Jak sprawić, by Safari zapamiętywało poziom powiększenia dla każdej witryny?


18

Domyślny rozmiar czcionki Safari nie jest wystarczająco duży dla moich oczu, więc muszę nacisnąć + +na każdej stronie, którą odwiedzam. Mógłbym użyć CSS do ustawienia domyślnego poziomu powiększenia w Safari, ale chcę różne poziomy powiększenia dla Twittera, Facebooka, StackOverflow itp.

Czy jest dostępne rozszerzenie lub inny sposób na zapamiętanie przez Safari ustawień poziomu powiększenia dla poszczególnych witryn ?

Odpowiedzi:


8

Tak,

Istnieje rozszerzenie dla tego o nazwie ZoomBySite . Oto opis oprogramowania z jego strony internetowej:

ZoomBySite to rozszerzenie Safari, które automatycznie powiększy każdą witrynę do poziomu powiększenia Twojej ostatniej wizyty na stronie. Witryna jest zdefiniowana przez unikalną nazwę domeny (więc www.apple.com uważa się za inną niż store.apple.com i każda z nich może mieć swój własny unikalny poziom powiększenia).

Robi to poprzez przechwytywanie skrótów klawiaturowych Zoom In i Zoom Out [...]. Powiększa lub pomniejsza stronę o żądaną wartość (patrz sekcja Preferencje poniżej), a także przechowuje poziom powiększenia dla witryny. Podczas ładowania każdej strony sprawdza, czy jest zapisany poziom powiększenia i ustawia go ponownie dla bieżącego przeglądania. Jeśli zmienisz poziom powiększenia witryny, wszelkie inne karty lub okna otwarte dla tej witryny również zmienią poziom powiększenia.


Z jakiegoś powodu nie działało to dla mnie przez kilka pierwszych uruchomień, ale ostatecznie zaczęło się podpinać skróty klawiaturowe, zgodnie z obietnicą. Niesamowity. Dzięki!
Dan

4
To nie działa
Ory Band

Pracuje dla mnie. Wbudowane skróty Zoom kb działają dobrze z tym rozszerzeniem.
Erik Kaplun

1
Cofam swoje słowa: działa, ale ciągle zapomina o powiększeniu zakładek; także poziomy powiększenia między poszczególnymi zakładkami zakłócają poziomy powiększenia w innych zakładkach - w skrócie: zbyt buggy, aby były przydatne w tej chwili (przynajmniej na moim MBP)
Erik Kaplun

6

Rozszerzenie Quickstyle Safari dobrze mi to służyło.

W szczególności umożliwia zmianę tylko rozmiaru czcionki lub praktycznie każdej innej bardzo szczegółowej zmiany.

Kliknij ikonę paska narzędzi (lub użyj skrótu klawiaturowego) i wybierz element na stronie, do którego chcesz zastosować zmiany ( lub dowolny element), aby wywołać edytor wstępnie wypełniony regułą, która będzie obowiązywać dla wszystkiego, co wybrałeś .

zrzut ekranu 1

Jeśli chcesz zastosować bardzo ogólnie, po prostu zmień nazwę reguły na body.

Jeśli chcesz podwoić rozmiar czcionki, wpisz:

font-size: 200% !important;

Witryna powinna się ponownie renderować, gdy tylko zapiszesz regułę.


3
Quickstyle pamięta również ustawienie zoomu, takie jak ZoomBySite
Stefan Schmidt,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.