Uruchom system Windows z USB za pomocą hasła EFI


1

Ja stworzył USB z Windows 10, z którego mogę uruchomić :

  1. Ponownie naciśnij przycisk opcja .
  2. Wybierz partycję USB EFI.
  3. Zostanie uruchomiony system Windows.

Gdy hasło EFI jest aktywne, zostanie wyświetlone pytanie podczas uruchamiania, naciskając opcja klucz i chyba że znam hasło, którego nie mogę uruchomić przy użyciu innej partycji.

Próbowałem ustawić system Windows jako dysk startowy przy użyciu Preferencji systemowych, ale kończy się to błędem:

usuń dysk lub inny nośnik, naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić ponownie

Czy istnieje alternatywa do uruchomienia systemu Windows z USB bez naciskania przycisku opcja klucz, ale zachowuje się w ten sam sposób i nie pytam o hasło EFI


Oto kilka szczegółów, jestem na MacBooku Air (13-calowy, połowa 2013) z systemem OSX El Capitan 10.11.3 (15D21). Rozruch za pomocą USB 3 z Windows 10.


Głosuję za zamknięciem tego pytania jako nie na temat, ponieważ wydaje się, że jest to pytanie dotyczące systemu operacyjnego Microsoft Windows.
IconDaemon

2
Wprowadziłem zmiany do twojego pytania, zastępując „alt” opcją „opcja”, ponieważ jest to paradygmat, którego używa Apple. Widzieć: Kombinacje klawiszy startowych dla komputerów Mac Ponadto nie ma powodu, by powiększać i odważać pytanie, ponieważ czytelnicy zobaczą to dobrze napisane normalnie!
user3439894

3
@IconDaemon, Chociaż to pytanie dotyczy rozruchu systemu Windows, niemniej jednak jest ono zadawane w kontekście korzystania z Apple Hardware, dlatego IMO niekoniecznie jest wyłączone, ponieważ Apple i OS X obsługują instalowanie systemu Windows za pomocą Asystenta Boot Camp i uruchamianie systemu Windows na Apple Sprzęt komputerowy.
user3439894

@ user3439894 - uzgodniono.
IconDaemon

Czy Twoim celem jest zawsze uruchamianie systemu Windows na dysku zewnętrznym przy pierwszym uruchomieniu komputera Mac? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, spróbuj użyć bless dowództwo. Jeśli tak i to się nie powiodło, czy próbowałeś użyć rEFInd zainstalowanego na partycji EFI.
David Anderson

Odpowiedzi:


1

To, o co prosisz, nie jest wspólną konfiguracją. Mogę potwierdzić, że moja odpowiedź działa na moich komputerach iMac 2011 i 2013 z High Sierra i Mojave. Nie mogę zagwarantować sukcesu na MacBooku Air 2013 z El Capitan. Musisz spróbować rozwiązania.

Podstawowe kroki podano poniżej.

  1. Przydziel miejsce na nową małą partycję sformatowaną w systemie FAT.
  2. Zainstaluj rEFInd w tej nowej partycji.
  3. Edytować refind.conf skonfigurować rEFInd, aby dodać opcje rozruchu dla Windows i macOS.
  4. Dodaj aplikację startową do systemu MacOS
  5. Dodaj aplikację startową do stacji dokującej. (opcjonalny)
  6. Uruchom aplikację startową, aby wybrać domyślny system operacyjny.

Przykład aplikacji startowej pokazano poniżej.

yy1

Możesz zainstalować rEFInd na małej partycji sformatowanej w FAT i aplikacji

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.