Zrzuć pęku kluczy iCloud w terminalu


11

Nie udało mi się znaleźć ścieżki do pęku kluczy iCloud, aby to zrobić security dump-keychain- pęku kluczy iCloud nie wyświetla się, gdy próbuję security list-keychains. Jaka jest ścieżka do tego pęku kluczy (lub, jeśli nie można go uzyskać, jak zrzucić cały pęku kluczy iCloud)?

A może Apple Script może w tym pomóc?


1
Musisz to zobaczyć tylko w terminalu?
Chris

1
@Chris, w rzeczywistości w trybie pojedynczego użytkownika
Niktin Roman

1
Więc coś wymyśliłeś?
Uko

Odpowiedzi:


5

iCloud Keychain jest przechowywany na dysku w innym formacie niż tradycyjny Brelok REF1 , REF2 . Znajduje się ~/Library/Keychains/w folderze o nazwie długim UUID. Zmodyfikowaną sygnaturę czasową możesz zobaczyć w zawartości tego folderu, gdy zmieniasz coś w pęku kluczy iCloud.

Chociaż możesz używać AppleScript i możliwych do użycia skryptów pęku kluczy do pracy z systemem i pękami kluczy logowania, nie ma sposobu na uzyskanie dostępu do pęku kluczy iCloud.

Tak więc jedyną opcją pozostaje obsługa interfejsu GUI AppleScript w aplikacji Keychain Access.


4

Próbowałem więc wymyślić coś podobnego przez około rok - i w tym momencie jestem gotów powiedzieć, że bez magii super ninja tak naprawdę nie jest to możliwe przy użyciu polecenia „bezpieczeństwa”. Widziałem niezliczone pytania bez odpowiedzi.

Chociaż nie ma faktycznego potwierdzenia, że ​​jest to niemożliwe, wydaje się, że istnieje wiele dowodów sugerujących, że nie jest to możliwe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.