Jak przeprowadzić recykling 10-letniego komputera iMac (wyświetlacz)?


1

W okolicy jest wiele pytań, które można powielić, aby połączyć komputer (często laptop) z komputerem iMac w celu ponownego wykorzystania większego wyświetlacza jako drugiego monitora. W zależności od dostępnych portów i dokładnego numeru modelu często pojawiają się cytowane rozwiązania, takie jak Target Display Mode, VNC Screen Sharing, Remote Desktop, Screen Recycler, Air Display lub Air Play . Wszystkie wymagają jednak komputera iMac do uruchomienia systemu operacyjnego. Co się stanie, jeśli jakiś element starego komputera iMac (32-bitowy model Intel z 2006 r., Ograniczony do OS X 10.6.8) zostanie zepsuty, powiedzmy dysk twardy, aby się nie uruchomił i dobrze byłoby go rozebrać.

Chciałbym zachować przynajmniej wyświetlacz, zasilacz i obudowę, może przylutować na niektórych złączach lub dodać alternatywne kable, które nie powinny kosztować zbyt wiele. Wszystko inne może pozostać w środku, chyba że niepotrzebnie zużyje energię.

Co trzeba zrobić, aby odzyskać nadal działający wyświetlacz?


2
Jak wygląda dla Ciebie reklamacja? (fixit będzie miał instrukcję naprawy wyjaśniającą, jak to rozebrać i jakie masz dostępne złącza). Zedytowałem napęd optyczny, ponieważ kroki, aby uruchomić wyświetlacz niekoniecznie muszą sprawić, że napęd optyczny będzie działał.
bmike

@bike Zachowaj przynajmniej wyświetlacz, zasilacz i obudowę, może przylutować niektóre złącza lub dodać alternatywne kable, które nie powinny kosztować zbyt wiele. Wszystko inne może pozostać w środku, chyba że niepotrzebnie zużyje energię.
Crissov,

Bez względu na to, jak to pokroisz - po lutowaniu i konwersji będziesz mieć 10-letni monitor. Szybkie wyszukiwanie w serwisie eBay monitorów z tej epoki, a szukasz ceny 25 USD; mniej niż koszt przyzwoitego złącza DVI do LVDS, aby to zadziałało. Oprócz naprawy w celu uruchomienia FreeBSD lub czegoś do testowania lub trzymania w garażu w celu odniesienia się do naprawy samochodu, najlepszym upcyklingiem, jaki możesz tutaj zrobić, jest sprzedaż go na części.
Allan,

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.