Parallels 12 - Hypervisor: Parallels or Apple?


20

Nowa wersja 12 programu Parallels Desktop For Mac ma nową opcję konfiguracji. W panelu konfiguracji> Sprzęt> Procesor i pamięć> Ustawienia zaawansowane> Hypervisorznajduje się menu podręczne dla:

  • Hypervisor
    • Paralele
    • jabłko

Z którego powinienem korzystać podczas uruchamiania systemu macOS Sierra jako systemu-gościa?

Jaka jest dokładnie różnica, zalety i wady każdego z nich?

W pomocy aplikacji Parallels nie ma wzmianki o tym nowym ustawieniu.

Odpowiedzi:


7

Apple Hypervisor to zorientowany na użytkownika lekki hypervisor, który Apple zapewnia, aby programiści nie musieli pisać rozszerzeń jądra (KEXT). Ze wszystkiego, co zebrałem, dotyczy to przede wszystkim środowiska programistów

Z dokumentacji Hypervisor na Apple Developer :

Struktura Hypervisor zapewnia interfejsy API C do interakcji z technologiami wirtualizacji w przestrzeni użytkownika, bez potrzeby pisania rozszerzeń jądra (KEXT). W rezultacie aplikacje utworzone przy użyciu tego środowiska nadają się do dystrybucji w Mac App Store.

Parallels Hypervisor to bardziej niezawodny Hypervisor, który nie jest „zorientowany na użytkownika”. Oznacza to, że można go wywoływać na poziomie systemu operacyjnego, a nie tylko na poziomie użytkownika. Otrzymujesz również o wiele bardziej niezawodne funkcje, takie jak technologia Adaptive Hypervisor, która pozwala alokować zasoby procesora na maszynie wirtualnej hosta i gościa

Moje podanie...

Jeśli chcesz uruchomić maszynę wirtualną z systemem Windows 10 w celu przetestowania lub określonej aplikacji, prawdopodobnie Hypervisor prawdopodobnie będzie działał dobrze.

Jeśli chcesz załadować hosta Linuksa do pracy deweloperskiej, która ma być dostępna niezależnie od tego, czy jesteś na swoim komputerze, prawdopodobnie potrzebujesz Parallels Hypervisor.


7

Ten post na Forum Parallels wyraźnie stwierdza, że ​​należy używać Parallels Hypervisor:

Witaj, hiperwizorze Apple brakuje następujących kwestii w porównaniu do hiperwizora Parallels:

  • Wydajność: wolniejsza przy uruchamianiu i zamykaniu maszyny wirtualnej

  • Stabilność: może występować częściej

  • Utrata funkcjonalności: brak PMU, zagnieżdżona wirtualizacja, monitorowanie termiczne, profilowanie energii

Parallels Hypervisor jest najlepszy.

Autor: PaulChris @ Parallels , osoba wspierająca Parallels.


2
Czy to mówi dlaczego? Unikaj publikowania (w zasadzie) odpowiedzi zawierających tylko linki, ponieważ ideą odpowiedzi jest wyjaśnienie „dlaczego” - i „jak”, jeśli to konieczne, za tym, dlaczego twoja odpowiedź jest poprawna.
tubedogg

1
Jak mówi Tubedogg, powinieneś zacytować lub streścić treści połączone w odpowiedzi. Ponadto, w tym powiązanym poście twierdzi się, że hiperwizor Apple działa wolniej podczas uruchamiania / zamykania, więcej zawiesza się i brakuje mu takich funkcji, jak monitorowanie zasilania i temperatury. Bez cytatów, bez wyjaśnień, bez wzmianek. Dlaczego zespół Parallels dodałby wsparcie dla hiperwizora Apple, jeśli jest tak kiepski?
Basil Bourque,

2

Apple jest w trakcie ograniczania zdolności programistów do wprowadzania tekstów (rozszerzeń jądra) na twoim urządzeniu. Robią to, ponieważ domy oprogramowania, które opierają się na kextach, z reguły okazały się bardziej niż zdolne do tworzenia suboptymalnych systemów zdolnych do destabilizacji komputera Mac. Zarówno VMware, jak i Parallels używają tekstów; produkty obu firm są w stanie łatwo zdestabilizować komputer Mac, a obie firmy produkują oprogramowanie nieoptymalne. Użyłem zarówno VMWare (Fusion), jak i Parallels na komputerze Mac; spośród tych dwóch stwierdziłem, że Fusion jest najbardziej stabilny.

Wykorzystanie procesora w obu produktach? Cóż, Windows, jeśli pozostawisz go w stanie „bezczynności”, ma nieprzyjemny zwyczaj aktualizowania. Spowoduje to zakłócenie wszelkich z góry przyjętych pomysłów, który system jest najbardziej wydajny. Widziałem pojawiające się aplikacje do wirtualizacji „szkieletowej” i muszę powiedzieć, że slim jest najlepszy; kiedy ważą około 20 MB zamiast prawie pół koncertu, myślę, że to mówi samo za siebie. Veertu Desktop jako pierwszy pojawił się w App Store i ważył 13 MB. Parallels Desktop „Lite” ma 234 MB?!? Dlaczego? Veertu Desktop był trochę prymitywny, ale działał jak Usain Bolt bez ŻADNYCH dowodów niestabilności hiperwizora. Szkoda, że ​​nie wykończyli pracy.

Platforma hypervisor (wydana w Yosemite około 3 lata temu) umożliwi dostawcom oprogramowania uzyskanie produktów wirtualizacyjnych w Mac App Store. Framework nie jest dla programistów, jest to mechanizm, z którego mogą korzystać programiści, aby uzyskać żądane produkty. Obecnie pojawia się całkiem sporo bezpłatnych produktów obsługujących tę platformę. Jako programista nie mogę się doczekać, aż pojawi się więcej produktów do wirtualizacji, na których mogę uruchomić system Windows (w celu tworzenia oprogramowania). Nie mogę się doczekać wirtualizacji bez użycia kext. Kompromisem może być ograniczenie lub usunięcie sztuczki, która obciąża system gospodarza. Więc nie ma żadnych fantazyjnych skórek okien; kto jest tym zainteresowany? Brak „obok siebie” (ukryty pulpit systemu Windows); znowu nie jestem zainteresowany Zawsze działam w oknie lub na pełnym ekranie. Brak przyspieszonej gry, chociaż ja Nie jestem tego pewien. Ale jeśli szukasz maszyny do gier, wybierz ją lub zbuduj. Poszukuję stabilnej, zoptymalizowanej, szybkiej i wydajnej wirtualizacji. Obecnie ani VMWare, ani Parallels nie dostarczają tego.

Zastanawiałem się nad wypróbowaniem programu Parallels Desktop Lite; ale jeśli jest wolny od błędów i działa, dlaczego potrzebuję 60 funtów za abonament? Zgodnie z prawem europejskim, jeśli produkt jest wadliwy, mam prawo do poprawki; Nie powinienem za to płacić. Nie przepadam za firmami, których modelem biznesowym jest powiązanie mnie z abonamentem, ponieważ zapewniają mi rozdęte oprogramowanie.

(@basil) aktualizacja: jest to paralela Lite z wysoką Sierra wysoki klient Sierra w równoległej wersji


Jeśli chodzi o MS Windows, moje pytanie dotyczyło tylko macOS jako gościa.
Basil Bourque,

Nie ma znaczenia, który system operacyjny wybierzesz do korzystania z hiperwizora jest warstwą abstrakcji sprzętu. Jego wydajności lub braki będą powszechne i pozbawione wymagań klientów.
collywobbles,

1

Z mojego własnego doświadczenia na siatkówce Macbook Pro 15 '2015 Bezczynna maszyna Windows 10 z systemem VS 2015 na VMWare Fusion ma około 100% CPU tak samo na Parallels Hypervisor ma około 50 ~ 60 z Apple Hypervisor, to około 20%.

Awarie i zawieszenia występują mniej więcej tak często, bez względu na to, z jakiego oprogramowania vm lub hiperwizora korzystam.

Powinieneś wypróbować jedno z ustawień i sprawdzić, co najlepiej pasuje do twojego zastosowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.