Twórz kopie zapasowe plików z terminala w trybie odzyskiwania


16

Chcę przesyłać pliki w trybie odzyskiwania https://support.apple.com/en-us/HT201314 . Otworzyłem Terminal w trybie odzyskiwania i próbowałem skopiować pliki na zewnętrzny dysk twardy. Używam tego kodu

// I used cd .. to get to the topmost folder
cd Volumes // takes me to volumes
ls
cd OS\ X\ Base\ System
ls

Problem polega na tym, że tworzy to pętlę. Po włożeniu CD do OS \ X \ Base \ System zabiera mnie z powrotem do początku, czyli do /folderu, który zawiera Volumes. Chcę skopiować cały katalog dokumentów i katalog pulpitu. Co robię źle?

EDYCJA>

Kiedy po raz pierwszy wchodzę do terminalu, jestem w private/var/root/Librarysystemie, system utworzył folder var, gdy wydaje mi się, że czegoś brakuje.


Która to ścieżka „zabiera cię z powrotem na początek”? Zakładam, /ponieważ zaczynasz Volumesjako ścieżkę względną.
maybeharry 26.04.16

1
Czy są wymienione inne foldery /Volumes? W przeciwnym razie może być konieczne uruchomienie najpierw Narzędzia dyskowego (znajduje się w jednym z menu) i zamontowanie tam napędu głównego.
nohillside

3
Jeśli dobrze rozumiem, cd OS\ X\ Base\ Systemzabierze Cię z powrotem /? Sugeruję, aby postępować zgodnie z sugestią @ patrix dotyczącą montowania głównego dysku za pomocą Narzędzia dyskowego. Jeśli potrzebujesz użyć wiersza polecenia, diskutil mount /dev/disk0s2(zakładając , że partycja disk0s2 jest główną partycją).
maybeharry 26.04.16

1
Inne foldery to .Trashes, Zewnętrzny dysk twardy, który podłączyłem. tak, zabiera mnie z powrotem do /. Usunąłem folder prywatny / var. Od tego czasu rozpętało się piekło. Właśnie dlatego odzyskuję pliki.
sanjihan

2
Po uruchomieniu w OS X Recovery root Macintosha HD nie jest /, to jest /Volumes/Macintosh HD/.
user3439894

Odpowiedzi:


14

Moim celem było skopiowanie plików na zewnętrzny dysk twardy. Są one przechowywane w Macintosh HD (pierwotnie myślałem, że znajdę Macintosh HD w podfolderze Systemu podstawowego OS X - błędne założenie). W folderze Woluminy nie było Macintosha HD, ponieważ najpierw musiałem go odblokować (korzystam z FileVault).

Najpierw musisz znaleźć lvUUID swojego Macintosha HD. Użyj tego polecenia:

diskutil list // lvUUID

Poszukaj tekstu wyglądającego podobnie do tego:

Logical Volume on disk0s2 
4B2EFAAE-C871-4E6D-AB15-2DDE604B97CE // this is lvUUID
Unlocked Encrypted

Aby odblokować, użyj tego polecenia:

diskutil cs unlockVolume lvUUID #replace lvUUID by the one shown in the diskutil listing

Zostaniesz poproszony o podanie hasła do konta użytkownika. Następnie Macintosh HD będzie obecny w /Volumes/folderze.

Wszystko dzięki klanomath za oświecenie mnie. Zobacz pełne pytania i odpowiedzi tutaj: Brak Macintosh HD w folderze Woluminy


DZIĘKUJĘ CI !!!! AHHH !!! Miałem problem z rozszerzeniem jądra, przez co w ogóle nie mogłem się uruchomić, i oczywiście nie było łatwo widocznego sposobu w trybie odzyskiwania, aby zamontować mój root root, ale to działało idealnie i było w stanie naprawić wszystko, DZIĘKUJEMY TY AHHHH !!!!!
sMyles,

Jeśli ktoś potrzebuje samouczka, znajduje się pod tym linkiem: smyl.es/…
sMyles

Można również zamontować dysk twardy z Disk Utility, a następnie otworzyć terminal i cd do niego
BallpointBen


4

Po uruchomieniu w OS X Recovery root Macintosh HD nie /jest:
/Volumes/Macintosh HD/

Aby przejść do katalogu domowego w terminalu, użyj:

cd "/Volumes/Macintosh HD/Users/User_Name"

Gdzie User_Namejest nazwa twojego konta użytkownika.

Stamtąd możesz uzyskać dostęp do swoich katalogów, takich jak dokumenty, pulpit, zdjęcia itp.


Podczas uruchamiania do partycji odzyskiwania Macintosh HD jest montowany automatycznie i powinien zostać wymieniony na liście /Volumes. Jeśli tak nie jest, najpierw uruchom Narzędzie dyskowe (dostępne przez jedno z menu w trybie odzyskiwania), aby sprawdzić dysk pod kątem błędów i naprawić je.


po otwarciu folderu, do którego najpierw wrzuca mnie, kiedy otwieram Terminal, widzę, że nie ma Woluminów, tylko. Przekaż i Biblioteka. Zredagowałem również moje pytanie z wynikiem polecenia pwd wykonanego zaraz po otwarciu terminalu.
sanjihan

@sanjihan, Nie ma znaczenia, w którym katalogu się znajdujesz, uruchamiając Terminal w OS X Recovery! Musisz nawigować do miejsca, w którym chcesz się znaleźć, i informacje, które przedstawiłem w mojej odpowiedzi, dotyczyły: cd "/Volumes/Macintosh HD/Users/User_Name"działały dla mnie podczas uruchamiania systemu w OS X Recovery. Jeśli wewnętrzny wolumin startowy nie został nazwany Macintosh HD, zmień polecenie na odpowiednie.
user3439894

Zgadzam się z Tobą! Kup nie ma Macintosh HD w Tomach. tylko OS X Base System i .Trashes. Myślałem, że OS X Base System jest rodzicem Macintosh HD. Właśnie się dowiedziałem, że to nie jest. Postępuję zgodnie z Pierwszą pomocą na Macintosh HD. Mybe, który wyświetli to w tomach
sanjihan

@sanjihan, Jeśli zamkniesz Terminal i przejdziesz do Narzędzia dyskowego, czy zobaczysz swojego Macintosha HD?
user3439894,

tak, ale jest wyszarzony. Uruchomiłem pierwszą pomoc na APPLE SSD, który jest folderem nadrzędnym Macintosha HD.
sanjihan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.