Wymieniony dysk SSD na MBPr pokazany jako Zewnętrzny


1

Wymieniłem wewnętrzny dysk SSD MBPr na dysk OCW Aura.

Działa świetnie, ale jest rozpoznawany jako „Zewnętrzny” (mimo że jest instalowany wewnętrznie), co oznacza, że ​​pojawia się na Finder / Desktop jako dysk zewnętrzny, a nawet pokazuje przycisk wysuwania.

Na pierwszy rzut oka w raporcie systemowym problem powinien być oznaczony jako „Nośnik wymienny: Tak”. W jakikolwiek sposób to zmienić i sprawić, by OS X prawidłowo postrzegał go jako dysk wewnętrzny?

Korzystam z najnowszej wersji El Capitan btw, a napęd to OCW Aura 480.

Odpowiedzi:


1

Tak, ponieważ sam miałem ten sam problem, musisz usunąć i ponownie skonfigurować dysk od zera. Pochodzi z ustawień fabrycznych, jak opisano z dowolnego powodu. Po utworzeniu kopii zapasowej wszystkich danych (lub jeśli masz już dobrą kopię zapasową lub jej nie potrzebujesz), postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

Wyłącz komputer Mac. Włącz, a następnie natychmiast przytrzymaj lewy klawisz Command, Option i R.

Spowoduje to uruchomienie komputera w trybie odzyskiwania na komputerze Mac.

Po uruchomieniu przejdź do Utilities, Terminal.

Wewnątrz terminala wpisz:

diskutil unmountdisk disk0

gpt destroy /dev/disk0

Zamknij terminal.

Otwórz Narzędzie dyskowe.

Kliknij dysk OWC Aura po lewej stronie, a następnie wybierz przycisk Wymaż. Po usunięciu zamknij narzędzie dyskowe, a następnie wybierz opcję Zainstaluj ponownie system OS X i wybierz nowo sformatowany wolumin.

Należy zauważyć, że jest teraz wyświetlany jako zwykły dysk wewnętrzny.


uruchomiłem komputer z dysku USB nie z sieci, ale zrobiłem dokładnie to, co zasugerowałeś, odmontowałem dysk, następnie zniszczyłem tablicę partycji GUID i sformatowałem dysk; po ponownej instalacji systemu Mac OS (Sierra) dysk nadal pojawiał się jako Zewnętrzny. Masz pomysł, jak to naprawić inaczej?
amstram

1

Walczyłem z tym problemem przez weekend. Problem, na który natrafiłem, polegał na tym, że system Windows 10 po prostu nie zakończył instalacji po zainstalowaniu dysku SSD (PCI) OWC Aura 1TB. Powoduje to zatrzymanie na różnych% kroku „Przygotowywanie plików do instalacji”. Nic, co próbowałem, nie zadziałało.

Skończyło się na zrobieniu klonu wszystkich moich dysków Acronis trueimage 2017. Ważnym krokiem jest upewnienie się, że masz prawidłową partycję odzyskiwania w OSX. Jest to bardzo ważne ze względu na sposób skonfigurowania dysku. Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej Acronis skonfigurowałem uniwersalny nośnik rozruchowy Acronis w OSX. To USB było niezbędne. Po zakończeniu ponownie uruchomiłem MBPr. I uruchomił się z uniwersalnego nośnika rozruchowego (acronis) i pozwól acronis sklonować kopię zapasową do nowej Aury 1 TB. Po zakończeniu udało mi się idealnie uruchomić zarówno w systemie OSX, jak i Windows.

Nadal miałem jednak problem z dyskiem zewnętrznym. W OSX dostałem sterownik od OWC dla „bootcamp” tutaj: Wsparcie OWC Pobieranie sterowników Wybierz odpowiedni dla siebie (Aura SSD dla połowy 2013 roku i później MacBook Air i MacBook Pro z wyświetlaczem Retina). Następnie zainstaluj go w OSX. Po ponownym uruchomieniu, Narzędzie dyskowe wyświetlało teraz nośnik OWC Aura SSD jako „Wewnętrzny dysk fizyczny PCI 960.04 GB”, gdzie wcześniej był zawsze zewnętrzny. Pozostaje jeszcze jeden problem, to znaczy, że nie mogę uzyskać raportu systemu, aby poprawnie wyświetlać dysk jako NIE wymienny. Wydaje się, że istnieje wymienny element, którego nie potrafię wymyślić, jak zmienić na false.

NB: Próbowałem BootIt z Lexar w Windows. Działa dobrze w systemie Windows, ale z jakiegoś powodu nie ma wpływu na OSX.

Mam nadzieję że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.