Nie można połączyć się z serwerem SMB OS X z Linuksa


3

Skonfigurowałem serwer SMB na komputerze Mac, przechodząc do Preferencji systemowych> Ustawienia> Udostępnianie i włączając Udostępnianie plików. Następnie próbowałem uzyskać do niego dostęp z mojego laptopa Arch Linux. Poprosiłem o moje hasło, tak jak się spodziewałem, i wprowadzam hasło logowania do komputera Mac. Okno dialogowe wciąż się wyświetla.

Ten paskudny dialog

Korzystanie z terminala i wpisywanie smbclient -L 192.168.0.64kolejnych rysunków na moim laptopie podłączonym do sieci, a także na maszynie wirtualnej Arch Linux działającej na moim Macu:

 mike@ArchLinux > ~ > smbclient -L 192.168.0.64
smbclient: Can't load /etc/samba/smb.conf - run testparm to debug it
Enter mike's password: <I enter my Mac's login password here>
session setup failed: NT_STATUS_LOGON_FAILURE

Używanie PCManFM jako mojego menedżera plików dla systemu Linux, przechodzenie do network:///programów „Windows Network”. Przejście do tego linku prowadzi do mnie smb:///, który następnie pokazuje „Nie udało się pobrać listy udziałów z serwera: Brak takiego pliku lub katalogu”


Czy upewniłeś się, że zaznaczyłeś pole obok nazwy konta w części „Opcje ...” na karcie Udostępnianie plików w przedpolu Udostępnianie?
JMY1000,

@ JMY1000 Próbowałem tego, ale nadal nie działało.
CraftedCart

Odpowiedzi:


1

Miałem takie zachowanie na komputerze Mac Mini z systemem MacO 10.13 po aktywowaniu udostępniania plików, ale NIE autoryzowaniu określonych użytkowników. Domyślam się, że po prostu zapomniałeś włączyć logowanie do swojego konta.

zrzut ekranu udostępniania plików

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.