Czy istnieje klient zdalnego pulpitu systemu Windows zgodny z funkcją wirtualnego wyświetlania Lion?


18

Dzięki Lion możesz użyć funkcji udostępniania ekranu, aby połączyć się z „wirtualnym wyświetlaczem”, co oznacza, że ​​logujesz się do nowej sesji zamiast „przejmowania” aktualnie aktywnej.

Czy istnieje program Windows, który może skorzystać z tej funkcji i pozwolić mi rozpocząć i obsługiwać sesję zdalną na komputerze Mac?

Odpowiedzi:


10

W odpowiedziach widzę niejasność :-)

Proponuję odróżnić technologie i leżące u ich podstaw protokoły.

VNC : używa protokołu RFB.

Apple Screen Sharing [SS] (który włącza się poprzez zaznaczenie „Screen Sharing” w Prefach systemowych): jest to waniliowy VNC i niektóre rozszerzenia specyficzne dla Apple, np. Automatyczna synchronizacja pasteboard, wybór wyświetlania, blokowanie ekranu, szyfrowanie, przeciąganie i upuszczanie oraz przesyłanie plików na najnowsze serwery. Inną rzeczą, jaką posiada, jest „kodek” specyficzny dla Apple, który łatwo rozpoznać po artefaktach podobnych do JPEG. Obejmuje także nowe typy uwierzytelniania (według nazwy użytkownika i hasła oraz prośby o pozwolenie od użytkownika zdalnego) oraz samą omawianą funkcję - Session Select , która pozwala zalogować się jako aktywny użytkownik lub utworzyć niewidocznego („wirtualnego”) użytkownika sesja.

Apple Remote Desktop [ARD] („Zdalne zarządzanie” w Prefach systemowych): używa Apple Screen Sharing jako podstawy do udostępniania ekranu i innego zupełnie innego protokołu (na przykład protokół ARD) na potrzeby zarządzania komputerem, np. Wyszukiwania w centrum uwagi, uruchamianie poleceń powłoki, wysyłanie wiadomości, przesyłanie plików itd.

@zneak poprosił o klienta, który obsługuje funkcję Session Select . Niestety, o ile widzę, nawet klienci Mac OS X rzadko obsługują funkcje Apple Screen Sharing. Są to: po pierwsze, wbudowany klient Apple do udostępniania ekranu ; następnie idzie Remotix na Maca , który wydaje się obsługiwać prawie wszystkie funkcje SS, w tym Session Select ; JollysFastVNC, który obsługuje uwierzytelnianie Apple, wybór wyświetlania i blokowanie ekranu oraz ekrany dla komputerów Mac, które obsługują tylko uwierzytelnianie Apple.

Jeśli chodzi o system Windows, wszystko, co mogłem znaleźć, zostało już wspomniane tutaj Remotix dla systemu Windows , chociaż przez długi czas był oznaczony jako beta.

Prawdopodobnie wszystkie te rzeczy są oczywiste dla niektórych z was, ale spędziłem kilka godzin na ich rozwiązywaniu. Mam nadzieję, że ten post pozwoli komuś zaoszczędzić trochę czasu :-)


Dzięki za link Remotix. Szukałem rozwiązania, które obsługuje zarówno kompresję, jak i logowanie wielu użytkowników (tj. Równoczesne sesje). Klient RealVNC wraz z SS działa dobrze w sieci lokalnej, ale nie można go używać przez Internet z powodu braku obsługi kompresji. Remotix działa bardzo dobrze - nie jest tak wydajny, jak TeamViewer, ale mimo to przerywa transakcje z powodu jednoczesnej obsługi logowania.
Hippo

4

Ponieważ RDC wymaga uruchomienia systemu Windows, nie jest to starter, chyba że używasz BootCampa lub wirtualizacji i nie obchodzi Cię widok OS X.


Dużą zaletą usług RDC / Terminal Services była możliwość zalogowania użytkownika, który nie korzystał z głównego ekranu. W przypadku Lion ta opcja jest teraz dostępna po wyjęciu z pudełka.

Pamiętaj, że w Lion zdalne zarządzanie zachowuje się inaczej niż udostępnianie ekranu. Włączenie udostępniania ekranu wydaje się oferować najbardziej waniliowy stos zgodny z VNC. RealVNC wydaje się być najlepszym klientem do pracy z wersjami od 10.5 do 10.7, ale ostatnio rzadko korzystam z systemu Windows.

Przeczytaj także: Czy zmiany w udostępnianiu ekranu Lion są udokumentowane gdziekolwiek publicznie? do dyskusji na temat zmian specyficznych dla Lwa. Zwłaszcza najnowsze informacje o wersji ARD firmy Apple .

Zewnętrzna przeglądarka VNC zawsze będzie połączona z oknem logowania. Jeśli okno logowania nie jest wyświetlane, uruchamiane jest nowe okno logowania, które nie jest widoczne na wyświetlaczu. Użytkownik udostępniający ekran może następnie zalogować się przy użyciu dowolnego ważnego konta na tym komputerze.

Pokazuje zamiar, aby wszyscy klienci VNC otrzymali ekran logowania - i nie przejmowali bieżącej sesji (jeśli istnieje bieżąca sesja ekranu bez logowania)


Nie chodzi o znalezienie klienta, który działa; chodzi o znalezienie klienta obsługującego wirtualny ekran.
zneak

@zneak, więc mówisz, że chciałbyś znaleźć „wirtualny ekran”, który nie działa, prawda?
l'L'L

BTW - RealVNC jest technicznie „udostępnianiem ekranu”, a jedynie uroczą nazwą, którą Apple używa dla VNC (Virtual Network Computing). W rzeczywistości nazywa się RFB (Remote Framebuffer) i pozwala „udostępniać” sesję bez „hi-jackingu”. W celu pełnego porównania klientów VNC (wirtualny ekran rzeczy) sugeruję odwiedzić: en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_remote_desktop_software
l'L'l

Istnieją dwa problemy - jeden z protokołów, których klient używa do żądania danych. W tym przypadku zakładam, że zneak chce VNC, a nie RDC firmy Apple (która prawdopodobnie nadal jest VNC w centrum uwagi). Drugim jest to, czy komputer „współdzielący” uruchamia drugi proces logowania do okna i pokazuje pilotowi coś, czego nie ma na ekranie. To nowa część gry Lion - możliwość zdalnego logowania innego niż ekran fizyczny.
bmike

1
@ioi ”, więc mówisz, że chciałbyś znaleźć„ wirtualny ekran ”, który nie działa, prawda? Prawdopodobnie już wiesz, że to nie jest poprawne. W przypadku, gdy nigdy nie korzystałeś z funkcji udostępniania ekranu w Lionie, po nawiązaniu połączenia pojawi się to okno zaraz po wyświetleniu monitu o zalogowanie. Chciałbym klienta Windows dla usługi pulpitu zdalnego Mac OS obsługującego tę funkcję.
zneak

2

Myślę, że współdzielenie ekranu w Lion nadal opiera się na protokole VNC , więc każdy klient VNC powinien działać.

Na Wikipedii znajduje się dość obszerna tabela oprogramowania VNC, prawdopodobnie możesz znaleźć darmowego klienta Windows, na którym możesz to przetestować.

Edycja: Na podstawie komentarzy Wygląda na to, że Udostępnianie ekranu zmieniło się nieco od czasu ostatniej wersji (gdzie była mniej więcej waniliowa wersja VNC), więc zmieniam tę odpowiedź na wiki społeczności, w której wszyscy możemy umieścić sugestie.


Nie mogłem uzyskać pierwszego klienta VNC, który starałem się dobrze działać, więc z pewnością nie jest to prawdą.
zneak

Ponadto ta funkcja nie jest standardową funkcją VNC. Zdobycie go zajmie więcej niż standardowy klient VNC.
zneak

Myślałem, że VNC korzysta z bieżącej sesji na komputerze, zamiast logować się osobno i rozpoczynając nową?
5arx

1

Właśnie znalazłem bardzo fajne rozwiązanie. Nie jest idealny, ale był bardzo łatwy w konfiguracji i działa w systemach Windows, Mac i Linux. Firma Google wydała klienta zdalnego udostępniania pulpitu w wersji beta. Naprawdę zajęło mi to sekundy, żeby rozpocząć konfigurację. Spróbuj. Oto link do artykułu .


1
Niezła odpowiedź! Po dniu frustracji z powodu różnych problemów VNC, wtyczka Chrome działa 100 razy lepiej. Bardzo małe opóźnienie, bez kropli (jeszcze)! Kocham to!
Lance Cleveland

I czy pozwoli mi to uruchomić wirtualny wyświetlacz? To bardzo fajne, że Google tworzy oprogramowanie do zdalnego pulpitu, ale jeśli nie ma takiej funkcji, nie rozwiązuje problemu.
zneak

1

Wściekle „googlowałem” przez ostatnią godzinę i w końcu znalazłem rozwiązanie.

Mam komputer z systemem Windows 7 w środowisku korporacyjnym i muszę mieć możliwość połączenia z komputerem Mac z systemem OSX 10.8.2.

Gdy używam wszystkich innych metod VNC, pojawia się monit o podanie nazwy użytkownika i hasła komputera Mac, aby uzyskać dostęp do skrzynki. Jest to bardzo bezpieczne, ale nie pomaga mi oferować zdalnej pomocy koledze, ponieważ nie widzę tam ekranu, widzę własny załadowany profil.

Rozwiązaniem jest używanie tego oprogramowania: http://www.nulana.com/remotix-windows

Ma wbudowane uwierzytelnianie OSX. Po połączeniu możesz zalogować się jako użytkownik lub wyświetlić ekran użytkownika.


Cieszę się, że istnieje co najmniej jeden klient, który może to zrobić. Pozostawiam pytanie otwarte, na wypadek, gdyby ktoś wpadł na darmowe rozwiązanie.
zneak

Remotix zachwycił mnie kilkoma funkcjami. Szczególnie drogi mi, zapewnił lepsze, ale dalekie od doskonałego, międzynarodowe wsparcie. Jednakże, to sprawia, akcentowane znaki niedostępne w komputerze, na którym widz jest uruchomiony (czyli przeglądarka uruchomiona, nie pracujących martwe klawisze w dowolnej innej aplikacji w komputerze)
xverges

0

Wierzę, że początkowe pytanie mówi o emulacji Maca na Windowsie. Być może połączenie SSH może odrodzić ekran komputera Mac niezależny od rzeczywistego ekranu komputera Mac, aby można było z niego korzystać zdalnie i lokalnie w tym samym czasie. Robię to obecnie z moim Linux-em.

Dobrym rozwiązaniem byłoby wypróbowanie NoMachine . Używam tego również z moim Linux-em i wkrótce wypróbuję na Macu.


To dużo spekulacji. Nie chciałem mówić o emulacji nigdzie i przez wszystkie moje lata na Macu nigdy nie spotkałem polecenia, które może wywołać kolejną sesję graficzną.
zneak

Dla szybkiej aktualizacji ... NoMachine nie jest kompatybilny i nie będzie działać. Moje próby użycia klientów VNC działają, ale ze względu na tak wysoką rozdzielczość ekranu na komputerze iMac przewijanie staje się bardzo uciążliwe. Łączę się z komputerem iMac z komputera z systemem Linux i pragnę sprawnego ekranu na moim komputerze z systemem Linux, nie przerywając jednocześnie korzystania z komputera iMac. Logmein jest najlepszą opcją, jaką do tej pory znalazłem, ale ma pewne problemy ze zgodnością. Wciąż szukam najlepszej konfiguracji ...
knipknup

0

Próbowałem dowiedzieć się, jak połączyć się z moim komputerem Macbook za pomocą funkcji „Udostępnianie ekranu” na komputerze z systemem Windows. Miałem te same problemy, co omówione tutaj: dowolny klient Windows VNC pokazuje po prostu „szary” ekran bez możliwości przejścia do rzeczywistego ekranu.

Po kilku kopaniach w Internecie, wypróbowaniu {tight! Real! Any} klienta VNC, zastanawiam się, jak faktycznie PODAĆ ekran LOGOWANIA: PO PROSTU PODAJ NAZWĘ UŻYTKOWNIKA i HASŁO Bum, ekran pojawia się magicznie na zdalnej przeglądarce !!!

Ostrzeżenia: musisz ustawić hasło vnc w panelu preferencji Udostępnianie ekranu: - kliknij ustawienie komputera - wybierz „Przeglądarki VNC mogą kontrolować ekran hasłem” => wstaw hasło

Następnie umożliwia połączenie z serwerem VNC na komputerze Lion. Po wyświetleniu „szarego” ekranu wpisz swoją nazwę użytkownika i pwd ...

Mam nadzieję że to pomoże.


1
Czy oddzielasz nazwę użytkownika i hasło od czegokolwiek, na przykład od karty lub po prostu hasła do nazwy użytkownika?
Daniel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.