System odzyskiwania systemu macOS Sierra nie ma terminala


14

Właśnie zainstalowałem macOS Sierra, a kiedy loguję się do trybu odzyskiwania, nie mam w nim menu Narzędzia. Tylko 4 opcje, Przywróć z kopii zapasowej Time Machine, Ponownie zainstaluj macOS, Uzyskaj pomoc online i Narzędzie dyskowe.

Jak uzyskać dostęp do terminala z poziomu odzyskiwania systemu operacyjnego?

Odpowiedzi:


8

Jest to błąd w trybie odzyskiwania, również ten sam problem, jeśli utworzysz urządzenie USB do instalacji. Spróbuj ponownie załadować tryb odzyskiwania i wybierz jedną z czterech dostępnych opcji, które powinny przywrócić menu.

Próbowałem uruchomić komputer z urządzenia USB trzy razy, aż menu było widoczne.


próbowałem też. Nie widzę menu nawet po wybraniu którejkolwiek z opcji.
Addy,

2
Jeśli możesz, możesz zacząć od USB. Pobierz Sierra z Apple Store, jeśli nie masz aplikacji w swoich aplikacjach. Jeśli pojawią się instalatory, wyjdź z niego. Włóż urządzenie USB do komputera Mac (co najmniej 8 GB) i skopiuj i wklej następujące polecenie w terminalu: sudo /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app --nointeractionZmień / Woluminy / Bez nazwy z nazwą woluminu USB. Spróbuj uruchomić komputer z USB i sprawdź, czy możesz wybrać Terminal z tego miejsca.
dante12

1
Stworzyłem instalator USB i miałem dostęp do terminala. dzięki za pomoc.
Addy

Byłem osobiście w stanie uzyskać pasek menu, uruchamiając ponownie około 4 razy.
zneak

8

Po wielu godzinach walki z tym problemem znalazłem świetne, niezawodne rozwiązanie!

Jeśli uruchomisz ponownie trzymając Command-RS, możesz przejść do nieudokumentowanego połączonego trybu odzyskiwania i trybu pojedynczego użytkownika, przejdzie to bezpośrednio do wiersza poleceń bez interfejsu graficznego, ale będziesz w trybie odzyskiwania i możesz pomyślnie wprowadzić polecenie csrutil disable.

Zrobiłem to, uruchamiając restart z okna wyboru urządzenia w zwykłym trybie odzyskiwania w Sierra na Macbooku 2010, ale prawdopodobnie działa to za pomocą innych metod.

Tak się cieszę, że znalazłem wreszcie niezawodne obejście tego problemu, mam nadzieję, że przyniesie to korzyści innym.


To jest jedyne rozwiązanie, które działa dla mnie w systemie macOS 10.12.5. Dziwne jest dla mnie to, że nie można znaleźć csrutil, nawet jeśli mam partycję odzyskiwania. To rozwiązanie jest szybkie i prowadzi bezpośrednio do trybu pojedynczego użytkownika, dzięki czemu można szybko wpisać polecenie! Nie musisz już czekać 10 minut, aby przejść do trybu odzyskiwania, jeśli wiesz, jak robić polecenia. Dzięki!
haxpor

Ten działa świetnie, zaakceptowana odpowiedź nie. Bez względu na to, jak często uruchamiałem się do odzyskiwania i bez względu na to, co wybrałem w oknie dialogowym pięści, nigdy nie pojawiło się menu.
Mecki

1
Jaka jest różnica między tym a prostym trybem pojedynczego użytkownika (Cmd + S)?
kirelagin

5

Musisz kliknąć menu Narzędzia , jak pokazano na poniższym obrazku, a następnie kliknąć Terminal .

Jeśli nie wyświetla się pasek menu, możesz spróbować ponownie uruchomić komputer, aby zobaczyć, czy to coś zmienia, lub po prostu kliknąć, np. Narzędzie dyskowe, a następnie zamknąć, aby zobaczyć, czy spowoduje to wyświetlenie paska menu Narzędzia macOS. (Jak zauważył dante12)

W przeciwnym razie spróbuj przytrzymać klawisz Option-Command-R, aby uruchomić z OS X Internet Recovery i uzyskać dostęp do Terminalu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Tak, w Sierra nie postępuj zgodnie z instrukcjami, które mówią wybierz Narzędzie dyskowe, a następnie wybierz Narzędzia -> Terminal. Opcja Narzędzia znajduje się na poprzednim ekranie, jak pokazano na powyższym obrazku.
crowmagnumb

2

Najwyraźniej jest już dla ciebie za późno, ale wydaje się, że w Sierra, aby program odzyskiwania mógł się całkowicie otworzyć (poprawnie), należy przytrzymać „Command-R” podczas całego procesu uruchamiania. Dopiero wtedy wydaje się, że pełny pasek menu pojawia się normalnie.


Próbowałem tego i wydaje się, że to nie robi różnicy.
Hans Nowak

0

Zwykły pasek zadań trybu odzyskiwania / instalatora ma kilka menu. Terminal jest zazwyczaj osiągalny z menu Narzędzia.

Po uruchomieniu, pasek zadań, który jest po raz pierwszy wyświetlany, jest wyświetlany z oknem dialogowym „wybór języka”, który ma tylko menu wyboru języka.

Po wybraniu języka pasek zadań powinien przejść do zwykłego menu, ale zamiast tego pozostaje pasek zadań „wybór języka”.

Aby wyświetlić prawidłowy pasek zadań, przesuwanie kursora w górnej części ekranu (co powoduje, że pasek zadań pojawia się i ukrywa się wielokrotnie) dość szybko (zajęło mi tylko kilka sekund) spowoduje pojawienie się właściwego paska zadań.

Powinieneś być teraz w stanie otworzyć Terminal z menu Narzędzia.


Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Najlepiej, chcesz, aby wyjaśnić, dlaczego odpowiedź jest * prawo „Pomaga również zawierać linki, cytaty i / lub zrzuty ekranu Przejrzyj naszą sekcję pomocy.. Jak odpowiedzieć na pisaniu dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

0

Ja też miałem ten problem i było to bardzo frustrujące. Musiałem sobie poradzić z tym usunięciem .plist odkąd zainstalowałem baterię na rynku wtórnym. To naprawdę nie jest takie trudne, ale kiedy musisz wyłączyć SIP, stanowi to dodatkowy irytujący krok. Najgorsze było to, że podczas korzystania z systemu operacyjnego Sierra i uruchamiania w trybie odzyskiwania nie widziałem terminala z paska menu. Właśnie miałem tego głupiego „Wybór języka”. Tworzenie dysku z książkami USB działało, ale dopiero po dwukrotnym ponownym uruchomieniu. Za pierwszym razem nadal nie widziałem opcji dostępu do terminala. To naprawdę denerwujące, że może się pojawić lub nie. To tak, jakbym wydmuchał pył z kartonu NES. Dziękujemy za wszystkie przydatne informacje w tym wątku. Potrafię potwierdzić, po przeskoczeniu przez te głupie obręcze, że mój komputer znów działa poprawnie. Wszystko to praktycznie nie ma różnicy w tym głupim systemie operacyjnym. Tak czy inaczej, dysk rozruchowy USB jest tą drogą, aby dostać się do terminala z Recovery.


0

Miałem ten sam problem. Próbowałem uruchomić komputer z instalacji USB, ale to nie działało. Zajęło mi to dzień, aby to rozgryźć, ale rozwiązałem problem, odkładając oryginalną baterię i uruchamiając system z instalacji USB. Ponownie pojawił się terminal i wszystkie funkcje trybu odzyskiwania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.