Jak mogę ponownie włączyć (wyświetlać) skrót do spania w systemie macOS Sierra?


11

Po uaktualnieniu do systemu macOS Sierra skrót do trybu uśpienia nie działa. Jak mogę to ponownie włączyć?

[Edytuj] Używałem (cmd + opt + eject) wcześniej, najwyraźniej jest to (ctrl + shift + eject) po aktualizacji. Inni mogą mieć różne doświadczenia, ale skróty zostały zdecydowanie zresetowane.


Jedynym „skrótem”, jaki znam, aby uśpić maszynę, jest przytrzymanie przycisku zasilania przez 1,5 sekundy. Istnieje inny skrót do wyświetlaczy. Masz na myśli maszynę lub wyświetlacze ?
Allan

Czy możesz spróbować użyć skrótu klawiaturowego uśpienia dla nowo utworzonego użytkownika (administratora, a nie zwykłego użytkownika). Jeśli działa na nowym koncie, może być powiązany z Twoimi ustawieniami w twoim profilu użytkownika. Daj znać czy działa.
oa-

Ten sam problem tutaj i powyższe rozwiązania nie działają. Mój laptop jest zawsze w trybie klapki. Nie mam więc dostępu do przycisku wysuwania ani zasilania. W indywidualnościach można było zdefiniować własne skróty klawiaturowe, a ja miałem F12 związany ze snem. Jak to robisz w Sierra?
gość

Odpowiedzi:


7

Rzeczy zdecydowanie się zmieniły:

⌥⌘⏏ (Cmd-Option-Eject), aby umieścić urządzenie do snu już nie pracuje w Sierra.

Podobno ⌃⏏ (Ctrl-Eject) zajął swoje miejsce, ale nie działa na moim komputerze iMac z końca 2012 roku.

Przynajmniej według dokumentacji jest to jedyna zmiana - porównaj poniżej.

Niestety, nie można przynieść stare plecy skrótu (w ogóle?), Bo definiowania skrótów klawiszowych w System Preferences > Keyboard > Shortcuts > App Shortcutsnie pozwala zdefiniować skróty udziałem ⏏ (Eject) i, w rzeczywistości, nawet skróty dopuszczalne nie wydają się postawić maszynę spać (migocze krótko, ale nie zasypia).

Skróty związane ze snem w systemie macOS Sierra :

Źródło: https://support.apple.com/en-us/HT201236

MacOS Sierra skróty związane ze snem

Skróty związane ze snem w systemie OS X El Capitan :

Źródło ( link faktycznie nie żyje, przekierowuje na stronę Sierra ): http://support.apple.com/kb/ht1343

do OS X El Capitan związane ze snem skróty


1
nie wiedziałem, że teraz można uśpić ekran za pomocą klawiatury, nawet bez klawisza wysuwania, którego nie ma na laptopach. to najwyraźniej jedna z większych plusów ulepszenia Sierra; D
Nazwa wyświetlana

⌥⌘⏏ (moc) działa w trybie uśpienia maszyny na moim 10.12.6 Sierra MBP (koniec 2013 r.), A ⌃⇧⏏ w trybie uśpienia wyświetlacza. Zwykły ⌃⏏ otwiera zamknięte okno dialogowe.
SilverWolf - Przywróć Monikę

Jakoś nadal działa dla mnie w High Sierra.
Iulian Onofrei

4

Według mojej najlepszej wiedzy istnieją tylko trzy skróty klawiaturowe systemu macOS, które mają dowolną funkcję uśpienia. Są to:

  • Power button - Przytrzymaj przez 1,5 sekundy, gdy komputer Mac jest w stanie uśpienia, aby wyświetlić okno dialogowe z pytaniem, czy chcesz uruchomić ponownie, spać lub zamknąć.
  • ControlShiftEject - Przełącza wyświetlacz w tryb uśpienia.
  • ControlShiftPower button - Jak wyżej, powoduje to uśpienie wyświetlacza.

Wydaje mi się, że drugi skrót klawiaturowy jest najbliższy opisywanemu - zamiast CommandOptionEjectniego ControlShiftEject.

Czy o to ci chodzi? A może używałeś CommandOptionEjectwcześniej?

Możesz także sprawdzić stronę skrótów klawiaturowych dla komputerów Mac, aby uzyskać bardziej szczegółowy opis skrótów klawiaturowych dla systemu macOS.


2

Jeśli szukasz tego samego okna dialogowego, w którym znajduje się przycisk zasilania użyty do zaprogramowania, możesz uzyskać do niego dostęp za pomocą kombinacji fn+ Power. Nie musisz niczego przytrzymywać. Nie jestem pewien, czy to zmiana w systemie macOS Sierra, ale właśnie znalazłem kombinację dziś rano przez przypadek. Mam nadzieję, że to pomoże!


1

Miałem również problem polegający na tym, że skrót trybu uśpienia przestał działać po macOS sierra (Korzystanie z Control + Shift + Eject). Wygląda na to, że trzeba nacisnąć dłużej przyciski, aby wyzwolić sen (około 1,5 sekundy). W El Capitan sen został natychmiast aktywowany.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.