Problem z kartą cmd + teraz, gdy załadowałem macOS Sierra


9

Dzisiaj rano załadowałem macOS Sierra. Teraz, gdy VMWare jest uruchomione, cmd + tab przełącza mnie z powrotem do środowiska Mac, ale system natychmiast i automatycznie przełącza mnie z powrotem do vm. Wynik? Nie można uzyskać dostępu do środowiska Mac, gdy vm jest uruchomiony. Wsparcie?

Odpowiedzi:


35

Wymuś zamknięcie Docka z Monitora aktywności. Dock automatycznie uruchomi się ponownie, a Cmnd + Tab powinien teraz działać. Wygląda na to, że jest trochę usterki w Docku. Pracował dla mnie.


2

W moim przypadku nie byłem nawet w stanie otworzyć Monitora aktywności (lub Launchpada)

Musiałem użyć terminala, aby zabić proces Docka, który zrestartował się automatycznie po kilku sekundach

W terminalu wpisz: ps aux | grep -i dock

Zanotuj PID (druga kolumna) procesu o nazwie: „/System/Library/CoreServices/Dock.app/Contents/MacOS/Dock”

Zabić ten proces: kill pid. Np. Jeśli PID wynosił 708, uruchomkill 708


Czy istnieje powód, dla którego te kroki są preferowane killall Dock?
grg

1
@grgarside Brak konkretnego powodu. Zazwyczaj unikam killall- ale myślę, że to też zadziałałoby.
muya_

Czasami musisz zabić -9 pid, aby to zadziałało.
Jason D,

0

Najwyraźniej Sierra ustawiła preferencję klawiatury na pętlę. Wyłączyłem to i wszystko działało jak zwykle. (Ścieżka szczegółowa: preferencje systemowe> klawiatura> skróty> źródła wejściowe) Oba pola zostały zaznaczone. Odznałem oba.


Nie rozumiem. W czym był problem? Czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób lub dlaczego Twoje rozwiązanie rozwiązuje problem?
jvriesem

0

Uruchom Monitor aktywności, następnie wybierz zadania użytkownika i zamknij proces o nazwie „dok”. To działało dla mnie jak urok. Problem rozwiązany natychmiast. Cóż, zajęło to około dziesięciu sekund, gdy dok uruchomił się ponownie, a następnie karta poleceń działała jak urok, jak zwykle, nie trzeba restartować.


2
Zamiast powielać istniejącą odpowiedź, proszę głosować na tę, która ci pomogła.
nohillside

0

Przekonałem się, że kiedy korzystasz z menedżera maszyny wirtualnej, takiego jak VirtualBox, czasami otwarte okno maszyny wirtualnej może złapać klucz (który jest często używany do przełączania między trybem przechwytywania klawiatury maszyny wirtualnej).

W takim przypadku możesz to naprawić, podnosząc okno konsoli VirtualBox (np. Za pomocą ikony paska Dock) i stuknij ponownie klucz, który powinien go zwolnić. W VMWare ustawienia mogą się różnić, ale warto spojrzeć na opcje przechwytywania / mapowania klawiatury, aby zobaczyć, czy dzieje się coś podobnego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.