Jak zamienić Ctrl i Alt w samym terminalu?


10

Mam klawiaturę USB, na której zamieniłem klawisze Cmd i Ctrl, ponieważ pochodzę ze świata Linuksa i właśnie do tego jestem przyzwyczajony.

Jednak to powoduje problem w terminalu, ponieważ nagle klawiszem Ctrl (używany do ucieczek i etażerka [ ^C, ^Di tak dalej]) znajduje się w niewłaściwym miejscu. W rezultacie przypadkowo naciskam niewłaściwy klawisz.

Czy istnieje sposób na zamianę moich klawiszy Cmd i Ctrl ponownie tylko w Terminalu (aby wszystkie klucze były we właściwym miejscu)?


3
Prawdopodobnie nie chcesz tego słyszeć ... ale o wiele prostsze, długoterminowe jest po prostu nauczenie się nowego paradygmatu.
Tetsujin,

2
@Tetsujin Chociaż brzmi to dobrze na papierze, nadal jest to dość duży ból, szczególnie jeśli ciągle uruchamiasz się między Linuksem a OS X.
Kaz Wolfe

1
Tak właśnie robię, zarówno na moim Linuxie, jak i na Macu, używam Capslock jako klawisza sterującego, a na moim Macu używam mojego klawisza sterującego jako polecenia. To głównie działa .. ale może trzeba przyzwyczaić się do tego na Macu, jak sugerują inni. ustawienie Capslocka jako kontroli również w Linuksie pomaga utrzymać ponowne uczenie się, dzięki czemu naciśnięcie Capslocka V Capslock C również działa, i używanie go jako ctrl w rzeczach takich jak tmux również działa
Karthik T

Odpowiedzi:


18

iTerm2 pozwoli na ponowne mapowanie klawiszy modyfikatora. Powoduje to po prostu ponowne przypisanie ich do terminali. Bonus: jest to także lepszy program terminalowy dla OS X niż wbudowana aplikacja Terminal.app, która jest dostarczana z OS X.

Możesz także modyfikować klawisze modyfikujące dla poszczególnych profili. Pozwala to przełączać profile terminali w zależności od tego, co robisz z terminalem, aby uzyskać prawidłowe zachowanie dla sesji lokalnych i zdalnych.

Odwzorowania modyfikatorów iTerm2


1
jak modyfikujesz modyfikatory dla poszczególnych profili? Chciałbym to zrobić, ale nie wiem, jak to zrobić.
jstevenco

@jstevenco AFAIK nie możesz. Dobry pomysł ...
Ian C.

@IanC. wydaje się, że nie ma to wpływu na zewnętrzne klawiatury. Klawiatura
MacBooka

@harpratap musisz to ustawić, gdy zewnętrzna klawiatura jest zsynchronizowana i działa z twoim komputerem. Preferencje systemowe pozwalają ustawić to inaczej dla każdej klawiatury.
Ian C.

6

Możesz znaleźć aplikację „Karabiner” dopasowaną do swoich potrzeb. Korzystałem z tej aplikacji z podobnych powodów, jak do wymiany kluczy z modyfikatorami.

W preferencjach nie znajdziesz ustawienia aplikacji. Znajdziesz jednak ustawienie, w którym możesz przełączać lewy klawisz polecenia za pomocą lewego klawisza sterowania TYLKO w niektórych aplikacjach (np. Terminal, Chrome, Emacs itp.)

Możesz przeprowadzić filtrowane wyszukiwanie dla „terminalu” lub „Command_L”, aby określić oczekiwany efekt.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.