Jak mogę określić ograniczniki w Terminalu do wybierania słów i znaków przed kopiowaniem i wklejaniem?


9

Jestem nowy na Macu i wciąż mam problemy z wydajnością dzięki mniejszej liczbie kliknięć i klawiszy ...

Kiedy korzystam z terminala i klikam słowo, chciałbym, aby separator był tylko spacją, a nie innymi znakami. _ / itd. Chcę, aby były one traktowane jako część słowa. Następnie chciałbym móc kliknąć słowo, wybrać całe słowo, a następnie skopiować i wkleić je w innym miejscu, wypowiedz wiersz polecenia lub w edytorze itp. Jak to osiągnąć?

Wielkie dzięki!


3
Uwaga: jeśli jesteś szczególnie zainteresowany wybraniem plików i ścieżek, Shift-Command-Double-Click wybierze ścieżki i adresy URL.
Chris Page

Odpowiedzi:


10

Możesz rzucić okiem na iTerm2 , w którym możesz ustawić separator słów w preferencjach. Sam ostatnio jestem konwertowany i podoba mi się to znacznie lepiej niż Terminal.app. Istnieje specjalny zestaw kompatybilności skrótów klawiaturowych Terminal.app, aby ułatwić przełączanie.

Zrzut ekranu okna iTerm


Nie ma za co! Kilka dni temu wskazano mi iTerm: apple.stackexchange.com/questions/24994 /... i od tamtej pory nie oglądam się za siebie.
Kiezpro
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.