Głos Siri na macOS Sierra nie jest naturalny


8

Jedną z rzeczy, które zauważyłem podczas korzystania z Siri na macOS Sierra, jest to, że głos Siri nie jest naturalny (nawet bliski naturalnemu, brzmi jak domyślny głos systemowy mojego Maca). Jak sprawić, by Siri na macOS brzmiał tak wysokiej jakości i naturalny jak Siri na iOS?

Wcześniej pobrałem głos Samantha na komputery Mac. Próbowałem nawet usunąć głos Samanty i pobrać go ponownie, ale głos Siri wciąż jest jak robot!

Kiedy zmieniam głos Siri na Male (lub inny akcent lub język), a następnie przywracam go z powrotem na Female, głos staje się lepszy (nadal nie Siri mam na iPhonie), ale potem po kilku chwilach wraca do domyślny głos systemowy.

Co tu idzie nie tak?


Witamy w Zapytaj inaczej. Ta strona działa najlepiej, jeśli zadajesz jasne, zwięzłe pytanie, na które można odpowiedzieć bezpośrednio. Jak napisano, twoje pytanie jest bardzo niejasne; w rzeczywistości jest to raczej stwierdzenie niż pytanie. Pamiętaj też, aby zapoznać się z naszym Centrum pomocy, w jaki sposób zadawać dobre pytania.
Allan

Mam ten sam problem. Brzmi bardzo mechanicznie, zupełnie nie jak głos Siri z iOS.
Nathan

Odpowiedzi:


6

Miałem ten sam problem, ale zorientowałem się. Po pierwsze, cichy pobieranie głosu w tle i włączenie go zajmuje trochę czasu. Ale dla mnie minęły tygodnie i głos niskiej jakości pozostał. Dlatego:

Ma to związek z preferencjami systemowymi App Store. Miałem wszystkie pola wyboru w obszarze „Automatycznie sprawdzaj dostępność aktualizacji”, w tym „Instaluj pliki danych systemowych i aktualizacje zabezpieczeń”. (Ma to na celu uniknięcie rachunków niespodziewanych, gdy tethering z moim telefonem). Okazuje się, że gdy ta funkcja jest wyłączona, nie pobierze głosów z CDN Apple (przykładowy adres URL: http://swcdn.apple.com/content/downloads/06/40/031-72924/0p9g9iuul9uaojp42eatzq4 b3zr38r4dgw / CustomVoice_en_GB_martha.pkg)

Nie zawęziłem go do tego jednego pola wyboru (włączyłem wszystkie z nich), ale jestem pewien, że to winowajca. Po włączeniu tych pól wyboru kilkakrotnie wyłączyłem Siri i obserwowałem konsolę - w końcu pobrałem i zainstalowałem głosy i umieściłem je w System / Library / Speech / Voices. Możesz mieć oko na System / Library / System / Library / Receipts, aby zobaczyć, kiedy faktycznie instaluje głosy. Zagadka rozwiązana (w każdym razie dla mnie).

Apple naprawdę musi dodać komunikat ostrzegawczy lub zastąpienie, gdy włączysz Siri, jeśli nie będzie w stanie zapewnić głosu wysokiej jakości. Rozpracowanie tego zajęło wiele godzin.


1
W Preferencjach systemowych App Store „Instalowanie plików danych systemowych i aktualizacji zabezpieczeń” było już włączone na moim komputerze Mac. Włączyłem także inne pola wyboru, aby zobaczyć, czy to pomaga. Kilka razy włączyłem Siri. Mimo to po kilku godzinach Monitor aktywności nie pokazuje żadnych aktywności sieciowych. Myślę więc, że to nie rozwiąże problemu. Zastanawiam się, czy można ręcznie pobrać głos Siri?
ParsiKade

3

Jak się okazuje, ulepszona jakość głosu Siri nie jest fabrycznie instalowana w systemie macOS Sierra (podobnie jak w systemie iOS). Po zainstalowaniu systemu macOS Sierra komputer Mac rozpocznie pobieranie ulepszonego głosu Siri, czyli około 1,35 GB.

Jeśli napotykasz ten sam problem i nadal nie słyszysz wzmocnionego głosu Siri, nawet po kilku dniach instalowania systemu macOS Sierra (podobnie jak to, co się ze mną stało), radzę, aby komputer Mac był podłączony i nie zasypiał w nocy (lub kilka nocy, jeśli masz wolne połączenie), ulepszony głos powinien zostać pobrany z dnia na dzień, gdy nie korzystasz z komputera Mac.

Istnieje także wątek na forach MacRumors dotyczący tego problemu ( http://forums.macrumors.com/threads/low-quality-siri-voice.1981561/ ).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.