Czy są dostępne adaptery zestawu słuchawkowego do komputerów MacBook Pro?


12

Kupiłem zestaw słuchawkowy, który ma (oczywiście) męskie wejście słuchawkowe i wyjście mikrofonowe. Problem w tym, że MacBook Pro nie ma wejścia mikrofonowego. Zamiast tego mają wejście audio.

Jednak stosunkowo nowe wersje MacBooka najwyraźniej łączą wyjście audio z wejściem mikrofonu, umożliwiając na przykład podłączenie słuchawek iPhone'a do komputera i działanie zgodnie z oczekiwaniami.

Zastanawiałem się więc, czy istnieją adaptery, które wzięłyby dwa gniazda i połączyły je w jedno gniazdo „kompatybilne z iPhone'em”, do którego mógłbym podłączyć MacBooka Pro.


1
Na przyszłość, jeśli zamierzasz kupić zestawy słuchawkowe do gier / muzyki / skype, następnym razem kup bezpośrednio zestawy USB. Znacznie lepsza jakość (cyfrowa).
Martin Marconcini,

przepraszam za moją ignorancję, ale czy to oznacza, że ​​żeńskie wejście audio komputera MacBook Pro nie akceptuje wejścia mikrofonu?
Robert S Ciaccio,

1
@calavera To właśnie to oznacza. Przyjmuje połączenie „wejście audio”, które jest sygnałem cyfrowym. Wejście mikrofonu jest analogowe (i słabe).
zneak

1
@zneak wow, który naprawdę wieje ... więc jeśli chciałbym podłączyć zewnętrzny mikrofon do nagrywania wywiadu, to by nie zadziałało?
Robert S Ciaccio,

1
@calavera Nie (chyba że ma wyjście liniowe zamiast wyjścia mikrofonowego), ale zintegrowany mikrofon robi całkiem dobrą robotę. Jeśli nie ma zbyt wiele hałasu (jak muzyka lub wściekli fani biegający z pełną mocą), powinno być całkiem dobrze.
zneak

Odpowiedzi:


3

Oczywiście połączone gniazdo na Macbooku jest analogowe, oczywiście przyjmuje sygnały mikrofonowe (na przykład współpracuje z zestawami słuchawkowymi Apple i innych marek dla iPhone'a), a nie tylko sygnały wejścia liniowego (możesz nawet podłączyć gitarę elektryczną z pasywnym adapterem od iRig) i jak słusznie wskazuje Zneak w swoim pytaniu, nie byłoby łatwo stworzyć adaptera, który podzieli jedno gniazdo słuchawkowe na Macbookach na słuchawki i mikrofon, co jest również świetne, jeśli chcesz użyć najwyższej klasy zestawu słuchawkowego, takiego jak Sennheiser PC 360. Niestety ja nie udało się znaleźć takiego produktu, a jedynie przewodnik, jak go stworzyć .

Wreszcie, zestawy słuchawkowe USB nie są w żaden sposób lepsze. Używają tylko dodatkowej mocy procesora, bałaganu w portach USB i są tak dobre, jak stosowane przez nich przetworniki cyfrowo-analogowe, przetworniki ADC, słuchawki i mikrofon. Teraz te komponenty są znacznie lepsze w Macbooku i dobry analogowy zestaw słuchawkowy ...


Słuchawkowy Buddy w Amazon twierdzi, że nie tylko to. Ale nie jestem pewien, jak dobrze to zadziała, ponieważ pinout zestawu słuchawkowego, którego Apple używa w Macbooku, iPhonie lub iPadzie, różni się od niektórych innych producentów (dlatego nie można używać zestawu słuchawkowego iPhone z, powiedzmy, Samsung Galaxy S)


I odwrotnie, korzystałem z zestawu słuchawkowego Galaxy S bez żadnych problemów na MacBooku Pro.
zneak

2

Niektóre zestawy słuchawkowe z dwoma wtyczkami są wyposażone w adaptery USB, np. Moje obecne słuchawki (zwróć uwagę na zakreślony klucz sprzętowy).

Możesz także kupić adaptery USB innych firm, które powinny działać (nacisk na to, co należy ), takie jak ten adapter USB 2.0 Virtual 7.1 Channel Sound Card .

Jednak nie znam żadnego adaptera ze standardowymi gniazdami słuchawek z dwiema wtyczkami i wyjściem na słuchawki z jedną wtyczką - ale chciałbym, żeby tak było, ponieważ wtedy może to również działać w przypadku podłączania standardowych słuchawek z dwoma wtyczkami do iPhone'ów i iPadów.


1
Rzeczywiście, i najwyraźniej wszystko, czego potrzeba, to złącze męskie TRRS, dwa złącza żeńskie TRS i pewne umiejętności lutownicze.
zneak

2

Problem polega na tym, że wejście „Mic” we wszystkich liniach Macintosha (Macbooki, iMacs, Mac Pro) nie jest wejściem Mic, ale wejściem liniowym, jak już powiedziano.

Wejście liniowe oczekuje znacznie wyższego sygnału niż typowy mikrofon, więc sygnał jest ledwo słyszalny, jeśli bezpośrednio do niego podłączysz mikrofon.

Następnie mamy problem z impedancją, inną impedancję można wytłumaczyć jak… wyobraź sobie małą kulę wodną (mikrofon) uderzającą w ceglaną ścianę (wejście liniowe). Właśnie tego doświadcza dźwięk pochodzący z mikrofonu, kiedy „uderza” w linię wejściową. Odbija się i nic nie przechodzi.

Jeśli chodzi o twoje pytanie, nie jestem tego świadomy, ale możesz uzyskać bardzo tanie klucze USB, które pozwolą ci podłączyć słuchawki i mikrofon do jednego USB. Istnieje wiele, Creative Labs ma jedno, o ile pamiętam. Zazwyczaj są one przestarzałe, ponieważ większość słuchawek do obliczeń jest bezpośrednio USB, co oznacza, że ​​mają zintegrowane obwody.


2

Tak. Jak wcześniej wspomniał Kyle , „Zestaw słuchawkowy” (około 15 USD od Amazon ) doskonale nadaje się do tego zadania. Korzystając z niego, możesz korzystać ze swojego normalnego mikrofonu (i opcjonalnie słuchawek), podłączając je do połączonego portu „słuchawek” na MBP (nie do portu „wejścia audio”).

Pamiętaj, że w moim MBP (połowa 2010 r.) Ta funkcja nie działa w systemie Windows XP lub Windows 7. Jeśli potrzebujesz mikrofonu zestawu słuchawkowego w systemie Windows, zaleciłbym adapter USB-Mic, na przykład Griffin iMic.


Lub uzyskaj znacznie tańszą wersję na monoprice.com/products/product.asp?p_id=7116
Rich Unger

1

Mam złącze USB -> żeńskie, które pozwala podłączyć do niego męskie gniazdo słuchawkowe lub męskie gniazdo mikrofonowe, a następnie użyć „oficjalnego” żeńskiego adaptera na laptopie. Czy to pomogłoby?


Czy możesz podać link i / lub numer modelu? Jak bardzo dokładnie to przetestowałeś? Czy działa dobrze ze Skype?
Ctrl-Alt-Del Fatigue
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.