Uderzenie wydajności w grach dzięki Parallels Desktop dla komputerów Mac


2

Mam MacBooka Pro Retina 15 "z połowy 2014 r. (16 GB, Iris pro, 750 M Nvidia, 512 GB SSD). Nie lubię korzystać z Boot Camp, nie jest produktywny i nie lubię używać Windowsa, chyba że jest super niezbędny.

Widziałem film na YouTube z osobą grającą w BattleField 4 z Parallels Desktop na tym samym modelu MacBooka Pro, który mam, i gra wydaje się grać dobrze.

Chcę grać w DayZ i Overwatch, moje pytanie brzmi: czy gra Parallels Desktop wpłynie na wydajność lub żywotność mojego laptopa (ciepło, itp.)?

Odpowiedzi:


4

Nie, komputer będzie w porządku, a wydajność będzie w porządku, ale wiąże się to z odrobiną zabawy.

Parallels wykorzystuje technologię zwaną wirtualizacją, aby uruchomić inny system operacyjny - w tym przypadku Windows - używając kombinacji sprzętu i oprogramowania do stworzenia „maszyny wirtualnej”, która działa jak komputer. Ze względu na różnorodność istniejących technologii maszyny wirtualne oferują całkiem dobrą wydajność w porównaniu do ich rzeczywistych fizycznych odpowiedników i mogą być używane do gier o względnie obniżonej wydajności. I nie, komputer nie wybuchnie, zarządzanie ciepłem i wszystko to samo.

Niestety, Parallels: GPU ma problem. Nowoczesne gry (takie jak te, w które chcesz grać) polegają w dużej mierze na procesorach graficznych, aby zapewnić dobrą wydajność. Gry takie jak te polegają na interfejsach API do obsługi wielu funkcji związanych z procesorami graficznymi. Obecnie istnieją dwa podstawowe interfejsy API do gier: Microsoft DirectX i OpenGL . Niestety, DirectX jest dostępny wyłącznie dla systemu Windows - dlatego gry korzystające z DirectX są na ogół wyłączne dla systemu Windows (ignorowanie konsol.) Gry, które opisałeś, używają DirectX: dlatego są dostępne wyłącznie dla systemu Windows. Stanowi to problem przy korzystaniu z Parallels: ponieważ działa maszyna wirtualna, zwykle nie może wykonywać wywołań niskiego poziomu wymaganych przez interfejsy API takie jak DirectX do GPU. Aby obejść ten problem,Parallels tłumaczy wywołania DirectX na wywołania OpenGL (które działają na komputerach Mac) przed ich wykonaniem. Może to spowodować nieco znaczący spadek wydajności, choć może być do zniesienia.

Jednak najnowsze procesory Intel rozpoczęły sprzedaż z technologią o nazwie Intel Virtualization Technology for Directed I / O (VT-d), która pozwala na przekazywanie połączeń niskopoziomowych przez maszynę wirtualną, co wyeliminowało opisany wcześniej spadek wydajności. Twój procesor Haswell jest na tyle nowy, że jest dostarczany z tą technologią na pokładzie! Postępując zgodnie z instrukcjami dla Parallels , możesz wykorzystać VT-d w Parallels, aby uruchamiać gry Windows z niewielkim spadkiem wydajności. Jest dość długi, zawiera odniesienia do kilku innych stron i ogólnie nie działałby dobrze, jeśli opublikowałem go tutaj, tak jak zwykle, więc polecam go przeczytać.

Podsumowując, będziesz w stanie grać w swoje gry za pomocą Parallels, dobrze przy odrobinie pracy.


W jaki sposób wpływa to na paralele i grę, jeśli utrzymuję równoległą maszynę wirtualną z systemem Windows na zewnętrznym dysku twardym 3.0?
Abhimanyu Aryan

1
Nie za tonę, czasy ładowania wzrosną, ale wszystko inne powinno być w porządku.
JMY1000,

1
Nie ma problemu, mam nadzieję, że to pomogło :)
JMY1000,

2

Najprawdopodobniej zobaczysz spadek wydajności podczas uruchamiania maszyny wirtualnej na komputerze Mac. W zależności od tego, ile zasobów pozwolisz na użycie maszyny wirtualnej, będzie to miało na to wpływ. Przykład: jeśli użyjesz 10 gramów pamięci RAM dla Win VM, a następnie spróbujesz zrobić coś ciężkiego na komputerze Mac (pozostało tylko 6 koncertów), możesz zobaczyć hit.

Nie sądzę, aby Parallels działał w twoim systemie lepiej niż inne oprogramowanie, więc nie powinien zmniejszać wydajności ani żywotności twojego laptopa. Użytkowanie i zużycie to użytkowanie i zużycie.

Chociaż pełna informacji, odpowiedź z JMY1000 nie wydaje się mieć zastosowania do Parallels Desktop dla komputerów Mac, ale raczej Parallels Workstation Extreme , która działa tylko w systemach Windows i Linux. Smutna mina. Nadal kopie ... wygląda na to, że VT-D był eksperymentalną funkcją w poprzednich wersjach Parallels Desktop, więc może być nadzieja ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.