Czy mogę przenieść aplikację i jej dane na inny komputer Mac


2

W szóstej klasie dostałem MacBooka Air jako laptopa do szkoły. Teraz kończę szkołę i idę do liceum, więc muszę oddać laptopa na dobre. Teraz mam ten laptop od dłuższego czasu i dostosowałem wszystko tak, jak lubię. Na przykład w mojej przeglądarce Opera dodałem wiele rozszerzeń, skryptów użytkownika i dostosowałem go tak, jak lubię. Teraz chciałbym przenieść tę przeglądarkę wraz ze wszystkimi jej danymi na mojego osobistego MacBooka Pro. Czy jest na to łatwy sposób? Uważam, że dane są przechowywane pod:

Użytkownik> Biblioteka> Obsługa aplikacji> „Nazwa aplikacji” / „com.Application's Website”

Chociaż nie jestem tego pewien, ale jeśli dane tam rzeczywiście są, to mogę po prostu skopiować ich zawartość i umieścić w tym samym pliku na moim MacBooku Pro. Wolałbym tego nie robić, chyba że będę musiał, na wypadek, gdyby coś zepsuło.

Wydaje mi się, że powinien istnieć łatwiejszy sposób na zrobienie tego. Jakakolwiek pomoc się przyda, dzięki!

Odpowiedzi:


1

Możesz użyć wbudowanego Asystenta migracji, aby przenieść ustawienia, aplikacje i dokumenty na nowy komputer.

Przenieś zawartość na nowy komputer Mac Użyj Asystenta migracji, aby skopiować wszystkie dokumenty, aplikacje, konta użytkowników i ustawienia na nowy komputer Mac z innego komputera.

Oto dokument o tym, jak go używać (chociaż jest to dość proste i wygląda na to, że jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera Mac). Nie mogę powiedzieć z całą pewnością, że wszystkie twoje dostosowania zostaną skopiowane, ale jest to najłatwiejsza, najbardziej kompletna i darmowa dostępna opcja.


Dziękuję, ale jeśli mam rację, Asystent migracji nie kopiuje wszystkiego na nowy komputer Mac, zastępując wszystko, co było na nowym komputerze Mac? Chcę tylko skopiować kilka aplikacji wraz z ich danymi.
grahamcracker1234

Wierzę, że możesz użyć wybierz podzbiór danych z maszyny źródłowej. Zrzut ekranu aplikacji na stronie pokazuje, jak dokonać wyboru. Możesz uruchomić go i zobaczyć, co wybierze, zanim zdecydujesz, czy chcesz go użyć .
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.