Przyspiesz animacje kontroli misji w macOS Sierra


29

Wprowadzony w macOS Sierra użytkownik może kontrolować szybkość przesuwania się animacji Mission Control do „widoku końcowego”, poprzez szybkość wykonywania akcji na gładziku.

Myślę, że ustawienie domyślne jest o wiele za wolne i nie chcę przesadzać gestem za każdym razem, aby uzyskać lepszą wydajność animacji.

Ten artykuł z 2012 r. Odnosi się do takich ustawień:

defaults write com.apple.dock expose-animation-duration -float 0; killall Dock

do szybkich animacji i do resetowania:

defaults delete com.apple.dock expose-animation-duration; killall Dock

Próbowałem ich w Sierra i nie działają.

Oto film przedstawiający przybliżone zachowanie kontroli misji ( źródło ).

Odpowiedzi:


10

Aidan Marr ma rację. Za pomocą BetterTouchTool można uzyskać stare zachowanie.

Najpierw wyłącz przeciągnięcie trzema palcami w górę w Preferencjach systemowych> Trackpad.

Preferencje gładzika

Następnie użyj BetterTouchTool w następujący sposób:

  1. Wybierz kartę „Trackpady” u góry i „Wybierz aplikację:” „Global” po lewej stronie.
  2. Kliknij „Dodaj nowy gest”
  3. Wybierz „Przesunięcie trzema palcami w górę” jako gest i „Kontrola misji” jako działanie.

Zrzut ekranu BTT

Stare zachowanie zostało przywrócone i będziesz mógł używać:

defaults write com.apple.dock expose-animation-duration -float 0.1

Pamiętaj, że możesz zastosować podobny proces dla „App Exposé”

Dodatkowa wskazówka: Ponieważ „Kontrola misji” jest nadal samodzielną aplikacją w systemie, możesz użyć wybranego narzędzia, aby ją wywołać. Na przykład możesz wywołać Keyboard Maestro przy użyciu określonego klawisza. Wywołanie aplikacji w ten sposób wykorzystuje stare zachowanie (sprzed Sierra).


Próbowałem tego i wydaje się, że działa. Niestety wiąże się to z innymi problemami, a mianowicie: 1) Musisz użyć tego samego gestu, aby otworzyć / zamknąć Kontrolę misji, tzn. Nie możesz użyć gestu przeciwnego, i 2) Kursor myszy miał tendencję do poruszania się podczas wykonywania gestu, w najmniej na moim MacBooku. Akceptuję tę odpowiedź - przynajmniej dopóki nie pojawi się znane polecenie terminalu dla systemu macOS Sierra bez wymagań aplikacji innych firm.
Winterflags

Nie mam (2) na moim komputerze. Zastanawiam się, czy ma to coś wspólnego z wartością Ustawienia podstawowe> Czułość gestów i / lub szybkość gładzika na tej samej stronie.
Mark Thomson

1
Alternatywnie rozważę eksperymentowanie z opcjami w Ustawieniach zaawansowanych> Trackpad> Przeciągnięcia> Przeciągnięcia 3 i 4 palcami.
Mark Thomson

Testowanie za pomocą stuknięcia 4 palcami działa całkiem dobrze.
Winterflags

3
@Winterflags Skończyłem ustawiać przesuwanie czterema palcami W GÓRĘ i W DÓŁ, ​​aby kontrolować misję. W ten sposób możesz wyjść z kontroli misji za pomocą akcji przeciwnej!
aashah7

13

Oto krótka lista poprawek związanych z animacjami dla systemu macOS Sierra.


Nie animuj otwierania aplikacji z Docka

defaults write com.apple.dock launchanim -bool false

Przyspiesz animacje kontroli misji

defaults write com.apple.dock expose-animation-duration -float 0.1

Usuń opóźnienie automatycznego ukrywania Docka

defaults write com.apple.dock autohide-delay -float 0

Usuń animację podczas ukrywania / pokazywania Doku

defaults write com.apple.dock autohide-time-modifier -float 0

Zwiększ prędkość zmiany rozmiaru okna w aplikacjach kakao

defaults write NSGlobalDomain NSWindowResizeTime -float 0.001

Po zakończeniu musisz killAll Finder && killAll Dockponownie uruchomić te programy.

Możesz znaleźć znacznie więcej, wyszukując „pliki dot”, a źródło powyższych zmian (a także wiele, wiele innych) można znaleźć w tym konkretnym pliku dot. Autorstwa Mathiasa Bynensa.


9
Czy są one naprawdę przetestowane na Sierra? Widać, że twoja odpowiedź jest w zasadzie taka sama jak w moim pytaniu. Próbowałem i nie działało.
Winterflags

4
Tak, zostały przetestowane. Animacja pokazująca stanowi problem, ponieważ teraz podąża za szybkością twojego gestu, podobnie jak gest pokazujący pulpit. Wiem, że kilka osób szuka obejścia. Ale czas animacji jest wciąż ustawiony i rozpoznawany w Sierra, co oznacza, że ​​obejście będzie prawdopodobnie wyglądać, disable-follow-fingers -bool falseco spowoduje, że ramy czasowe animacji zaczną obowiązywać. Zaktualizuję, jeśli usłyszę o kimś, kto znajdzie to szczególne ustawienie.
Shelton,

7
Kolejna uwaga, którą możesz włączyć reduced motion(Ustawienia dostępności). Wydaje mi się, że to nie rozwiązuje problemu, ale może „czuć” się szybciej, ponieważ animacja przesuwana znika.
Shelton,

2
Dzięki za wskazówkę. Kontrolowana przez Sierra funkcja „zerkania” Mission Control może być bardzo przydatna, to tylko prędkość, która nie do końca zaspokaja zaawansowanych użytkowników. Natychmiastowe ujawnienie byłoby prawdopodobnie najlepsze, ale reduced motionnie robi tego niestety.
Winterflags,

1
Ten sam problem tutaj ... animacja kontroli misji była natychmiastowa, zanim uaktualniłem do Sierra. Wydaje się, że defaults write com.apple.dock expose-animation-duration -float 0.1polecenie to nie pomaga.
Olivier Lalonde,

0

Dodając do odpowiedzi Sheltona tutaj: Aplikacja BetterTouchTool (aplikacja płatna, ale na początek dostajesz bezpłatną wersję próbną) pozwala dostosować gesty gładzika i wygląda na to, że nie podąża za szybkością twoich gestów.

Animacja jest tak szybka jak w El Capitan - a przynajmniej tak się wydaje.


0

Mogę polecić TotalSpaces2, który może zhakować nowsze wersje OS X i wyłączyć animację spacji. Jest to płatne oprogramowanie, ale jest bezpłatny okres próbny: https://totalspaces.binaryage.com

Uwaga: wymaga wyłączenia Ochrony integralności systemu podczas instalacji: https://totalspaces.binaryage.com/sipsettings


Począwszy od Mojave, SIP musi być całkowicie wyłączony, aby mógł działać. (kiedyś było tak, aby móc zainstalować przed Mojave). Osobiście uważam, że jest to niedopuszczalny wymóg i mam nadzieję, że Apple pozwoli na rozwiązanie, które nie wymaga tego.
The Pellmeister

-4

Użyłem:

defaults write com.apple.dock expose-animation-duration-float 0

Właśnie usunąłem spację między czasem trwania a -float, i wygląda na to, że faktycznie działał!


Czy ktoś oprócz plakatu tego próbował? Zostało to przegłosowane.
Winterflags,

1
@Winterflags Nie, to nie jest poprawna składnia. expose-animation-duration–floatnie jest prawidłowym kluczem
Alexander - Przywróć Monikę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.