to, że dotyczy to przeglądarki Firefox. Witryna nie wyjaśnia, jak działa z Firefoksem, więc zakładam, że jest to rozszerzenie.

Macfusion (bezpłatny)

Ten opiera się na MacFUSE Google. Ponieważ nic nie wiem o MacFUSE, nie wiem, czy to dobrze, czy źle.

Przekaż (34 USD) przez panikę

Nigdy wcześniej nie korzystałem z Transmit, ale korzystałem z Cody i zdecydowanie polecam wszystko od Panic. Jedyny powód, dla którego nie skorzystałem z tego powodu ze względu na cenę 34 USD.

Transmituj przez Panikę

ForkLift2 (30 USD)

Nigdy go nie użyłem, po prostu znalazłem go podczas wyszukiwania.

Pobieranie (24 USD na użytkownika)

Niesamowity program z długą, długą i długą tradycją Mac. Jest to bardzo ważne dzięki Transmit by Panic and Interarchy jako program do przesyłania plików, uwielbiany przez długoletnich zaawansowanych użytkowników komputerów Mac.

Przepływ (30 USD)

Nigdy go nie używałem, ale dobrze wygląda na zrzutach ekranu. Naprawdę podoba mi się to, że wygląda jak Finder. Być może będę musiał spróbować.

Pływ

OneButton FTP (bezpłatny)

Po prostu szukałem i znalazłem jeszcze jeden ... Wygląda całkiem nieźle, ale nie jest już obsługiwany. Jednak nadal możesz go pobrać.

OneButton FTP


1
Przepływ jest całkowitą porażką. Nie był aktualizowany od sierpnia 2010 roku i od dawna jest dość płatkowy. Użyłem wcześniejszych wersji i cierpiałem więcej niż wystarczającą liczbę rozbójników, aby przestać ich używać. Szyba z jednym oknem również przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. W obecnej cenie nie może nawet konkurować z Transmit i Forklift.

9
Transmit jest wart każdej tej trzydzieści cztery dolary. Jestem również bardzo wybredny w kwestii zakupów aplikacji i nie mogę tego zrobić. Zdecydowanie wypróbuj - to świetnie.
I'L'l

1
+1 dla Filezilli. Używam go w systemach Win, OSX i Linux od lat.
Julian

1
Instalator FileZilla z SourceForge zawiera teraz niektóre programy szpiegujące / reklamowe. Zachęcam ludzi do trzymania się z dala od wszelkich rozwiązań wykorzystujących / polegających na Sourceforge. Lepszym linkiem do FireFTP jest prawdopodobnie addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/fireftp, który daje więcej informacji o tym, jak działają rozszerzenia FireFox.
greggles,

1
Cyberduck jest fajny i używam go od dłuższego czasu, ale jest naprawdę powolny i wymaga dużej ilości pamięci RAM pod dużym obciążeniem. Prawdopodobnie dlatego, że jest to Java.
sudo,

49

Przekazać

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Transfery Paniki na czele mojej listy. Niezwykle dobrze zbudowany i wykonany klient FTP, który w pełni obsługuje sFTP. Wyceniony na 34 USD.

Transmit to doskonały FTP (protokół przesyłania plików), SFTP, S3 (hosting plików Amazon.com) oraz klient iDisk / WebDAV, który umożliwia przesyłanie, pobieranie i usuwanie plików przez Internet. Z najbardziej dostępnym interfejsem podobnym do Maca, Transmit sprawia, że ​​FTP jest tak prosty, przyjemny i łatwy, jak to tylko możliwe.

Wózek widłowy

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Forklift 2 to kolejny wspaniały klient, który jest równie solidny i równie dobrze zbudowany. Wyceniony na 29,95 $ .

ForkLift połączy się z dowolnym zdalnym serwerem FTP, SFTP, Amazon S3, WebDAV, SMB, NIS i AFP w sieci lokalnej lub z telefonem komórkowym Bluetooth - prawie wszystko, co możesz podłączyć lub podłączyć do komputera Mac. ForkLift posiada również kompletny zestaw narzędzi do zarządzania plikami, w tym synchronizację folderów, zmianę nazw partii, obsługę archiwów, usuwanie aplikacji, edycję plików przez połączenia zdalne i wiele innych. Wszystkie te funkcje zasilania są spakowane w podobny do Findera, dwupanelowy interfejs, który zapewnia doskonały przepływ pracy, pozostając absolutnie znajomym w użyciu, wraz z QuickLook, wyszukiwaniem Spotlight i wszystkim innym.

Cyberduck

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wreszcie Cyberduck uzupełnia listę. Nie jest tak dobrze wypolerowany, ale jest wytrzymały i spełnia swoje zadanie. To jest darmowe.

Cyberduck to solidna przeglądarka FTP / FTP-TLS / SFTP dla komputerów Mac, której brak bałaganu wizualnego i sprytnie intuicyjne funkcje ułatwiają obsługę. Wbudowana jest obsługa zewnętrznych edytorów i technologii systemowych, takich jak Spotlight, Bonjour, Keychain i AppleScript.

Są inne, aby się upewnić, ale są to te, z których korzystałem i osobiście polecam. Dodatkowo możesz znaleźć miejsca takie jak MacUpdate , VersionTracker lub iUseThis dla tego typu pytań. Znajdziesz znacznie większą różnorodność i lepsze zrozumienie dostępnych programów.


6
+1 za przekaz. Używam go od 7 lub 8 lat i nigdy mnie to nie rozczarowało (pamiętam)
Dave DeLong

6
Korzystałem z Cyberduck przez wiele lat (nie widziałem płacenia za klienta FTP), a następnie próbowałem go użyć do przesłania kilkuset plików jednocześnie. Całkowicie się zakrztusił. Transmit z łatwością poradził sobie z zadaniem.
Negrino

2
+1 za ForkLift ... Nie przyciąga uwagi, na jaką zasługuje.
calum_b

2
Transmit to zdecydowanie Rolls-Royce z FTP Utils. Używam go nawet wtedy, gdy nie szukam szybkiego chmod, przeglądam ukryte katalogi itp. Jest prawie idealny.
I'L'l

3
Aplikacje płatne Transmit to de facto standard OSX dla FTP / SFTP. Zrób to. To jest jak magiczna tęcza wypełniona jednorożcami, z dużym garnkiem złota na końcu.
program247365,

7

ExpanDrive

ExpanDrive

ExpanDrive działa jak dysk USB podłączony do komputera. Otwieraj, edytuj i zapisuj pliki na komputerach zdalnych z ulubionych programów - nawet gdy są one na serwerze oddalonym o pół świata. ExpanDrive ulepsza każdą aplikację na twoim komputerze, transparentnie łącząc ją ze zdalnymi danymi.


To na pewno ładnie wykonana aplikacja i prawdopodobnie ją kupię. Wydaje się jednak, że nie wykonuje niektórych operacji wydajnie. Jestem w wolnej sieci łączącej się z obcym hostem SFTP. Jeśli skopiuję zawartość jednego obcego folderu do innego, powinien po prostu wydać polecenie kopiowania na serwerze. Wydaje się jednak, że kopiuje wszystkie dane na mój komputer lokalny, a następnie wykonuje kopię zapasową. To powinna być bardzo szybka operacja (1 lub 2 sekundy), ale zamiast tego zajmuje kilka minut.
Gabe Johnson

ExpanDrive montuje woluminy lokalne, a nie zdalne. Jeśli uzyskujesz dostęp do woluminu FTP zamontowanego w ExpanDrive z Path Finder, oczekuj, że właścicielem / grupą będzie właściciel komputera lokalnego, a nie zdalnego serwera.

4

FileZilla

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Próbowałem Cyberduck i Flow w przeszłości, ale Filezilla oferuje interfejs side-by-side, który jest całkiem przydatny. Jedynym ograniczeniem tego narzędzia jest to, że tak naprawdę nie obsługuje MacOSX, np. Pokazuje wszystkie ukryte pliki


1
Instalator FileZilla z SourceForge zawiera teraz niektóre programy szpiegujące / reklamowe. Zachęcam ludzi do trzymania się z dala od wszelkich rozwiązań wykorzystujących / polegających na Sourceforge.
greggles,

2

Większość innych odpowiedzi dała obiektywną analizę, ale podzielę się swoim doświadczeniem.

Najlepsi klienci:

  • Flow: naprawdę fajny interfejs.
  • Transmisja: bardzo szybka, można zamontować jako wolumin Findera.
  • Cyberduck: najlepszy dla nieistniejącego złotówki.

1

Dodaj do innych

RBrowser

Zapewnia to bardziej interfejs niż Finder (znacznie bardziej podobny do oryginalnej wersji NeXT) Oprócz standardowego ssh / ftp synchronizuje katalogi itp.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Nowszą opcją jest użycie nowszej implementacji Fuse dla OSX w połączeniu z SSHFS . Jest to lepsze rozwiązanie, ponieważ większość wymienionych aplikacji jest przestarzała lub płatna (i droga).

Fuse for OSX pozwala na korzystanie z nowych systemów plików w przestrzeni użytkownika, a SSHFS konfiguruje system, aby umożliwić automatyczne łączenie się z dyskami SSH, tak jakby były dyskami obsługiwanymi przez OSX.


Nie liczyłbym rozwiązania wiersza poleceń jako graficznego narzędzia SFTP .
Jens Erat

„… tak jakby były dyskami obsługiwanymi przez OSX”. oznacza, że ​​możesz zobaczyć i korzystać ze zdalnego komputera w Finderze. W MacPorts istnieje również prosty interfejs do montażu zdalnej maszyny, więc nie potrzebujesz w ogóle wiersza poleceń. To rozwiązanie doskonale współpracuje z agentem ssh również w przypadku logowania bez hasła.
Adrian Zaugg0

Jeśli potrzebujesz narzędzia graficznego z obsługą SSH, możesz wypróbować CRAX . To oprogramowanie ma wbudowanego klienta SSH, a po połączeniu z serwerem SSH można wywoływać operacje na plikach, takie jak kopiowanie, przenoszenie i usuwanie.

Screenshot CRAX


Dzięki za odpowiedzi na ten temat. Przeczytaj kilkakrotnie sekcję dotyczącą promocji w Centrum pomocy .
nohillside

0

Warto zastanowić się nad niektórymi alternatywami internetowymi, takimi jak Monsta FTP (Uwaga: jestem zaangażowany w to).

Oszczędzają one konieczności instalowania oprogramowania na każdym urządzeniu; zamiast tego robisz to wszystko za pomocą przeglądarki internetowej z takimi samymi funkcjami jak każdy klient stacjonarny.


0

Jeśli pracujesz z dużymi plikami, możesz rozważyć Truck.app .
Wykorzystuje rsync do przesyłania plików, który jest zwykle szybszy niż FTP.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ujawnienie: Jestem deweloperem Truck.


0

Próbowałem Cyberduck i Transmit. Żadna z nich nie ma funkcji zachowania daty modyfikacji. SCP na terminalu to robi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.