Czy karta lotniska Mac może obsługiwać tylko 802.11 N, G, B lub A?


12

Czasami miło jest na stałe zakodować port sieciowy z przewodowym połączeniem, aby nie negocjować automatycznie i wymuszać 100 półdupleksu, nawet jeśli skonfigurowano wyższą prędkość i można negocjować na przełączniku.

Czy mogę podobnie zmusić oprogramowanie lotniska, a tym samym sprzęt, do uruchomienia tylko jednego smaku 802.11? Czy mogę użyć tego airportpolecenia, aby preferować wyższy / niższy kanał zamiast łączyć się według siły sygnału? Możliwe, że będą dostępne alternatywne sterowniki lub jakieś narzędzie do testowania przez programistów, aby wywierać taki poziom kontroli nad chipsetami Wi-Fi na komputerach Mac.

Chcę wymusić to po stronie Maca w przypadkach, gdy nie mogę kontrolować stacji bazowych lub chcę przetestować określony kanał jednoczesnego routera dwupasmowego, który jest połączony z innym ruchem.

mac:bin mike$ airport --scan
              SSID BSSID       RSSI CHANNEL HT CC SECURITY (auth/unicast/group)
           na ala hele 00:26:36:9c:32:23 -59 2    Y US WPA(PSK/TKIP/TKIP) WPA2(PSK/AES,TKIP/TKIP) 
           na ala hele 00:26:bb:79:23:1f -59 2    Y US WPA(PSK/TKIP/TKIP) WPA2(PSK/AES,TKIP/TKIP) 
        fast na ala hele 00:26:bb:79:23:20 -74 149,+1 Y US WPA(PSK/TKIP/TKIP) WPA2(PSK/AES,TKIP/TKIP) 
mac:bin mike$ airport --getinfo
   agrCtlRSSI: -75
   agrExtRSSI: 0
  agrCtlNoise: -86
  agrExtNoise: 0
     state: running
    op mode: station 
   lastTxRate: 81
    maxRate: 300
lastAssocStatus: 0
  802.11 auth: open
   link auth: wpa2-psk
     BSSID: 00:26:bb:79:23:20
      SSID: fast na ala hele
      MCS: 4
    channel: 149,1
mac:bin mike$ ls -l /usr/local/bin/airport 
lrwxr-xr-x 1 root wheel 89 Sep 13 11:40 /usr/local/bin/airport -> /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/Current/Resources/airport

Odpowiedzi:


8

Może ta pomoc, możesz uzyskać dostęp do narzędzia polecenia lotniska za pomocą

sudo ln -s /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/Current/Resources/airport /usr/sbin/airport

Następnie wpisz

sudo airport en1 prefs JoinMode=Strongest JoinModeFallback=KeepLooking

JoinMode = Ranking i JoinModeFallback = Monit są domyślnymi wartościami, jeśli chcesz wrócić


Dzięki! Będę o tym pamiętać - nie byłem świadomy tego smakołyka i być może mógłbym go wykorzystać w sposób pośredni, zbliżając się do sieci, którą preferuję. Oczywiście nie działa w przypadku routerów dwuzakresowych ... Nie zawsze mogę polegać na kanale, w którym chcę zmusić mój sprzęt, aby był najsilniejszym sygnałem, ale zbliżyłeś mnie o krok do dobrego rozwiązania.
bmike

Wybieram to za nagrodę, jak już mam /System/Library/CoreServices/Wi-Fi Diagnosticsza ładne wykresy i debugowanie ramek. Polecenie lotniska to narzędzie, które byłoby w stanie ustawić radio - ale brakuje w nim dokumentacji i wydaje się, że przechodzi w nowy format. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli.
bmike

1
Czym dokładnie jest JoinMode = Ranking ? Jest to udokumentowane niby-oficjalnie?
bmike

dlaczego sudo Przyłączenie do sieci powinno być dostępne dla zwykłego użytkownika, prawda?
CousinCocaine

4

Jeśli chcesz tylko sprawdzić, czy stacja bazowa wysyła właściwy kanał, Kismac może Ci się przydać . Spowoduje to wyświetlenie wszystkich trybów obsługiwanych przez kartę lotniska, w tym dwuzakresowych stacji bazowych. Doskonale nadaje się również do sprawdzania zasięgu Wi-Fi dzięki wbudowanemu monitorowi sygnału, który może rejestrować siłę sygnału podczas chodzenia z laptopem w ręku.

Przegląd

Tabela sygnałów


Bardzo fajny link - będę o tym pamiętać, jeśli będę potrzebować więcej szczegółów. airport --getinfoi airport --scanobecnie pracuję dla moich potrzeb. Czy Kismac nie tylko interpretuje dane ze skanowania lotniska, które widzę z wiersza poleceń?
bmike

Tak, wiele więcej, w tym niektóre typowe ataki WEP. Jest lista funkcji .
Ingmar Hupp,

Wow - to naprawdę świetne narzędzie. To nie jest to, czego teraz potrzebuję - ale na pewno spróbuję w przyszłości.
bmike

0

Z mojego zrozumienia, myślę, że jest to możliwe tylko na poziomie routera. Aby router akceptował tylko ruch „X”, a nie na poziomie emisji (twojej karty sieciowej). Podejrzewam, że możesz użyć ipfw do ograniczenia przepustowości na niektórych maszynach, do zrobienia, um, testowania;)


1
Naprawdę szukam radia na Macu. Pozwoliłoby mi to zignorować cały bałagan b / g, jeśli chcę zobaczyć jeden lub dwa routery 802.11a. Ponadto, do testowania interferencji, chcę wiedzieć , że mierzę pasmo n i nie mam mojego Maca Hop na niższy kanał - muszę go zawieść, gdy jest przypięty do jednego kanału, aby test był dokładny.
bmike

Również Network Link Conditioner jest doskonałą alternatywą ipfwdla lekkich testów <strike> pranking </strike> .
bmike

1
Może masz jakiś wgląd w to drugie pytanie, cksum? apple.stackexchange.com/questions/38125/… - że OP chce również włamać się do wnętrzności kart lotniskowych
bmike

0

Dzięki bezprzewodowej diagnostyce wprowadzonej przez Apple w 10.8.4 - mam teraz początek wykonalnej odpowiedzi.

Uruchomienie narzędzia (które znajduje się w / System / Library / Core Services) poprzez opcję kliknięcia ikony Airport na pasku menu - mogę przechwytywać dowolne ramki na dowolnym dozwolonym kanale (ale tak naprawdę nie mogę dołączyć do stacji bazowej na tym kanale lub w trybie radiowym ). Zapisuje to standardowy tcpdumpplik, który można analizować. Karta Informacje w oknie Narzędzia i powiązane narzędzia do rejestrowania, przechwytywania klatek, skanowania Wi-Fi i wydajności pozwalają mi rozwiązywać większość problemów z siecią bezprzewodową.

Dodałem także router Aerohive AP121 do mojego zestawu narzędzi, który umożliwia analizę widma FFT w czasie rzeczywistym trudnych sytuacji radiowych, ale to trochę przesada, jeśli chcę, aby narzędzie OS X zaczęło drażnić trudne środowiska bezprzewodowe.

Wydaje się, że żadna odpowiedź nie pozwala mi kontrolować stosu oprogramowania OS X / radio, aby wymusić połączenie lub operację na jednym z pasm częstotliwości, jednak odpowiedź wydaje się w tej chwili nie (i przez dłuższy czas).


bmike Też chcę zrobić to samo. Czy kiedykolwiek znalazłeś rozwiązanie?
kawalkada
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.