Jak odinstalować xonsh?


0

próbowałem xonsh i nie przyzwyczaiłem się do tego, więc chciałbym go odinstalować, ponieważ muszę pracować.

Jak mogę wrócić do poprzedniej (domyślnej) konfiguracji terminala?

Odpowiedzi:


1

W końcu go odinstalowałem. Myślę, że dobrze byłoby odpowiedzieć na moje pytanie, ponieważ nie jest ono odbierane specjalnie dla xonsh w całym Internecie .

Po pierwsze: Zmiana domyślnej powłoki logowania

Odbywa się to tylko przez uruchomienie chsh -s /bin/bash w linii poleceń.

Widzieć: Jak odinstalować zsh .

Wreszcie: Unistall xonsh

Teraz, kiedy możesz użyć poprzedniej konfiguracji terminala, musisz go odinstalować tylko za pomocą narzędzia, którego użyłeś do instalacji (conda, pip, macports, homebrew ...). W moim przypadku był to homebrew, więc uciekłem brew uninstall xonsh.

EDYTOWAĆ : ponieważ @BradPitcher pisze w komentarzach, jeśli wykonasz te dwa kroki w złej kolejności, możesz napotkać błąd „Twoja powłoka nie znajduje się w / etc / shells”. Możesz obejść ten problem, uruchamiając sudo usermod -s /bin/bash.


Dziękujemy za powrót, aby odpowiedzieć na pytanie :-) Pomyślałem, że powinienem wspomnieć, że jeśli podejmiesz te dwa kroki w złej kolejności, możesz napotkać błąd „Twoja powłoka nie znajduje się w / etc / shells”. Możesz obejść ten problem, uruchamiając sudo usermod -s /bin/bash
Brad Pitcher
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.