Czy możesz sparować komputer Mac i iPad z tą samą bezprzewodową klawiaturą Apple?


9

Czy możesz sparować komputer Mac i iPad 2 z tą samą bezprzewodową klawiaturą Apple, ale nie w tym samym czasie? A może musisz rozłączyć jedno, a następnie sparować z drugim?

Odpowiedzi:


8

Tak, możesz.

Najpierw upewnij się, że Bluetooth jest wyłączony na iPadzie. I włącz go na komputerze Mac (upewnij się, że pole z napisem „wykrywalne” jest zaznaczone). Następnie włącz klawiaturę i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby sparować ją za pomocą panelu Preferencje systemowe klawiatury. Po sparowaniu klawiatury usuń zaznaczenie pola „wykrywalne” (które powinno pozostać wyłączone, chyba że chcesz sparować inne urządzenie), a następnie wyłącz Bluetooth.

Następnie przejdź do iPada i włącz bluetooth. Wyłącz klawiaturę (przytrzymaj przycisk zasilania, aż lampka zaświeci, a następnie zgaśnie). Ponowne włączenie spowoduje, że iPad ją podniesie, a monit poprosi o wprowadzenie 4-cyfrowej sekwencji cyfr i klawisza „ENTER”. Wykonaj kroki. Po zakończeniu zostanie on sparowany.

Aby korzystać z klawiatury iPada, upewnij się, że urządzenie ma włączoną obsługę Bluetooth i że komputer Mac ma tę usługę wyłączoną (powinieneś wyłączyć tę usługę przed próbą podłączenia klawiatury do drugiego urządzenia).

Właśnie przetestowałem to na moim Macu i iPhonie 4 i działa idealnie. Czasami urządzenie podejmuje drugą próbę zlokalizowania klawiatury, ale rzeczywiście działa.


Robię to cały czas za pomocą bezprzewodowej klawiatury Apple i działa świetnie.
jtreser

10
Chciałem to wypróbować, ale mam problem: na moim komputerze iMac, jeśli wyłączę bluetooth, nie będę już mieć kontroli nad myszą, dlatego nie będę mógł ponownie włączyć bluetooth ... Tak więc będzie utknąłem z moim iPadem. Czy coś brakuje?
Paul A.

co z komputerem iMac i komputerem Macbook pro?
Charlie Parker,

4

Dla tych, którzy chcą to zrobić, postępuj zgodnie z przyjętym rozwiązaniem z Apple Magic Keyboard : nie jest to możliwe. Jak wskazuje @bmike , oprogramowanie klawiatury zapamiętuje ostatnie sparowane urządzenie: czy możesz sparować urządzenie macOS i iOS z tą samą Magic Keyboard i przełączać się między nimi?


Wydaje się, że wszyscy myślą, że to możliwe. Kupiłem więc klawiaturę, a teraz utknąłem przy wymianie urządzeń za każdym razem naprawiając urządzenie, więc najpierw muszę zalogować się za pomocą klawiatury laptopa, otworzyć panel sterowania Bluetooth i ponownie sparować za każdym razem, a to jest dość frustrujące, ponieważ to było coś, co jak wszyscy mówili, działałoby bezbłędnie online :(
Justin

1

W 2011 roku było to możliwe: https://www.scottallen.com/2011/04/how-to-use-a-bluetooth-keyboard-with-two-devices/ z powyższą techniką.

W kontekście roku 2020 najlepszym rozwiązaniem jest sparowanie bieżącej klawiatury Apple (i gładzika!) Z iPadem, po prostu podłączenie ich do bardziej stacjonarnego urządzenia za pomocą kabli odgromowych. Oczywiście piorunochrony współpracują również z iPadem, więc możesz odwrócić sytuację.

Ponadto, jeśli okaże się, że podłączasz iPada i klawiaturę do tego samego koncentratora USB, który jest następnie podłączony do sparowanego komputera, iPad „wygrywa”, a następnie klawiatura będzie kontrolować iPada. Nie spowoduje to przerwania ostatniego parowania i wróci do łączenia się przez bluetooth z ostatnim sparowanym urządzeniem.


0

Miałem ten sam problem; Nie wiedziałem też, jak sprawić, by urządzenie BT było nie do odkrycia. To, co zrobiłem, usunąłem klawiaturę z iMaca (przejdź do Preferencji systemowych, a następnie do Bluetooth), klikając ikonę krzyżyka po wybraniu urządzenia. Następnie włączam BT na iPadzie, odczekałem chwilę i obydwaj połączyli się bez problemu. Mam nadzieję że to pomoże.


To jest niestety dokładnie to, czego OP nie chce robić.
nohillside

-1

Paul powyżej zauważa, że ​​problem dotyczy iMaków, jeśli używają tylko klawiatury Bluetooth. Nie wiem, czy jest na to łatwe rozwiązanie. Mam ten sam problem, ale mam też osobną przewodową klawiaturę i osobną przewodową mysz, do której mogę się podłączyć, jeśli będę musiał ponownie skonfigurować bezprzewodową klawiaturę, mysz lub gładzik.

Robię to stosunkowo rzadko, więc nie jest to zbyt duży problem, ale gdybym to robił dużo, byłby to. Kupiłem kolejną tanią klawiaturę w nadziei, że nie będę musiał zbyt często przełączać się między maszynami.


Czy to odpowiedź na pytanie?
hektorpalny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.