Czy zmiany w udostępnianiu ekranu Lion są udokumentowane gdziekolwiek publicznie?


8

Szukam ogólnego przeglądu technicznego zmian wprowadzonych przez Lion do udostępniania ekranu (VNC).

W szczególności serwer może teraz różnicować i komunikować różnicę między wpuszczaniem a obserwowaniem dowolnego zalogowanego użytkownika, a nie uruchamianiem nowego, całkowicie wirtualnego procesu logowania i środowiska niezależnego od fizycznego ekranu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli możesz napisać tutaj książkę opisującą wszystkie zmiany, to świetnie. W przeciwnym razie mile widziane będą wszelkie wskazówki do artykułów, zasobów lub wskazówki dotyczące zmian, które faktycznie zostały dostarczone wraz z Lion.


Nie znajduję żadnej odpowiedniej dokumentacji ani dyskusji na temat googles , blekkos , a nawet witryny programisty Apple . (inne niż dyskusja przedpremierowa, że ​​nadchodzi zmiana, a liczne VNC są teraz zepsute wątki)

Uwielbiam ekrany na iOS, ponieważ działa dobrze ze zmianami Lion - przypuszczam, że ich ekrany dla komputerów Mac również obsługują te zmiany. Wielu innych klientów wydaje się nie być tak zadowolonych ze zmian Lwa:

Odpowiedzi:


5

Może…  udostępnianie ekranu w wielu sesjach - licencja na system Mac OS X (Lion) używa osobnej graficznej sesji pulpitu .

Różnice API w Mac OS X 10.6 do 10.7

Przedmiotów zainteresowania, ale nic jawnie związanych z udostępnianiem ekranu.

Otwarte źródło

Wydany na 10.7, ale niektóre z tego, co tam jest (przykład: Open Directory) nie znajduje się na liście projektów open source firmy Apple , więc nie traktowałbym tego ostatniego jako wyczerpującego.

Znów nie widzę nic wspólnego z udostępnianiem ekranu w Lionie.

Oś czasu ostatnich dokumentów w bibliotece programistów Mac OS X.

http://developer.apple.com/library/mac/navigation/

Filtrowanie listy dokumentów na ekranie słów nie ujawnia niczego, co jest oczywiste, ale możesz od czasu do czasu przejrzeć tę listę.

Ogólnie

Biorąc pod uwagę zawartość licencji, przeczuwam, że Apple nie będzie szczególnie otwarty na ostatnie i nadchodzące zmiany (jeśli w ogóle) w udostępnianiu ekranu w Lionie.

Aktualizacja

Komentarze od bmike zadzwoniły. Artykuł Apple HT4715 O Apple Remote Desktop v3.5 zawiera sekcję Udostępnianie ekranu Lwa z następującymi informacjami:

Zewnętrzna przeglądarka VNC zawsze będzie połączona z oknem logowania. Jeśli okno logowania nie jest wyświetlane, uruchamiane jest nowe okno logowania, które nie jest widoczne na wyświetlaczu. Użytkownik udostępniający ekran może następnie zalogować się przy użyciu dowolnego ważnego konta na tym komputerze.

Jeśli widz VNC innej firmy ma trudności, być może nie przestrzega najlepszych praktyk lub najwłaściwszego standardu… niezależnie od tego, jakie mogą być te praktyki / standardy! Z przeprosinami za uczenie babć ssania jaj (bmike nie będzie tego potrzebować, ale ktoś inny może): http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_Network_Computing


Muszą udokumentować przynajmniej funkcjonalność. Tak, odkrycie go może zająć trochę czasu. Być może będę musiał zagłębić się w filmy WWDC, jeśli nikt nie ma pojęcia. Byłbym zaskoczony, gdyby był to interfejs API, ale z pewnością jest to interfejs zewnętrzny interesujący programistów.
bmike

1
Tak… developer.apple.com/videos/wwdc/2011 Nie widzę niczego od razu istotnego, ale jest coś w moich myślach… PDF, który wyciekł przed wydaniem Lion, może? Rozmyte wspomnienie tego. Jeśli jesteś uczestnikiem programu dla programistów Mac, sprawdź ten obszar i connect.apple.com i tam dalej. Och, i powinienem zredagować część mojej odpowiedzi… nie chodzi o to, że Apple jest skryty lub używa czegoś zastrzeżonego, może po prostu inscenizuje wydania dokumentacji.
Graham Perrin,

Z biegiem czasu wszystkie dokumenty przedpremierowe są czyszczone i otwierane na podstawie tego, co zostały wysłane.
bmike

1

Tak - informacje o wydaniu Apple Remote Desktop (ARD) w wersji 3.5 omawiają sposób udostępniania ekranu Lion. Ma to znaczenie, jeśli komputer Macintosh miał skonfigurowane Zdalne zarządzanie, czy tylko udostępnianie ekranu, a także to, czy klient wydaje się być tradycyjnym klientem VNC, czy działa jak ARD.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.