Nie można zweryfikować nazwy konta ani hasła, pomimo podania prawidłowych danych


21

Przez jakiś czas miałem ten problem, ale nienawidzę nie wiedzieć i nie docierać do sedna, więc proszę bardzo! :)

Na komputerze iMac używam El Capitan 10.11.6, aw aplikacji Mail z powodzeniem wysyłam i odbieram wiadomości e-mail z pięciu oddzielnych kont. Wszystko wydaje się dobre.

Jeśli jednak przejdę do Preferencji systemowych> Konta internetowe i ręcznie wybiorę każde z tych pięciu kont, dla dwóch z nich pojawi się następujący komunikat o błędzie Nie mogę się połączyć z kontem :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz, gdy wprowadzam hasło, pojawia się komunikat Nie można zweryfikować nazwy konta lub hasła w czerwonym tekście:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zarządzam własną domeną i kontami e-mail, więc wiem, że mam prawidłowe hasła. I, jak powiedziałem, korzystam z tych kont dobrze w poczcie. Używam ich również dobrze na różnych iPhone'ach, iPadach i innych komputerach Mac.

Wszelkie sugestie dotyczące tego, co się dzieje?


Spróbuj prefs> Konta> Zaawansowane i sprawdź, czy „Automatycznie wykryj i utrzymuj ...” jest włączony. Wiem, że aby zmienić ustawienia portu i SSL poniżej.
Tetsujin

@Tetsujin Dzięki za sugestię. Miałeś na myśli Preferencje systemowe> Konta internetowe> Zaawansowane? Jeśli tak, to nie dostaniesz automatycznie wykryć i utrzymać ... opcję.
Monomeeth

Prefiksy poczty, przepraszam - jest ustawiane indywidualnie dla każdego konta
Tetsujin

W rzeczywistości są 2 miejsca, jedno dla przychodzących, jedno dla wychodzących [przepraszam, zapomniałem, minęło trochę czasu, odkąd to zrobiłem] Drugie jest w wychodzącym SMTP> edycja> zaawansowane.
Tetsujin

Ach, znalazłem to. Opcja Automatycznie wykryj i utrzymuj ... jest włączona. Sugerujesz więc, żebym odznaczył to pole?
Monomeeth

Odpowiedzi:


9

Miałem również ten problem, próbowałem ponownie uruchomić komputer, edytować SMTP, nic nie działało. Wszedłem na konta internetowe i kliknąłem przycisk usuwania (-) w lewym dolnym rogu. Po usunięciu i ponownym dodaniu konta wszystko wydaje się działać dobrze!


1
Ponieważ nie mam wystarczającej reputacji, umieściłem ją tutaj w komentarzach. Stało się tak po zmianie hasła. Rozwiązałem to, przechodząc do: Poczta -> Preferencje -> Konta -> Ustawienia serwera, a następnie w polu Hasło zmieniając je na nowe hasło. W końcu znowu zaczęły przychodzić maile;)
Sander van den Oord

Jeśli masz ten problem z Kalendarzem (tak jak ja), to wykonanie instrukcji @ SandervandenOord rozwiąże ten sam problem.
jonathanking

5

To frustrujący błąd! Oto, co zadziałało, chociaż nie wiem, które z tych rzeczy zakończyły się powodzeniem (Mac OS 10.12.6, Mail 10.3):

  1. Otwórz preferencje poczty i na karcie konta wklej nowe hasło do karty Ustawienia serwera.
  2. Wyłącz konto na karcie Informacje o koncie.
  3. Uruchom ponownie cały komputer.
  4. Uruchom pocztę, ponownie otwórz preferencje na karcie kont (tym razem pokazywał zielony status „Online”).
  5. Ponownie włącz konto na karcie informacji o koncie.
  6. W tym momencie z jakiegoś powodu Mail uważa, że ​​konto jest offline, chociaż nigdy nie ustawiłem go w tryb offline. Kliknij przycisk Pobierz pocztę, a zostanie wyświetlone pytanie, czy chcesz przenieść konto do trybu online, kliknij opcję przełącz wszystkie konta w tryb online.

I w końcu to wszystko zaczęło znowu działać. To jest takie śmieszne. Ktokolwiek pomyślał, że będziesz musiał ponownie uruchomić cały komputer Mac, aby zaktualizować hasło e-mail.


Tak, ponieważ MacOS 10.12.6. Mam dokładnie ten sam błąd. Zdarzyło mi się to dwa razy. Nie polecam wklejania hasła do Preferencji systemowych> Ustawienia kont internetowych.
howdytom,


0

Miałem ten sam problem, rozwiązaniem jest usunięcie wpisu hasła do konta w Keychain Access.

nazwa konta to:

com.apple.account.Exchange.password

wydaje się, że wystąpił błąd, ponieważ to konto nie jest wyświetlane, dopóki nie wyszukasz ciągu pasującego na tym koncie, np. „Exchange”

Podpowiedź do tego rozwiązania uzyskałem z tej odpowiedzi

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.