Co powinienem zrobić po kradzieży mojego iPhone'a?


1

Mój iPhone został skradziony. Co mogę zrobić, aby chronić swoje dane i odzyskać telefon?


Nie jestem pewien, czy podążę za tym, przepraszam, jestem naprawdę zdenerwowany i drżący, pisząc to wszystko. Więc co powinienem zrobić? Obecnie używam tabletu mojego brata (Samsung), aby go znaleźć. Czy powinienem poczekać, aż osoba włączy go ponownie? czy sposób, w jaki moje pakiety zostały wyłączone podczas ostatniego korzystania z telefonu, czy istnieje sposób na znalezienie go, nawet jeśli moje dane są wyłączone?
Maureen

Możesz zablokować / skasować / prześledzić swój telefon za pomocą funkcji Znajdź mój telefon . Inną rzeczą, o której mam nadzieję, że to zrobiłaś, to zgłoś jej kradzież.
Allan

Jestem z posterunku policji i zostałem poproszony o umieszczenie telefonu na czarnej liście, aby uzyskać adres, który wymaga dwóch potrzebnych numerów. Teraz mam pytanie, jak go znaleźć, jeśli umieszczę telefon na czarnej liście?
Maureen,

Odpowiedzi:


5

Przykro nam to słyszeć, ale jeśli masz konfigurację iPhone'a w iCloud, najprawdopodobniej masz konfigurację Znajdź mój iPhone i postępując zgodnie z tymi instrukcjami , będziesz mógł ustawić swój telefon w trybie utraconym i ta osoba nie będzie mogła wyświetlić dowolną treść i jeśli masz system iOS w wersji 7.0 (co robisz, jak iPhone 5s dostarczany z iOS 7) lub nowszy, telefon będzie miał blokadę aktywacji, co oznacza, że ​​ta osoba nigdy nie będzie mogła aktywować tego iPhone'a, nawet jeśli umieści urządzenie w tryb DFU.


1

Pod warunkiem, że masz włączoną funkcję Znajdź mój iPhone, możesz przejść do witryny iCloud.com, zablokować urządzenie i zlokalizować je na mapie. Jeśli telefon nie jest włączony, gdy go znajdziesz, ostrzeże Cię, gdy zostanie włączony i zlokalizowany. Kiedy już wiesz, gdzie to jest, możesz je zdobyć lub poprosić o to policję, w zależności od sytuacji.

Poza tym polecam zadzwonić do Apple pod numer 1-800-MYAPPLE i sprawdzić, czy mogą pomóc Ci oddzielić to konto od konta Apple, a możesz zgłosić to swojemu operatorowi komórkowemu, aby telefon został trwale wyłączony.


W porządku, dziękuję. Zaloguję się na moim iclould i zobaczę, co się stanie. Dziękuję Pinchus Gelbman i Kal-al
Maureen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.