Jaka jest różnica między iTerm2 a terminalem?


149

Ciągle słyszę, że iTerm2 jest znacznie lepszy niż Terminal. Jednak gdy pobrałem iTerm2, nie widziałem, co sprawia, że ​​jest lepszy niż Terminal. Jakie są różnice między tymi dwiema aplikacjami?


7
szczerze mówiąc, terminal jest znacznie lepszy od Leopard> SL> Lion. Kiedyś był wymagany, teraz jest trochę przyjemny. W rzeczywistości wróciłem do Terminal in Lion, kiedy kolory ANSI są w pełni obsługiwane. Nigdy więcej SIMBL!
lemonginger

7
Naciśnij Cmd + Shift + D i ucz się.
Fałszywe imię

@Fake Awesome! Ale Terminal już to robi.
daviesgeek

Upewnij się, że oznaczysz to jako iTerm2 zupełnie inny program rozwoju.
ocodo

2
Moja opinia? Zasadniczo jest to różnica między bułką a hondą. Oba zabiorą Cię tam, gdzie chcesz, ale jedna z nich jest znacznie przyjemniejszą jazdą z wieloma fajnymi funkcjami. Obecna wersja beta ma jeszcze więcej funkcji. Wspaniale.
pdwalker

Odpowiedzi:


66

Istnieje kilka cech wymienione na ich stronie funkcji .

Niektóre funkcje, które lubię to:

 • Widok podzielonego panelu
 • Okno skrótu do natychmiastowego terminala w dowolnym miejscu
 • Wyszukiwanie podświetli wszystkie znalezione słowa (jak w Chrome i Safari)
 • Kopia bez myszy
 • Natychmiastowa powtórka (może „przewinąć” sesję na wypadek, gdybyś zapomniał coś zanotować / skopiować)
 • Wklej historię
 • Warczenie obsługi powiadomień o zakończeniu procesu

Zgadzam się na wszystkie i chciałbym dodać jeden, rozkaz rozgłoszeniowy! Jeśli robisz takie rzeczy, jak kopanie dzienników na wielu hostach lub przetwarzanie danych, jest to bardzo intuicyjne.
StanleyZ

41

Odpowiedź @ joela jest dobra, ale Terminal.app zyskał ekskluzywne funkcje w Lionie:

 • obsługa funkcji przywracania Lwa
 • obsługa usług systemowych - oznacza to, że mam skrót systemowy do „nowego terminala w tym folderze” bez dziwnych włamań.
 • obsługa usług systemowych oznacza doskonałą integrację automatyzatora
 • proxy dokumentu w oknie i ogólnie lepsze wsparcie D&D
 • kliknij prawym przyciskiem myszy ciąg, aby przeszukać strony podręcznika lub otwórz stronę podręcznika w chłodnym, pływającym oknie. Naprawdę przydatne!

Zobacz: http://www.macosxautomation.com/lion/terminal.html


3
256 kolorów, usuwanie koloru tła (BCE), dostosowywane kolory ANSI, pełny ekran, wskaźniki stanu na kartach i ikony Docku, w tym wyświetlanie terminali na żywo w zminimalizowanych oknach. Aha, i znacznie ulepszony wizualny dzwonek :-)
Chris Page

17

Po prostu uwielbiam iTerm, ponieważ ma funkcję autouzupełniania poleceń. To po prostu niesamowite.

Z listy funkcji iTerm2 na jego stronie internetowej:

Wystarczy wpisać początek dowolnego słowa, które kiedykolwiek pojawiło się w oknie, a następnie Cmd-; otworzy się okno z sugestiami. Słowo, którego szukasz, zwykle znajduje się na górze listy!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Podobnie jak Terminal.
daviesgeek,

4
Chociaż autouzupełnianie jest cechą bashinnych powłok ( zshma szczególnie niesamowite autouzupełnianie), a nie samą aplikacją Terminal. iTerm2 ma również specjalny tryb autouzupełniania ... iterm2.com/#/section/features/autocomplete
ocodo 20.09.11

@slomojo tak, ⌘-; jest całkiem fajne.
Ajith,

1
Muszę dodać, że osobiście uważam, że ukończenie zsh jest tym, co najlepsze, jakie użyłem w powłoce / terminalu. (Zwłaszcza, gdy używa się go z och-my-zsh - przy okazji ... zwróć uwagę. )
ocodo 20.09.11

1
@slomojo Widzę teraz. (zdjęcie to wyjaśnia)
daviesgeek

15

Oprócz wymienionych już funkcji, iTerm2 stale się poprawia, a Terminal otrzymuje niewielkie aktualizacje co kilka lat. Prośby o funkcje mają znacznie większą szansę na uhonorowanie w iTerm2. W następnej wersji pojawi się kilka fajnych rzeczy, które nie zostały jeszcze udokumentowane, ale przejrzyj najnowsze informacje o wersji, aby je zobaczyć.

Zauważyłem również, że w komentarzu w OP jest pewne zamieszanie dotyczące podzielonych okien. Podzielone panele terminala dają dwa widoki tego samego okna, a iTerm2 daje nieograniczoną liczbę niezależnych terminali w jednej zakładce.


1
Jak zawsze, jeśli coś jest dla Ciebie ważne, wyślij szczegółową prośbę o ulepszenie lub zgłoszenie błędu na stronie bugreport.apple.com . To najlepszy sposób, aby zapewnić, że Twój głos zostanie usłyszany. Mówienie o tym w Internecie jest strzałem w dziesiątkę. Chociaż Lion Terminal ma wiele ulepszeń i poprawek, częściowo z powodu opinii online.
Chris Page

@ChrisPage, możesz dodać, że musisz być zarejestrowanym programistą Apple, aby móc zalogować się do tej witryny.
Wim Deblauwe

1
@WimDeblauwe: Tak, potrzebujesz bezpłatnego konta programisty, aby utworzyć raport o błędzie. Pamiętaj też, że możesz korzystać z apple.com/feedback/macosx.html bez żadnego konta. Posiadanie (bezpłatnego) konta programisty oznacza, że ​​możesz śledzić status zgłoszenia błędu.
Chris Page

Do Twojej wiadomości, że link zwrotny, o którym nie wspomina deweloper-konto, o którym wspomina Chris Page, prawdopodobnie przeniósł się na apple.com/feedback/macos.html (wyobrażam sobie, ponieważ Apple zmieniło nazwę Mac OS X na macOS)
Matt

5

Wybrałem dla iTerm funkcję wycinania lub kopiowania poprzez wybranie tekstu i wklejenie za pomocą środkowego przycisku


Rozumiem, że są to standardowe zachowania X11 / Xterm, ale nie są one standardowe dla aplikacji Mac OS X. Oprócz tego, dlaczego są znacznie wygodniejsze niż zwykłe polecenia Kopiuj / Wklej? Uwaga: Terminal ma częściowe wsparcie dla środkowego kliknięcia, które wywołuje polecenie Wklej zaznaczenie.
Chris Page

2
ponieważ nie używasz klawiatury za pomocą tych, niestety mniej działań, aby wykonać kopię, a także możesz skopiować z okna, którego nie trzeba klikać, aby uzyskać fokus
151019

4

iTerm domyślnie obsługuje otwieranie okien na pełnym ekranie, a istnieje możliwość korzystania z niestandardowych pełnoekranowych okien, które nie mają animacji do zmiany spacji i nie wyłączają ⌘H.

Ma także przyrostowy baner wyszukiwania zamiast okna wyszukiwania. Możesz zaznaczyć tekst, wyszukując początek i naciskając klawisz Tab, aby rozszerzyć zaznaczenie o pojedyncze słowa.


2

Używam iTerm2 do pracy w bioinformatyce i na przykład skonfigurowałem go w taki sposób, aby automatycznie otwierał stronę przeglądarki genomu w określonej pozycji chromosomu, kiedy klikam cmd na pozycji chromosomu.

Ponadto majstrowałem przy inteligentnej selekcji, aby umożliwić mi wybór tylko sekwencji DNA itp.

Ustawiłem także odtwarzanie dźwięku, jeśli w terminalu pojawi się komunikat o błędzie.

To oczywiście bardzo specyficzne przypadki użycia, ale pokazują, jak duża jest zdolność iTerm2 w porównaniu z prostym klientem terminalowym.


2

Jeśli jesteś zapalonym użytkownikiem VIM, tryb myszy w iTerm2 działa poprawnie - możesz ustawić kursor i zaznaczyć tekst za pomocą myszy (to działa w Terminalu, ale jest wadliwe). Dodatkowo, gdy korzystasz z VIM (lub innych aplikacji konsolowych, które używają ekranu alternatywnego (t_ti, t_te)), przewijanie również działa poprawnie.

Istnieje również bardzo przydatna funkcja wyszukiwania, za pomocą której można przeszukiwać zawartość wszystkich otwartych kart iTerm2, do której można przejść, przechodząc do Window-> Exposé all Tabs ( E).

Podoba mi się również wbudowana funkcja wyświetlania obrazu, która jest możliwa przy użyciu narzędzi iTerm2 , które używają niestandardowych kodów ucieczki


Niesamowity! Zawsze chciałem mieć tę funkcję! :) Wygląda na to, że nie działa na terminalu, dlaczego tak jest? jak:: ustaw mysz = nie robi nic, co myślę, że o to chodzi, iTerm2 jest lepszy :)
Charlie Parker

1

Ze strony internetowej iTerm2:

iTerm2 ma wiele funkcji . Każde możliwe wyobrażenie o pragnieniu użytkownika terminala zostało przewidziane i rozwiązane. A to tylko główne atrakcje!

Strona funkcji iTerm2 wyróżnia następujące elementy:

 1. Rozdzielone szyby
 2. Okno skrótów
 3. Szukaj Wyróżnione
 4. autouzupełnienie
 5. Kopiowanie bez myszy
 6. Wklej historię
 7. Natychmiastowa odpowiedź
 8. Konfigurowalność
 9. Unixyness
 10. 256 kolorów (lub więcej!)
 11. Czytelność
 12. Raportowanie myszy
 13. Wsparcie Growl
 14. Zakładka Exposé
 15. Tagged Profiles
 16. Wielojęzyczny
 17. Wyzwalacze
 18. Inteligentny wybór
 19. Integracja z powłoką
 20. Automatyczne przełączanie profili
 21. Obrazy śródliniowe
 22. Znaczniki czasu
 23. Menedżer haseł
 24. Zaawansowane wklejanie
 25. Adnotacje
 26. Odznaki
 27. Przechwycone wyjście

-1

Korzystam z iTerm2, ponieważ nie mogę skonfigurować mojego terminala Mac, aby miał różne kolory tła po otwarciu różnych terminali.


Masz na myśli ... Shell> Nowe okno> wybierz tutaj swój motyw? Domyślna aplikacja terminalowa zdecydowanie pozwala wybrać inny kolor dla każdego okna.
Charlie74,

Jeśli wolisz widok z kartami ... Powłoka> Nowa karta> wybierz motyw tutaj. Każda karta będzie miała swój własny schemat kolorów.
Charlie74,

jak ustawić dla każdego okna karty inny motyw kolorystyczny?
elliptic00

Jak wspomniano powyżej. Z paska menu u góry ekranu wybierz Powłoka> Nowa karta>, a następnie wybierz schemat kolorów, którego chcesz użyć dla nowej karty.
Charlie74

nie działa na moim komputerze Mac w wersji 10.9.5.
elliptic00
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.