Monit terminala nie wyświetla się w systemie macOS Sierra


1

Od czasu aktualizacji do Sierra terminal nie ładuje już mojego polecenia bash, co czyni go bezużytecznym. Kiedy go uruchamiam, nie zawiesza się, ale wygląda tak:

Mogę wprowadzać tekst, ale to nic nie robi. Wygląda na to, że polecenie uderzenia lub ogona jest zawieszone. Próbowałem także użyć okna terminala w Android Studio, które pokazuje tylko pusty ekran.

Masz pomysł, jak to naprawić?


Czy masz coś w swoim ~ / .bash_profile lub podobnym? Być może spróbuj przenieść takie pliki do innego folderu, a następnie spróbuj ponownie.
tubedogg

@ Tubeedogg Tak, ale właśnie odkryłem, że działa, jeśli naciśniesz ^ C. Więc to nie wydaje się być problemem z bash.
wumbo

Tak, to jest problem ze swoimi skryptami bash. Unikasz polecenia, które się nie kończy.
Mark

Odpowiedzi:


4

Po debugowaniu dowiedziałem się, że spowodował to pakiet bash-autouzupełniania dla brew. Oczywiste jest, że jeśli uruchomisz, $(brew --prefix)/etc/bash_completionpolecenie się nie kończy

Jednym słowem można go odinstalować za pomocą brew uninstall bash-autocompletion. Polecam jednak najpierw zaktualizować brew, uruchamiając go brew update && brew upgrade.

Głębsze kopanie okazało się, że głównym problemem był tutaj kompilator rdzy. Bieganie rustc --versionwskazało mi na awarię. Odinstalowałem go za pomocą /usr/local/lib/rustlib/uninstall.sh, po czym autouzupełnianie bash ponownie zaczęło działać. Usunięcie rdzy zgodnie z opisem i ponowne zainstalowanie jej za pomocą brew ( brew install rust) sprawiło, że wszystko znowu działało

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.