aktualizacja wiersza poleceń Python3


1

Mam zarówno Python 2.7, jak i 3.5.1 zainstalowane na moim komputerze Mac (El Capitan). Opuściłem wersję 2.7 zgodnie z tym zaleceniem .

Teraz chciałbym zaktualizować wersję 3.5.1 do najnowszej, ale z poziomu wiersza poleceń. Czy jest na to sposób (najlepiej z poziomu samego Pythona)?


Link do posta SO, do którego linkujesz, zawiera kilka odpowiedzi. Jak zainstalowałeś 3.5.1?
bmike

Odpowiedzi:


2

Możesz łatwo przełączać wersje Pythona za pomocą pyenv.

Na przykład (przy użyciu Homebrew ):

$ brew update
$ brew install pyenv
$ echo 'eval "$(pyenv init -)"' >> ~/.bash_profile

$ exec $SHELL

$ pyenv install 2.7.12
$ pyenv install 3.5.2
$ pyenv global 2.7.12 3.5.2

$ python -V
Python 2.7.12

$ python2 -V
Python 2.7.12

$ python2.7 -V
Python 2.7.12

$ python3 -V
Python 3.5.2

$ python3.5 -V
Python 3.5.2

1

Użyłbym homebrew, abyś mógł zaktualizować lub zainstalować za pomocą polecenia w jednym wierszu:

brew install python3 && brew upgrade python3

-1

Niestety nie ma innego wyjścia z wiersza poleceń niż zainstalowanie Homebrew , nieoficjalnego menedżera pakietów dla systemu macOS, a następnie wpisanie brew install python3.

Ta metoda powoduje pewne problemy. Podczas instalowania Pythona przez Homebrew nie usuwa on żadnej starej wersji Pythona (ze względu na kompatybilność). Oznacza to, że stare wersje mogą znajdować się na dysku twardym, zajmując miejsce, które można wykorzystać na coś innego. Innym możliwym problemem związanym z Homebrew jest to, że musi on zainstalować Xcode, aby mógł skompilować i zainstalować Pythona na urządzeniu (a obecna wersja Xcode zajmuje ponad 10 gigabajtów miejsca na dysku HD, aby nie uwzględniać miejsca do przechowywania źródła kod).

Preferowanym i oficjalnym sposobem instalacji Pythona jest .pkginstalator dostępny na ich stronie internetowej, ale nie usuwa to również starych instalacji Python3 (ponownie, z tych samych powodów).

Wszystko sprowadza się do tego , jak chcesz przejść do instalacji Pythona. Istnieje wiele różnych sposobów i wymieniłem tylko te, które wydają się najbardziej odpowiednie dla twojej sytuacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.