Kiedyś byłem w stanie używać g ++ z terminala, ale teraz go brakuje. Nadal mam zainstalowany XCode


1

Kiedyś mogłem używać g ++ z terminala do kompilowania programów c ++, ale teraz, gdy próbuję go użyć, otrzymuję

-bash: g ++: nie znaleziono polecenia

Ogólną radą w Internecie było zainstalowanie XCode, ale mam już zainstalowany XCode. Nie jestem pewien, co się zmieniło od czasu, gdy mogłem z niego korzystać. Używam OSX 10.6.8 i XCode 3.2.4.


1
Spróbuj ponownie zainstalować xcode
lemonginger

Jaka jest twoja ścieżka i co to jest ib / usr / bin - ale najłatwiej zainstalować XCode
Mark

Odpowiedzi:


3

W pewnym momencie miałem ten sam problem z gcc. gcc i g ++ zwykle łączą się z plikiem binarnym specyficznym dla wersji. Zajrzyj do / Developer / usr / bin pod kątem czegoś takiego jak g ++ - x.y, gdzie x.y jest zainstalowaną wersją g ++. Prawdopodobnie zobaczysz tam także gcov, gcc itp. Po prostu utwórz dowiązanie symboliczne z wersji g ++ do g ++.

Na przykład na mojej maszynie chciałbym wpisać ln -sf g++-4.2 g++.

Mam nadzieję że to pomoże. Jeśli nie ma tam wersjonowanych narzędzi kompilatora, może być konieczna ponowna instalacja Narzędzi dla programistów.


1
Mam już g ++ w / Developer / usr / bin. Mam g ++, g ++ - 4.0 i g ++ - 4.2. To samo z gcc
cstack

1
To bardzo dziwne. Czym jest $ PATH? Czy zawiera / Developer / usr / bin? Jeśli wpiszesz bezwzględną ścieżkę (tylko dla tego ćwiczenia) / Developer / usr / bin / g ++, czy nadal nie znaleziono błędu polecenia?
Art Taylor

1
Użycie ścieżki absolutnej działa dobrze. Wygląda na to, że / Developer nie jest na mojej drodze. Jak to dodać? Dlaczego w ogóle miałby zostać usunięty?
cstack

To naprawdę dość dziwne, ponieważ uważam, że właściwa instalacja Xcode'a będzie miała również wpisy dla kompilatorów w / usr / bin. Aby dodać pliki binarne / Developer do ścieżki, wystarczy dodać export PATH=$PATH:/Developer/usr/bin do twojego .profile, .bash_profile lub .bashrc, cokolwiek użyjesz. grep PATH .* pokaże ci, którego używasz.
Art Taylor

2

Ok, to jest żenujące. Ale ponowna instalacja XCode z pracy DID na OS X. Po prostu nie pomyślałem, żeby go wypróbować, ponieważ już go zainstalowałem.


Wcale nie - ten ostatni krok jest kruchy i nadal mnie przeraża, bardziej niż chciałbym się wydarzyć. Łatwo dostaliśmy 15 maców, w których uaktualnienie do Lion wysłało ścieżkę narzędzi dev. Widzieć Czy jest potrzebny drugi krok do aktywacji narzędzi wiersza poleceń?
bmike

1

Jeśli masz więcej niż jedno konto, spróbuj wykonać g ++ z innego konta. Jeśli to działa, prawdopodobnie masz problem z definicjami ścieżek .bash.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.