Jak zamienić Mac OS X Lion w serwer WWW?


19

Po wielu latach korzystania z MAMP odkryłem, że mogę korzystać z wbudowanego serwera Apache dla Snow Leopard. Teraz, kiedy zaktualizowałem do wersji Lion, nie mam już pojęcia, jak to zrobić.

Czy wiesz, jak zamienić mojego Mac OS X Lion w serwer WWW, aby móc z łatwością uruchomić na nim najnowszą wersję PHP i MySQL? Jak ustawić aliasy „localhost”? Pamiętam, że był to plik httpd.conf - coś, czego nie wydaje mi się więcej w Lion.


Mała pomoc dla miłośników edytorów GUI: Aby używać TextMate jako domyślnego edytora z terminala, możesz go nazwać jako mate. sudo mate /etc/apache2/httpd.conf Przed pierwszym użyciem warto zarejestrować go w ~ / .bash_profile: export EDITOR = 'mate -w' I utworzyć dowiązanie symboliczne w folderze ~ / bin: ln -s /Applications/TextMate.app/Contents/Resources/mate ~ / bin / mate * Powyższe informacje dotyczą użytkowników systemu Mac OS X
komunista,

Odpowiedzi:


32

Najpierw musisz włączyć Apache w przedpolu Udostępnianie. Zaznacz „Udostępnianie w sieci”, a serwer WWW działa.

Zauważ, że od czasu Mountain Lion udostępnianie sieciowe zostało usunięte z panelu preferencji Udostępnianie, ale Apache jest nadal dołączany. Sprawdź tę odpowiedź, aby kontrolować Apache w Mountain Lion.

Włącz udostępnianie stron internetowych

Aby aktywować PHP, musisz edytować /etc/apache2/httpd.confw Terminal.app. Wymaga to poświadczeń root. nanojest bardzo dostępnym edytorem wiersza poleceń, jeśli czujesz się niekomfortowo vim.

sudo nano /etc/apache2/httpd.conf

Znajdź linię (możesz nacisnąć ctrl+, Waby rozpocząć wyszukiwanie nano):

#LoadModule php5_module libexec/apache2/libphp5.so

i odkomentuj to. Następnie znajdź linię

#Include /private/etc/apache2/extra/httpd-vhosts.conf

i odkomentuj to również, aby umożliwić obsługę wirtualnych hostów.

Zapisz plik i wyjdź nano, naciskając ctrl+ X, a następnie potwierdź zmiany, naciskając Y(e), a następnie enter.

Możesz teraz edytować wirtualnych hostów w pliku /etc/apache2/extra/httpd-vhosts.conf

sudo nano /etc/apache2/extra/httpd-vhosts.conf

Należy zauważyć, że pierwszy zdefiniowany host będzie domyślnym hostem dla niekwalifikowanych nazw hostów. W celu rozwiązania dodatkowych nazw hostów oprócz localhostzalecam wpisanie ich na stałe /etc/hosts.

Aby zainstalować MySQL, pobierz instalator ze strony MySQL (instalator 64-bitowy powinien być w porządku). Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby go zainstalować.

Na koniec, aby skonfigurować PHP dla MySQL, skopiuj domyślną php.ini:

sudo cp /etc/php.ini.default /etc/php.ini

Teraz można edytować /etc/php.ini(znowu dostęp do roota wymagane) i wymienić żadnego odniesienia do /var/mysql/mysql.sockz /tmp/mysql.sock(domyślnej lokalizacji gniazda MySQL po uruchomieniu instalatora). Prawdopodobnie istnieją około 3 odniesienia do tej ścieżki.

Na koniec zrestartuj Apache, aby nowa konfiguracja zaczęła obowiązywać:

sudo apachectl restart

Alternatywnie możesz zrestartować Apache, wyłączając go i włączając ponownie w przedpolu Udostępnianie.

Gotowy.


1
radzę nigdy nie sugerować edytora tekstu terminala, po prostu użyj textedit.app w poleceniu zamiast nano, ponieważ edytory tekstu terminala są po prostu barbarzyńskie.
Alexander - Przywróć Monikę

12
Nano jest dość przyjazny dla użytkownika, IMO, i naprawdę denerwuje próba edycji czegoś z uprawnieniami roota z GUI.
NReilingh,

13
@XAleXOwnZX: Przykro mi, ale to tylko zła rada. Jeśli już, to będzie prawie niemożliwe, aby edytować te pliki w TextEdit.app, ponieważ brak uprawnień, jak wskazał również NReilingh. Nie jest też nierozsądne oczekiwać znajomości konsoli od dowolnego (początkującego) programisty.
Gerry,

generalnie działa, jeśli to sudo
Alexander - Przywróć Monikę

9
@XAleXOwnZX: Z całym szacunkiem, jest to prawdopodobnie najgorsza rada, jaką kiedykolwiek widziałem na temat stosu wymiany. Zgadzam się, że edytor tekstowy GUI jest prawdopodobnie lepszym podejściem dla osób, które nie są programistami lub nie mają dużego doświadczenia w Uniksie, jednak TextEdit jest nieodpowiednią aplikacją, która doradza używanie, ponieważ domyślnie jest czcionką o zmiennej szerokości i bogatą tekst. Może to powodować różnego rodzaju problemy (poza zwykłym koszmarem użyteczności pisania kodu w zmiennej szerokości), które będą niezwykle trudne lub niemożliwe dla tej osoby do debugowania.
lightyrs

1

Dla przypomnienia, alternatywą dla MAMP jest WebStart, który ułatwia zarządzanie profesjonalnym serwerem WWW Apache 2 na Mac OS X 10.7 Lion.


-2

Możesz znaleźć dobry tutorial tutaj, aby włączyć także phpmyadmin i takie bez użycia mampa


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można dołączyć link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.