Jak sprawić, by linki symboliczne były niewidoczne w Finderze?


12

Korzystam SetFilez terminala, aby pliki i foldery były niewidoczne w oknach Findera. Nie działa to na dowiązania symboliczne: miejsce docelowe dowiązania symbolicznego staje się niewidoczne, a nie samo dowiązanie symboliczne.

Widzę wiele dowiązań symbolicznych, w /których są one niewidoczne w Finderze (np. /etc -> private/etc), Więc wydaje się to możliwe. Czy mogę powielić to zachowanie?

Odpowiedzi:


14

Ukryć:

chflags -h hidden <symlink>

Aby pokazać ponownie:

chflags -h nohidden <symlink>

Zauważ, że opcja -h została dodana tylko w Lionie. Wolę używać chflags, ponieważ SetFile jest dostarczany tylko z Narzędziami dla programistów.
Eric3

-h Jeśli plik jest dowiązaniem symbolicznym, zmień tryb samego łącza, a nie plik, na który wskazuje.
malhal

2

Błąd odczytu.

-P                # perform action on symlink instead of following it

Ta flaga ma dziwne wcięcia SetFile -hi musiałem ją po prostu zignorować, zakładając, że była związana z -mflagą daty.

Więc,

SetFile -P -a V my_symlink

Mam twoją flagę, ale dobrze jest odpowiedzieć na własne pytanie, jeśli sam znajdziesz odpowiedź. Po prostu sprawdź pozostałe odpowiedzi, aby upewnić się, że nie ma lepszej niż Twoja. Bez obaw.
Philip Regan,

0

Jeśli korzystasz ln -s source_file target_filez terminala, zobaczysz np. /etc -> private/etcW ls -la- ale pokazany jest tylko plik docelowy w folderze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.