Jak ustawić domyślny poziom powiększenia w Safari?


19

Mam komputer Mac Mini, którego używam jako komputera kina domowego, a moją jedyną prawdziwą skargą jest to, że nie mogę ustawić domyślnego poziomu powiększenia w przeglądarce Safari. Trudno odczytać cały ten mały tekst z odległości 7 stóp od mojego telewizora, więc zawsze powiększam.

Więc: czy istnieje jakieś rozszerzenie lub ukryty hack, który zmusza Safari do automatycznego powiększania?


1
Metody „domyślny CSS” i „Wtyczka All Pages Zoom” psują znaczną liczbę witryn, w szczególności własną witrynę Apple Member Member Center. Na przykład ustawiłem domyślną wartość pomniejszenia (75% dla CSS lub 80% dla wszystkich stron Zoom), a strona nie wypełnia ekranu. Zrzut ekranu
adib

Odpowiedzi:


12

W najnowszej wersji Safari (11) przejdź do:

Safari -> Preferencje -> Strony internetowe -> Powiększenie strony

Tam możesz ustawić domyślny zoom strony dla wszystkich witryn lub określonej witryny.

Wygląda na to, że jest to natywna funkcja Safari (zniknęło ustawienie powiększenia strony na karcie Zaawansowane w preferencjach).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


16

Zgodnie z tym postem z forum dyskusyjnego Wsparcia Safari firmy Apple :

1) Utwórz plik o nazwie defaultzoom.css (lub dowolną inną nazwę, po prostu upewnij się, że ma rozszerzenie css ).

2) Skopiuj i wklej w następujący sposób:

  body { 
   zoom: 130%; 
  }

zmień 130 na dowolną liczbę, która Ci odpowiada. >100oznacza powiększenie , <100oznacza oddalenie . Nie zapomnij znaku procentu!

3) W safari przejdź do Preferences > Advanced. W obszarze arkusza stylów wybierz Inne ... i wskaż utworzony plik.

4) Może być konieczne ponowne uruchomienie safari, aby zmiana zaczęła obowiązywać.


[Powyżej zarówno podkreślenie, jak i formatowanie kodu (dla tekstu niezwiązanego z kodem) zostały dodane do oryginalnego cytatu przez Am1rr3zA ].


4
Mogę sprawdzić, czy działa to w Safari 5.1 pod Lionem. Nie musiałem nawet restartować; od razu wpłynęło to na stronę, którą przeglądałem.
Armentage

1
@Arageage Same for Safari 7.0.5 under Mavericks.
yurkennis

1
Ta „domyślna metoda CSS” i „Wtyczka All Pages Zoom” psuje znaczną liczbę witryn, w szczególności własną witrynę Apple Member Member Center. Na przykład ustawiłem domyślną opcję pomniejszenia, a strona nie wypełnia ekranu. Zrzut ekranu .
adib

Zoom ciała nie działa w systemie macOS Sierra.
Fish Monitor


4

Jak wspomniano w Am1rr3zA, możesz wybrać niestandardowy arkusz stylów z preferencji:

Dodałem te reguły do ​​mojego pliku safari.css:

html {
  zoom: 125%;
}
img {
  zoom: 75%;
}
@media print {
  html {
    zoom: 100%;
  }
}

Ma jednak wiele irytujących skutków ubocznych. Ale ZoomBySite i AllPagesZoom mają te same skutki uboczne, a także AllPagesZoom ma zauważalne opóźnienie, zanim zmieni poziom powiększenia.


1
Chciałbym wymienić bodysię html, gdyż <html>element może być stylizowany też.
Mathias Bynens

1
Ta metoda psuje znaczną liczbę witryn, w szczególności własną witrynę Apple Member Member Center. Na przykład ustawiłem domyślną opcję pomniejszenia, a strona nie wypełnia ekranu. Zrzut ekranu .
adib

3

Jeśli przejdziesz do „preferencji” na karcie Safari, a następnie do „zaawansowanych”, możesz kliknąć przycisk „Nigdy nie używaj rozmiarów czcionek mniejszych niż”, a następnie wybierz odpowiedni rozmiar czcionki. Wtedy nie będziesz musiał zezować i zbliżyć się do ekranu, aby go przeczytać.


2

Wszystkie strony Zoom

... pozwala „łatwo ustawić jeden poziom powiększenia dla wszystkich stron internetowych i zapamiętać go”. Używam go w przeglądarce Safari 5.1.7.

Możesz pobrać go z galerii rozszerzeń Apple pod produktywnością lub bezpośrednio od programisty .

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Jest jednak niewielkie opóźnienie przed zastosowaniem poziomu powiększenia. I psuje wiele stron internetowych, takich jak ustawianie poziomu powiększenia w CSS.
Lri

1
Ta metoda „All Pages Zoom plugin” niszczy dużą liczbę witryn, w szczególności własną stronę Apple Member Member Center. Na przykład ustawiłem domyślną opcję pomniejszenia, a strona nie wypełnia ekranu. Zrzut ekranu .
adib

1
Łamie także polecenia (aby przejść na górę strony) (ale nie polecenia) podczas korzystania z Safari w El Capitan.
pułap kot

2

Po 6 latach w końcu mamy tę funkcję w natywnym Safari 10, więc nie wymaga już CSS ani rozszerzenia (kiedyś stosowałem CSS, ale zepsuł wiele witryn, jak wskazał @adib):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

AKTUALIZACJA: Dzięki @wisbucky, Safari 11.0 faktycznie ma nowy wygląd. Może teraz zapamiętać poziom powiększenia dla każdej witryny. Możemy to również dostosować za pomocą pozycji menu „Safari” -> „Ustawienia dla tej witryny ...”, a tam można znaleźć dokładną opcję „Powiększenie strony”. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć tutaj i tutaj .


1
Nie widzę tej opcji w Safari 11.0
wisbucky

1
@wisbucky: odpowiednio zaktualizowałem odpowiedź, dziękuję bardzo!
Tsung-Ting Kuo

2
Dziękuję za aktualizację. Pamiętaj jednak, że nie ma już globalnego ustawienia powiększenia strony. Musisz to ustawić za każdym razem, gdy odwiedzasz nową stronę. :(
wisbucky,

@wisbucky: Wierzę w to i dziękuję za aktualizację tej odpowiedzi!
Tsung-Ting Kuo,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.