Czy są jakieś natywne narzędzia do konwersji SVG w systemie OS X? [Zamknięte]


18

Jak przekonwertować obraz SVG na coś rastrowego? Czy w systemie OS X są dostępne natywne narzędzia [wiersza polecenia]? Jestem w stanie otworzyć je w przeglądarce Safari lub Firefox, ale wykonanie polecenia „Zapisz jako ...” proponuje tylko oryginalne (.svg) lub formaty archiwów internetowych i brak rastrowego formatu obrazu.


Ten link przyniósł mi najlepsze wyniki: fileformat.info/convert/image/svg2pdf.htm
marcelosalloum

Odpowiedzi:


7

Możesz to zrobić za pomocą Inkscape :

/Applications/Inkscape.app/Contents/Resources/script --without-gui --export-png=raster-image.png  source-image.svg

Aby zmienić rozdzielczość wyjściową, możesz ustawić wartość DPI:

/Applications/Inkscape.app/Contents/Resources/script --without-gui --export-png=raster-image.png --export-dpi=200  source-image.svg

Oto więcej opcji wiersza poleceń.


Obecna wersja inkscape 0.91 nie wyświetla poprawnie obrazów svg, dlatego konwersja do formatu png jest „poprawna”, jeśli chodzi o ten zepsuty inkscape, ale nie skutkuje poprawnymi obrazami. YMMV, ale byłbym ostrożny, zanim zbyt mocno polegałem na inkscape w tym celu. Zauważ, że używałem Inkscape dokładnie w ten sposób, dopóki nie natrafiłem na SVG, na którym się psuje.
Phil Ryan

9

Wypróbuj Gapplin . Działa dla mnie i tworzy pliki PNG i JPG z SVG. Prosty i skuteczny.

Jeśli masz wiele plików SVG do konwersji, ImageMagick jest prawdopodobnie najlepszym wyborem (dostępny bezpośrednio z imagemagick.org lub przez Homebrew).


Najlepsze, co mogę znaleźć po wypróbowaniu imagemagic i qlmanage.
wanghq

Gapplin jest łatwy w użyciu i pomógł mi. Dziękujemy za podzielenie się linkiem.
R. Mohan

1
@wanghq Miałem kiepskie wyniki z ImageMagick na Mojave. Podejrzewam, że nie ustawiłem wszystkich flag itp., Ale CairoSVG jest prosty w użyciu. Byłem w stanie łatwo przekonwertować SVG na pliki PDF, których Xcode nie rzygał.
Adrian

Instalacja ImageMagick (przez Homebrew) zajęła ponad 1 godzinę.
Filipp W.


2

Jedną (wonky) opcją byłoby wyrenderowanie go w Safari i zrobienie zrzutu ekranu wyniku, choć oczywiście nie jest to dobre rozwiązanie.

Niestety, jak na razie niewiele jest obsługi SVG w OS X, oprócz Safari, Preview.app (oczywisty wybór do konwersji formatu obrazu) nie może tego renderować i nie znam żadnych dołączonych narzędzi wiersza poleceń, które mogłyby to zrobić.

Jeśli chodzi o narzędzia wiersza poleceń innych firm, Homebrew sprawia, że svg2png z Kairu, a także pakiet ImageMagick są łatwo dostępne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.