Jak zatrzymać uruchamianie programu Mail.app w programie iCal?


12

I nie używać Mail.app, zamiast korzystania PostBox 2 dla wszystkich moich potrzeb e-mail. I nie używać mojego kalendarza iCal dla, synchronizując go z konta Google Apps moje.

Ilekroć iCal chce wysłać przypomnienie, próbuje otworzyć Mail.app, aby to zrobić, co jest bardzo denerwujące.

Obecnie jedynym rozwiązaniem, jakie mam, jest skompresowanie /Applicationsaplikacji Mail.app, aby iCal nie mógł już uzyskać do niej dostępu. Jednak za każdym razem, gdy system operacyjny aktualizuje (tj. Ze Snow Leopard na Lion), zastępuje Mail.app i muszę to zrobić ponownie. To wydaje się zbyt hackerskie.

Czy istnieje sposób zmuszenia iCal do zaprzestania próby otwarcia Mail.app bez konieczności ręcznego usuwania Mail.app?


Czy ktoś to rozgryzł? Obecnie używam Postbox 2 i zmodyfikowałem plik applecript w aplikacji pocztowej, a iCal nadal otwiera aplikację Mail po uruchomieniu przypomnienia. Zmieniłem również domyślne ustawienie aplikacji w aplikacji Mail na PostBox, ale nie można. Poprosiłem zespół wsparcia PostBox o pomoc w zrozumieniu tego, ale najwyraźniej nie mogą tego zrobić, zamiast tego zaoferowali mi zwrot pieniędzy. Ale nie chcę zwrotu pieniędzy, po prostu chcę, żeby to zadziałało :( Dzięki!

@Xavier Nigdy nie znalazłem odpowiedniego rozwiązania.
Darren Newton

Odpowiedzi:


2

Poniższe instrukcje (opublikowane tutaj ) zrobiły to za nas, ponieważ nasze uprawnienia były w rzeczywistości „Tylko do odczytu”, a aplikacja Mail.app wciąż się uruchamiała.

Uwaga: Jeśli iCal nadal otwiera Mail.app w celu wysłania zdarzenia po ustawieniu Postbox jako domyślnego klienta poczty:

  1. W Finderze kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę iCal, a następnie wybierz opcję Pokaż zawartość pakietu.
  2. Przejdź do folderu „Contents”, a następnie do folderu „Resources”. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder o nazwie „Skrypty” i wybierz Uzyskaj informacje.
  3. Rozwiń pole Udostępnianie i uprawnienia i kliknij ikonę kłódki w prawym dolnym rogu, aby odblokować to ustawienie. Zmień wszelkie uprawnienia wymienione jako „Tylko do odczytu” na „Odczyt i zapis”.
  4. Uruchom ponownie skrzynkę pocztową.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź bardziej szczegółową stronę integracji skrzynki pocztowej iCal, aby uzyskać więcej opcji i wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów.

Miłego dnia!


Postępowałem zgodnie z instrukcjami w drugim linku i widzę, że Postbox zmodyfikował teraz skrypt poczty. Powiadomi Cię, czy to działa, i oznaczy jako odpowiedź, jeśli tak się stanie.
Darren Newton

W rzeczywistości to nie działało. Mail.app jest nadal otwierany przez iCal w celu wysyłania powiadomień.
Darren Newton

Słyszałeś coś, Darren? Byłbym ciekawy, czy chłopaki z Postbox mają dodatkowe informacje. Wyślę wszystko, co do mnie odpiszą, jeśli uznaję to za przydatne tutaj!
Caleb

Havent coś słyszał. Skrypt działa, ale iCal nadal chce otworzyć Mail.app, gdy nadejdzie czas wysłania powiadomienia, co oznacza, że ​​muszę wrócić do całkowitego usunięcia Mail.app.
Darren Newton

1

Nieużytecznym sposobem jest nie ustawianie wiadomości e-mail jako działania przypominającego w programie iCal.

Bardziej konstruktywnie jest napisanie akcji Automatora, która używa Postboksa, a następnie użycie tej akcji automatora jako akcji przypomnienia.

Mam automatyzatora jako aplikację i jest to wpisane w iCal GetInfo as

app

Aby utworzyć Alarm iCal - Uruchom automatyzator, a pierwszą rzeczą są opcje przepływu pracy, a jedną z nich jest Alarm iCal - Automatyzator może wówczas dołączyć powłokę lub skrypt AppleScript do wywołania Twojego programu pocztowego


1

Miałem to samo i znalazłem odpowiedź na SuperUser :

Dlatego, chyba że wyłączysz Mail.app odpowiadający na to wywołanie AppleScript (powiedz aplikacji „Mail”), istnieje naprawdę tylko jeden sposób na zabicie Mail.app (zgodnie z moim komentarzem do odpowiedzi waiwai):

sudo chmod 000 /Applications/Mail.app/Contents/MacOS/Mail

Odwrócić:

sudo chmod 755 /Applications/Mail.app/Contents/MacOS/Mail

0

Możesz spróbować:

Otwórz aplikację Mail. Następnie w oknie dialogowym Preferencje zmień wartość parametru menu podręcznego o nazwie „Domyślny czytnik wiadomości e-mail” na „Postbox 2”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
To nie działa. Mam Default email reader:w Mail.app w moim systemie ustawioną na Sparrow.app (1.3.2) i iCal nadal próbuje otworzyć Mail.app, aby wysłać zmiany do wydarzeń innym uczestnikom i powiadomienia o wydarzeniach.
Ian C.

Zrobiłem to również i to nie działa.
Darren Newton,

To nie działa iCal otwiera Mail.app z pliku Apple Script. Nie przestrzega tego ustawienia. Jeśli używasz Sparrow, możesz spróbować użyć mojego skryptu: gidogeek.com/post/6037637963/ical-sparrow, ale to nie działa dla 10.8.
Gidogeek,

0

Podobne pytanie zostało ostatnio zadane na temat Sparrow: Jak mogę używać Sparrow do wysyłania powiadomień e-mail iCal zamiast Mail.app?

W odpowiedzi na to pytanie znalazłem skrypt, który robi wszystko, co chcesz, ale dla Sparrow (alternatywny klient poczty dla OS X). Być może będziesz mógł zmienić ten AppleScript, aby osiągnąć to, czego szukasz, za pomocą wybranego klienta poczty.


Dzięki za to, że dostosowujemy się obecnie przy pomocy support.postbox-inc.com/entries/509550-applescript-support - powiadomimy Cię, czy to działa.
Darren Newton
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.