Folder dokumentów nie jest widoczny w Finderze na macOS


17

Folder Dokumenty na moim komputerze Mac (macOS Sierra 10.12 beta) nie jest widoczny pod moim użytkownikiem w Finderze. Widzę, że folder jest tam przez terminal

Ale w Finderze nie widzę tego:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Widzę folder w Finderze pod iCloud Drive:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Proszę pomóż.


Kiedy mówisz macOS, masz na myśli Sierra, prawda? Czy możesz podać w swoim pytaniu? Tylko dla wyjaśnienia.
Munesawagi,

@Angelplayer Gotowe!
systemhalted

2
Czy włączyłeś funkcję iCloud Drive, w której pulpit i dokumenty są przechowywane online?
NetherLinks,

1
Tak. Włączyłem to.
systemhalted

Odpowiedzi:


12

To nowa funkcja w systemie macOS Sierra. Pozwala umieścić folder Desktop and Documents na iCloud Drive, abyś mógł uzyskać do niego dostęp na wszystkich komputerach Mac podłączonych do tego konta, a nawet na urządzeniach iOS. Możesz go wyłączyć, naciskając Apple Menu -> O tym Macu, a następnie przejdź do pamięci i kliknij Zarządzaj w Macintosh HD (lub nazwie partycji macOS), a następnie w części iCloud możesz wyłączyć tę funkcję.


3
Czy foldery iCloud mogą być ukryte bez wyłączania synchronizacji iCloud? Dlaczego są ukryte w Finderze, ale widoczne w Terminalu?
jtheletter

2
Powinien istnieć sposób na rozwiązanie tego problemu bez wyłączania iCloud. Wyłączenie tej usługi wydaje się przesadą, abyśmy mogli znaleźć folder.
Mig82

1
Jestem bardzo zdezorientowany. Czy folder Dokumenty faktycznie znajduje się na lokalnym dysku twardym, czy tylko na iCloud?
dylnan

5

Zaznacz „Dysk iCloud” w obszarze iCloud na pasku bocznym okna Findera. Może tam być widoczny folder Dokumenty.


1
ta odpowiedź pomogła mi znaleźć foldery
Naveed Ahmad

4

To, co zrobiłem, to utworzenie aliasu tych folderów w tym samym katalogu, aby móc je zobaczyć z mojego folderu domowego.

skróty


Zrobiłem to samo. Działa świetnie i mogę włączyć iCloud. To powinna być zaakceptowana odpowiedź. Tworzenie aliasu jest również bardzo proste.
Mig82

3

Miałem też ukryty folder Dokumenty. Pojawił się na pasku bocznym, ale nie w moim katalogu użytkownika. Musiałem przenieść wszystkie moje pliki i foldery w folderze Dokumenty do innego folderu, powiedzmy na pulpicie, a następnie całkowicie usunąć folder Dokumenty za pomocą terminalu. sudo rm -r Dokumenty / Gdy tylko został usunięty, został natychmiast ponownie utworzony i teraz widoczny. Potem wszystko po prostu cofnąłem.


1
Twoja odpowiedź pomaga po wyłączeniu korzystania z iCloud for Documents. Wyłączyłem go, bawiłem się, a potem Dokumenty były w moim domu, ale kiedy przeciągnąłem Dokumenty na pasek Findera, zniknęły natychmiast.
hectorpal

2

Chociaż nie jestem pewien, jaki jest tego powód (być może usterka w wersji beta lub tymczasowa decyzja), powinieneś być w stanie obejść ten problem, używając polecenia Idź do folderu w Finderze i wprowadzając ~ / Documents. Następnie przeciągnij go do paska bocznego Ulubione i zawsze możesz uzyskać do niego dostęp z tego miejsca.


1
Nie trzeba przeciągać do Ulubionych. Na pasku bocznym powinny już znajdować się zarówno Pulpit, jak i Dokumenty ; obok iCloud kliknij Pokaż .
Graham Perrin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.