Jakiego identyfikatora Apple ID powinienem używać na komputerze służbowym?


20

Mam komputer Mac na komputer służbowy (będący własnością firmy). Czy powinienem użyć mojego osobistego identyfikatora Apple ID, utworzyć identyfikator Apple ID przy użyciu służbowego adresu e-mail lub poprosić o podanie korporacyjnego identyfikatora Apple ID (jeśli to możliwe).

Słyszałem, że można mieszać konta, ale nie jestem pewien konsekwencji takiego działania. Na przykład, co jeśli korzystam z mojego konta, ale w końcu opuszczę firmę?

ps Problemy, które słyszałem o mieszaniu kont, to automatyczne aktualizacje tylko jednego konta i możliwe problemy z iCloud.


Zostawię iCloud poza moją odpowiedzią, ponieważ nie jest ostateczna. Wszyscy możemy bezpiecznie założyć, że będzie działać bardzo dobrze z jednym kontem. Byłby to wielki skok do rzeczy, że firma, która nie ma wielu logowań na iOS i jednoczesne wielokrotne logowanie w App Store, wprowadziłaby iCloud, który to robi. Może się to zdarzyć oczywiście, ale raczej nie z tego, co widzę.
bmike

1
Należy pamiętać, że zakupy są powiązane z ich odpowiednimi identyfikatorami Apple ID i w tym momencie Apple nie pozwala na przenoszenie ich z jednego konta na drugie. Jeśli zaczniesz robić zakupy za pośrednictwem kilku kont, będziesz musiał logować się na nich indywidualnie za każdym razem, gdy będziesz je aktualizować lub ponownie pobrać usługę iCloud (ponieważ zawiera listę wszystkiego, co kiedykolwiek pobrałeś, zapłaciłeś lub za darmo). Możesz uprościć swoje życie i po prostu kupować wszystko za pomocą jednego konta, abyś nie musiał zarządzać swoimi zakupami.

Odpowiedzi:


8

Istnieją argumenty i powody, aby pójść w obie strony.

Najpierw fakty, które znamy (z wyjątkiem jailbreak i cracking App Store DRM):

 1. Nigdy nie możesz zmienić identyfikatora Apple ID dla każdego dokonanego zakupu. Jednak wraz z ewolucją rozwiązań MDM i VPP istnieje możliwość hurtowego zakupu aplikacji, a następnie wycofania „zakupu” przez kolejny identyfikator AppleID i zwrócenia zakupu do puli w celu ponownego wydania na inny identyfikator AppleID w późniejszych wersjach iOS. Być może przyjdzie to na Maca w przyszłości.
 2. Apple ma program zakupów grupowych, dzięki którym App Store działa lepiej w celach biznesowych.
 3. Program upominkowy na poziomie konsumenta istnieje również po to, aby jedna strona mogła zapłacić, a druga zrealizować.
 4. Z łatwością możesz zmienić opcję płatności na swoim koncie.
 5. Na większości urządzeń obowiązuje limit 5 kont.
 6. Aktualizowanie aplikacji jest obowiązkowe za każdym razem, gdy musisz:

  • pobierz aktualizacje dla konta A
  • przejdź do preferencji sklepu
  • wprowadź konto B i hasło
  • wróć do sklepu z aplikacjami, aby uzyskać aktualizacje
  • zaktualizuj ponownie - wprowadzając hasło B po raz drugi
  • przejdź do preferencji sklepu
  • wprowadź konto A i hasło
 7. iTunes tworzy kopie zapasowe tylko aplikacji, dla których ten komputer jest autoryzowany. (może to być korzyść lub kłopot)

Teraz kilka założeń i komentarzy. Zaczynając od najprostszego scenariusza, będziesz musiał użyć pracy karty kredytowej lub pracy karty podarunkowej na swoim osobistym identyfikatorze Apple ID (żonglowanie opcjami płatności i przekazywanie tych rachunków w celu rozliczenia tych zakupów, tak jak w przypadku filiżanki kawy, hotelu pokój i inne drobne wydatki, które firma odpisuje).

Posiadanie identyfikatora „praca” oznacza w teorii - praca może poprosić cię o hasło (lub wymusić resetowanie hasła, ponieważ prawdopodobnie zachowa kontrolę nad wiadomością e-mail lub poprosi / zmusi cię do podania swojej wiadomości e-mail jako kontaktu, gdy odejdziesz) Spółka). Mogą następnie wydać ten identyfikator Apple ID innej osobie, która będzie mogła korzystać z aplikacji, które kiedyś kupiłeś. W praktyce - jak czułbyś się, gdy otrzymujesz „odzyskany” Apple ID jako nowy pracownik lub szef witający nowego członka zespołu. Nawet 1000 USD rocznie na zakup aplikacji blednie w porównaniu z kosztami szkolenia dla firmy z powodu utraty pracownika. „Własność” tych zakupów aplikacji nie jest w praktyce niczym wielkim.

Jeśli poprosisz swoich pracowników o zmianę konta biznesowego - co się stanie, gdy ktoś tego nie zrobi - i tak otrzymasz raport z wydatków lub będziesz miał zrzędliwego pracownika. Zakazanie osobistego identyfikatora Apple ID jest również potencjalnym rozwiązaniem. Jest to również poniżające dla kogoś, kto będzie zabierał ze sobą swoją pracę - szczególnie, jeśli praca nie kupiła sprzętu.

Są chwile, kiedy naprawdę chcę, aby moja osobowość w pracy była zupełnie inna niż moja osobista. Oddzielenie tego identyfikatora Apple ID od mojego domowego identyfikatora wcale nie działa, aby mieć taką separację. Nie pamiętam, aby zmienić konto - poszedłbym kupić - zobaczyłem hasło i je wprowadziłem. Mniej więcej w połowie pobierania zdałbym sobie sprawę z mojego błędu. Widzę, że to działa dla niektórych, ale zastanów się nad tym, jeśli zastosujesz strategię dwóch identyfikatorów.

Chciałbym sporządzić aneks do twoich normalnych zasad raportowania wydatków w celu wezwania do składania raportów kwartalnych (jeśli nie zgłaszasz tych wydatków, gdy się one zdarzają), nakłaniam cię do korzystania z istniejących roboczych kart kredytowych do kupowania kart upominkowych lub posiadania jednej aplikacji upominkowej do konta służbowego użytkownicy, którzy nie potrzebują wielu lub zaczynają pracę. Gdy Twoja firma osiągnie tysiące dolarów aplikacji - możesz zajrzeć do programu zakupów wielkogabarytowych, który wciąż pozwala firmie wysyłać kody wykorzystania na indywidualny identyfikator Apple ID. Postaraj się edukować wszystkich - streszczenie (to, co robimy / jak to będzie kontrolowane), a także szczegółowy przewodnik - kto i co robi.

Po przemyśleniu - pomysł pracy z prośbą o pracę Apple ID może mieć dla ciebie tak samo sens, jak dla mnie. Byłbym jednak wrażliwy na dział finansowy - od dawna stosują praktyki dotyczące zakupu oprogramowania. Siadając z nimi i pokazując im moją historię zakupów i ucząc ich, jak to wszystko działa. Przekazanie im mojego telefonu i umożliwienie im zakupu aplikacji - zobaczenie, jak się pobiera i zaczyna korzystać z niego, to otwieracz do oczu.


4

Praca (bieżąca, poprzednia lub następna) nie jest prawnie uprawniona do dowiedzenia się, czy mam osobisty identyfikator Apple ID, czy też do czego go używam (muzyka, aplikacje, poszukiwanie pracy lub wiadomości e-mail z informacją o nieprawidłowościach itp.) Na moim własny Mac w domu.


2
To bardzo dobra uwaga! Nigdy nie będziesz chciał pozwolić, aby zakupiona aplikacja lub plik muzyczny kiedykolwiek dotykał lub przechodził przez urządzenie robocze lub sieć, ponieważ Twój Apple ID jest wyraźnie zakodowany w plikach. Zredagowałem swój dowód osobisty oraz inne dane osobowe z moich potwierdzeń pracy i nigdy nie stanowiło to problemu z powodu podanego przez ciebie punktu. Podpisanie ich raportu z wydatków jest tym, co czyni go ważnym - nie dlatego, że jest to idealna kopia tego, co przysłało mi jabłko.
bmike

1

To naprawdę trudny problem. W zależności od wielkości organizacji i rodzaju wdrożenia, mogę po prostu wydać każdemu pracownikowi kartę podarunkową i pozwolić im na zakup potrzebnych aplikacji, a następnie pozwolić im zachować je po odejściu. Po prostu zsumuję koszt karty podarunkowej do kosztu wynajęcia kogoś.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.