Ciągle upuszczasz internet na El Capitan?


23

Mam zupełnie nowy mac 2015, el capitan 10.11.4. Wi-Fi stale spada. Ponownie zainstalowałem nowy el capitan, zresetowałem SMC, utworzyłem nowy profil / lokalizację Wi-Fi za pomocą Google dns, safeboot, zaktualizowałem oprogramowanie routera i zaktualizowałem kanał routera. Żadna z tych rzeczy nie naprawiła ciągłego upuszczania. Upuszczanie następuje najczęściej, gdy otwieram wiele kart lub pobieram wiele rzeczy naraz. Jakieś rekomendacje? Jak mogę przeanalizować zgłoszenie porzuconego połączenia?


Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie?
John S.,

Czy działa z innym urządzeniem (np. Komputerem Mac, PC, telefonem)? lub z innym routerem?
user151019,

Dla mnie działa w pracy, ale nie działa na większości innych routerów.
Misha Reyzlin

Odpowiedzi:


20

Naprawiłem to dla mnie:

  • Preferencje systemowe → Oszczędzanie energii → Moc baterii: odznacz „Obudź, aby uzyskać dostęp do sieci”
  • Preferencje systemowe → Sieć → Zaawansowane → TCP / IP: Skonfiguruj IPv6 - wybierz „Tylko łącze lokalne”

Znaleziono powyższą poprawkę w komentarzach do tego artykułu: http://osxdaily.com/2015/10/16/fix-wi-fi-problems-mac-os-x-el-capitan/


2
To naprawiło problem dla mnie. Jak szalony jest ten problem? Co za koszmar dla użytkowników MAC.
cwiggo

1
Dla mnie to nie rozwiązało. Próbuję następnej odpowiedzi.
Flavio Wuensche

@FlavioWuensche Nie powiedziałem, że to ostateczna odpowiedź i pomogło niektórym ludziom, więc nie trzeba głosować w dół.
Jack

Nie przegłosowałem. Właściwie to głosowałem. I dziękuję za udostępnienie :) Czytałem o zakłóceniach z urządzeniami Bluetooth, więc staram się dziś nie używać mojej klawiatury Bluetooth i urządzeń gładzikowych jako eksperymentu. Jak dotąd wydaje się, że działa. Problem polega na tym, że jeśli to prawdziwy problem, jak mogę korzystać z moich urządzeń? Czy można to naprawić?
Flavio Wuensche

Ok, to też nie jest bluetooth! Mam tego dość. Sformatuję teraz komputer Mac i mam nadzieję, że to problem z oprogramowaniem. Jeśli to działa, świetnie! Jeśli nie, nie będę miał innego wyjścia, jak tylko przegapić mojego ostatniego Chromebooka: / i odwiedzić Apple Store.
Flavio Wuensche

4

Miałem flotę MacBooków, które robią to samo. W końcu dowiedziałem się, że OS X stworzył interfejs wirtualny o nazwie awdl0lub Apple Wireless Direct Link. Nie będę wchodził w szczegóły, jak to działa, ponieważ jest tutaj naprawdę dobre wyjaśnienie .

Odkryliśmy, że jeśli ten interfejs byłby aktywny, mielibyśmy przerwy w dostępie do Wi-Fi i problemy z wydajnością. Jeśli interfejs jest wyłączony, nie mieliśmy problemów z Wi-Fi.

Można go było łatwo przetestować, włączając najpierw i wykonując test prędkości, a następnie wyłączając go i wykonując ten sam test prędkości. Drugi test prędkości z wyłączoną funkcją z łatwością zwiększyłby dwukrotnie przepustowość.

Jeśli rozejrzysz się po sieci, wiele osób twierdzi, że powoduje zakłócenia kanału Wi-Fi. Robi więc coś w stylu tworzenia drugiego połączenia Wi-Fi na tym samym kanale. Dwa połączenia (twoje główne Wi-Fi i awdl0) zakłócają się i anulują.

Rozwiązanie

Spróbuj najpierw, otwórz Terminal i wpisz

sudo ifconfig awdl0 down

Wypróbuj teraz swoje Wi-Fi i sprawdź, czy to pomoże.

Jeśli tak, pamiętaj, że ta poprawka nie pozostanie między restartami. Będziesz musiał dodać coś do skryptu uruchamiania lub utworzyć zadanie, które wyłączy to podczas uruchamiania.

Słowo ostrzeżenia

Ten interfejs służy do tworzenia połączeń między urządzeniami Apple, takimi jak MacBook, do AppleTV lub za pomocą AirDrop. Ostrzegam cię, że usługi te mogą nie działać po wyłączeniu awdl0interfejsu.

Mamy kilka urządzeń AppleTV, które nadal działają dobrze, gdy jest wyłączone. O ile wiem, użyje Wi-Fi do połączenia zamiast Bluetooth (mogę się mylić)


Niestety nadal nie rozwiązuje to problemu. Naprawdę miałem nadzieję, że tak się stanie. Czy jest szansa, że ​​mogę opublikować tutaj dzienniki awarii Wi-Fi i uzyskać interpretację? W dzienniku Wi-Fi jest mnóstwo różnych plików, więc nie wiem dokładnie, co opublikować.
John S.

1

Uaktualnij do systemu macOS Sierra .

Oczywiście, że najpierw tego nie próbowałem. Zrobiłem już tak wiele rzeczy. Wymienię je wszystkie, abyście mogli spróbować również przed ostatecznym rozwiązaniem, które dla mnie zadziałało. Dlaczego nie polecam tego zrobić najpierw? Ponieważ, jak niektórzy z was mogli już doświadczyć, nowe systemy operacyjne są zawsze trudne pod względem kompatybilności. Niektóre z Twoich programów mogą przestać działać, więc wypróbuj najpierw:


Pierwsza sugerowana recepta zmieni Twoje serwery DNS na Google bez powodu. Drugi przepis nie może rozwiązać problemu z oprogramowaniem. Trzeci nie może również rozwiązać problemu z oprogramowaniem, ale będzie potrzebował pełnej kopii zapasowej i pełnej instalacji = zmarnowane 4 godziny.
dan

0

Mam również problemy z Wi-Fi (od miesięcy) z MBP 2014 i znalazłem tymczasowe rozwiązanie tego problemu. Wykryłem problem związany z błędem implementacji jądra lub sterownika za pomocą 802.11n (ważna informacja tutaj to „n”). Mam Airport Express, a wewnątrz konfiguracji dla trybu bezprzewodowego (tryb radiowy) możesz wybrać 802.11n ze zgodnością z 802.11b / g i wiele innych opcji. jeśli masz dwa, przed kliknięciem rozwijanego przytrzymaj ALT (opcja), aby wyświetlić więcej opcji i wybierz tylko 802.11b / g, jeśli nie, poszukaj tego w routerze / punkcie dostępowym. Możesz sprawdzić, jakiego rodzaju trybu używasz, trzymając ALT (opcja) i klikając ikonę Wi-Fi w pasku menu (to samo miejsce co zegar), u dołu zobaczysz Tryb PHY i sprawdź tam tryb, w którym są podłączone, jeśli jest to 802.11n lub 802.11g. Musisz używać 802.11g,

Używam 802.11g od jakiegoś czasu i nie ma awarii sterownika. Gdy sterownik ulega awarii, jedynym sposobem na zresetowanie automatyczne jest ponowne uruchomienie interfejsu sieciowego i włączenie go ponownie, dlatego Mac to robi, ale gdy zwraca błąd, błąd jest kontynuowany (nie może się połączyć z routerem i nie nawiązano połączenia ) i musisz włączyć i wyłączyć Wi-Fi. Ale trwa nadal, ponieważ występuje problem z 802.11n. Musimy więc poczekać, aż Apple to naprawi, a ja czekałem długo i nie ma jeszcze rozwiązania!

Żeby dodać informacje, próbowałem wszystkiego, co możesz sobie wyobrazić, świeżej instalacji El Capitan, robienia wszelkiego rodzaju konfiguracji, wyłączania opcji energetycznych itp., Ale nic nie działało dla mnie. (nawet AWDL)

Proszę o informację zwrotną, jeśli to działa dla Ciebie. Dzięki.


To też niczego nie naprawia. Doszedłem do wniosku, że mogę symulować upuszczenie Internetu, mając naprawdę duże użycie aplikacji. Ilekroć jednocześnie korzystam z zewnętrznego monitora, powerpointa, podglądu i wideo na chrome, spowoduje to spadek internetu. Wszelkie zalecenia dotyczące tego, jak to zdiagnozować?
John S.,

0

Od miesięcy mam problemy z rezygnacją z Wi-Fi, mimo że mój MacBook Pro (z systemem OS X 10.11.6) znajduje się nie dalej niż 10 stóp od routera Wi-Fi; mój telefon mógł stale widzieć sieć. Próbowałem każdej możliwej poprawki, jaką mogłem znaleźć w Internecie, z tylko tymczasowymi ulepszeniami. Często było to bezużyteczne, ale stwierdziłem, że mogę odłączyć monitor, zabrać laptopa na dół i będzie dobrze działać.

W moim biurze trzymałem zamknięty laptop, używając osobnej klawiatury i monitora. Teraz stwierdzam, że jeśli zostawię otwartą pokrywę laptopa podczas korzystania z monitora, wydaje się, że działa dobrze. Podejrzewam, że system usypiał WiFi, ponieważ pokrywa była zamknięta, mimo że maszyna i sieć były w użyciu.


Witamy w Zapytaj inaczej. Jest to dobry opis, ale tak naprawdę nie odpowiada na pytanie PO. W obecnej formie jest to bardziej komentarz niż odpowiedź. Zastanów się nad przepisaniem, aby zapewnić i odpowiedzieć
Allan

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.