Mac lub Macintosh


10

Mówiąc komercyjnie, są takie same, jak twierdzi Wikipedia , ale jaki powinien być prawidłowy sposób nazwania naszych cennych urządzeń osobistych ?


1
Ich zdaniem to fajna rzecz dla ludzi, ale czy nie jest to fałszywy dylemat, mówiąc, że musi być tylko jeden wybór? (czy jest jakiś głębszy problem, który chcesz rozwiązać, niż rozmowę?)
bmike

Odpowiedzi:


5

W specjalnym wydarzeniu z 4 października 2011 r. Dyrektor generalny Apple Tim Cook przedstawił dane dotyczące sprzedaży komputerów, nazywając je Macintosh (źródło: http://www.apple.com/apple-events/october-2011/ ). Później nazwał go „Mac”, ale jeśli prezes firmy nadal używa terminu „Macintosh”, powiedziałbym, że nazwa nie jest zlikwidowana.


1
tak, też to mam! Macintosh żyje :) ... ale nie Steve: '(
balexandre

6

Jestem prawie pewien, że Mac jest teraz preferowanym terminem i zwykle, gdy są one omawiane, zwykle wspomina się o typie Maca (iMac, Mac Pro itp.). Profesjonalnie są one również nazywane komputerami Mac i Macintosh. Tak czy inaczej miałbyś rację.

Chociaż w niektórych najnowszych opakowaniach moje nowe pudełko iMac zawierało napis „Apple Macintosh”. W niektórych dokumentach używają Macintosha i Maca zamiennie.


5

Menu says mówi „Informacje o tym komputerze Mac”, ale domyślna nazwa dysku podstawowego zainstalowanego na komputerze to „Macintosh HD” (nawet na komputerach z dyskami SSD), więc Apple nie zrezygnował całkowicie z terminu „Macintosh”.


ha ha. myślę, że to najładniejsza odpowiedź :))
hqt


4

Apple nie nazywa ich już Macintosh, tylko „Mac” dla całej gamy urządzeń oraz „iMac” „MacBook”, „Mac Mini” itp. Dla określonych urządzeń. Tak więc, chyba że mówisz o starym modelu, który faktycznie ma w nazwie „Macintosh”, powiedziałbym, że „Mac” powinien być preferowany.


„Apple nie nazywa ich już Macintosh, tylko Mac” - CEO Tim Cook po prostu był Macintoshem w Keynote „Porozmawiajmy o iPhonie”.
balexandre,

1

Od wielu lat zauważam, że ludzie, którzy nie są właścicielami komputerów Macintosh ani ich nie używają (i nie są do końca pewni, co to jest ), określają je jako „MAC” wielkimi literami, podczas gdy osoby, które faktycznie go używają, zawsze odnoszą się do niego jako „Mac”.

Jest to łatwy sposób na stwierdzenie, czy osoba, której artykuł lub post czytasz, ma pojęcie o tym, co mówi.

Z drugiej strony „MAC” jest akronimem „Adresu Kodu Maszynowego” i odnosi się do unikalnego identyfikatora sprzętowego każdej karty sieci Ethernet i WiFi na świecie. Dlatego każde (sieciowe) urządzenie komputerowe ma swój własny komputer MAC, bez względu na to, czy jest to komputer PC, Mac, iPhone czy coś innego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.